Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θελει να παιζει παλια games του PS3 ας παρει την κονσολα αλλιως μεσω cloud.

 

Ουτε στο PS3 παιζαν τα παιχνιδια του PS2 (εκτος απο καποια πρωτα μοντελα) που ειχε και πιο βαρβατους τιτλους και δεν εγυνε και τιποτα.

Οποιος θελει να παιζει παλια games του PS3 θέλοντας και μη θα πρέπει να έχει την κονσόλα διότι όπως είπα το PS4 θα είναι στημένο σε αρχιτεκτονική x86, ότι πλησιέστερο δηλαδη σε ένα PC, καμία σχέση δηλαδή με το PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα όμως είναι μήπως οι developers αφήσουν το PC, πχ η Bungie δεν θα κυκλοφορήσει port για PC του Destiny και ότι βγαίνει Diablo 3 στο PS4 ίσως να σημαίνει κάτι.

 

Πως να αφήσουν το pc αφού όλα εκεί φτιάχνονται? PC έκδοση του Destiny θα βγει αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δεν είναι ευχαριστημένοι με τις πληροφορίες για το το νέο ps4 !

Τι ακριβώς θέλετε να μάθετε, πόσες βίδες θα έχει στην κατω πλευρα?

Και γιατί είναι τόσο σημαντικό πως θα είναι εξωτερικά ? Αγοράζει κάποιος κονσόλα από την εμφάνιση ?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα όμως είναι μήπως οι developers αφήσουν το PC, πχ η Bungie δεν θα κυκλοφορήσει port για PC του Destiny και ότι βγαίνει Diablo 3 στο PS4 ίσως να σημαίνει κάτι.

 

Y.Γ

Aπατο βλέπω το Wii U

θα αφήσουν τα pc; και πού θα τρέχουν τα demo του ps4, στο ps4 ? :lol:

 

τη nintendo πάντως πολλοί προσπάθησαν να τη βγάλουν από τη μέση, αλλά δε τα κατάφεραν

 

πιο πολύ θα ανησυχουσα για τη sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την ξαναπατήσει η Sony όπως την πάτησε με το Vita. Αν επιβεβαιωθούν οι τιμές, η Nintendo δεν χρειάζεται καν να κάνει price cut, απλά αρκεί τις εβδομάδες πριν τη κυκλοφορία του PS4 να κυκλοφορήσουν μερικοί βαρβάτοι first party τίτλοι, όπως έγινε με το 3DS.

 

Αν νομίζουν πως με ένα ακόμή Killzone (σε λίγο θα περάσει και το Halo σε διαφορετικά release/rehash) και με μερικούς 3rd party τίτλους που δεν είναι καν exclusive στην πλατφόρμα θα σώσουν την παρτίδα, το παράδειγμα του Vita θα έπρεπε να τους αφυπνήσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που πηραν Playstation 3 μολις κυκλοφορησε στην Ελλαδα για να παιξω μονο και μονο gt5 αλλα μολις επαιξα gt5 απογοητευτικα πληρως, ειδικα οταν επιασα στα χερια μου forza 4 ακομα το εχω και κοσμει την βιβλιοθηκη μου, ας περιμενουμε να δουμε και τι θα κανουν και εκει στην ms διοτι μεχρι τωρα σιγη ιχθυος, η κονσολα παει να γινει ενα pc μεσαιας κατηγοριας η κανω λαθος?μηπως χανει ποια τον χαρακτηρα της?Ας περιμενουμε να δουμε και σε τι τιμη θα βγουν τα διαφορα πακετα οταν θα κυκλοφορησει η κονσολα αλλα το μεγαλυτερο λαθος για εμενα ειναι που δεν υποστηριζονται οι τιτλοι του ps3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eeeee oxi ρε φίλε ότι σε χάλασε το GT5 πλάκα μας κάνεις ? κ εγώ το ps3 γι αυτόν κ κανα 2 λόγους το πήρα κ δεν το μετάνιωσα καθόλου... κυριολεκτικά το έχουμε λιώσει το παιχνίδι.. μετά διαβάζω για pc μεσαίας κατηγορίας..

θα με δουλεύετε? άλλη παρουσίαση ειδα εγώ εχθές?? έχω στην κατοχή μου αυτήν την στιγμή ένα τούμπανο pc έχω σκάσει ένα κάρο λεφτά αλλα το γ@μο loading δεν το αποφεύγω με τπτ.. όσο για την τιμή δεν σε ενοιαξε όταν εσκασες 600+ ευρώ για το πσ3 κ θα σε χαλάσει να δώσεις 500 για το ps4?? τη συζητάμε τώρα?? Το ps4 ta σπάει exlusive games όπως το Destiny deep down κ clubdrive κ τα μυαλά στα κάγκελα . Για μένα το μεγαλύτερο στοίχημα είναι στο Fastes gaming network εκεί θα παιχτούν όλα..  κ αυτά ισχύουν για όλους όσους κράζουν . (κρυφό μποξακιδες κ μη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασα τον ύπνο μου για να ακούσω περιτό μπλα-μπλα και τα τεχνικά χαρακτηριστικά και το χειριστήριο που ήξερα από leaks. Ούτε μια εικόνα της ίδιας της κονσόλας... μεγάλη απογοήτευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που πηραν Playstation 3 μολις κυκλοφορησε στην Ελλαδα για να παιξω μονο και μονο gt5 αλλα μολις επαιξα gt5 απογοητευτικα πληρως, ειδικα οταν επιασα στα χερια μου forza 4 ακομα το εχω και κοσμει την βιβλιοθηκη μου, ας περιμενουμε να δουμε και τι θα κανουν και εκει στην ms διοτι μεχρι τωρα σιγη ιχθυος, η κονσολα παει να γινει ενα pc μεσαιας κατηγοριας η κανω λαθος?μηπως χανει ποια τον χαρακτηρα της?Ας περιμενουμε να δουμε και σε τι τιμη θα βγουν τα διαφορα πακετα οταν θα κυκλοφορησει η κονσολα αλλα το μεγαλυτερο λαθος για εμενα ειναι που δεν υποστηριζονται οι τιτλοι του ps3.

 

Αν μπορεις πες μου τι δεν σου αρεσε στο GT5.

 

Επισης, εξηγησε μου  πως ενα pc Μεσαιας κατηγοριας θα βγαζει 3840× 2160 αναλυση σε καινουρια games. Μπορει αν ολα τα αλλα ειναι στο ultra low ή αν θεωρεις οτι το μεσαιο pc κανει 1000-1200ε.

 

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8gb GDDR5 ram. Τι κόστος θα έχει τώρα αυτή η κονσόλα; Αν κοστίζει πάνω από 500$ θα χάσει μεγάλο κοινό στο launch. Δεν είναι εποχές για τέτοιες τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...