Προς το περιεχόμενο

Έρχεται, η Μαύρη Δευτέρα του Internet


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία, κόβεις το ίντερνετ και τερμα η ιστορία, παλιά πως ττα καταφέρναμε μια χαρά και χωρίς αυτο?

δλδ αν θελουν ας το κανουν και εδω.. Αν μ έριχναν την ταχύτητα τερματιζα συνδεση και παπαλα..χανει και  ο παροχος τα λεφτα που θα μμου επερνε καθε μην απο το συμβολαιο.. κ αν ηθελα κατι σηματικό ας ειναι καλα και τα ιντερνετ καφέ, αν και αυτά θα ειναι τα πρωτα που θα κρεμάσουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, κόβεις το ίντερνετ και τερμα η ιστορία, παλιά πως ττα καταφέρναμε μια χαρά και χωρίς αυτο?

δλδ αν θελουν ας το κανουν και εδω.. Αν μ έριχναν την ταχύτητα τερματιζα συνδεση και παπαλα..χανει και  ο παροχος τα λεφτα που θα μμου επερνε καθε μην απο το συμβολαιο.. κ αν ηθελα κατι σηματικό ας ειναι καλα και τα ιντερνετ καφέ, αν και αυτά θα ειναι τα πρωτα που θα κρεμάσουν... 

 

Παλιοτερα ειχες λιγοτερες απαιτησεις. Σημερα, αν παιχτει την Τεταρτη to game of thrones στην αμερικη, την πεμπτη το πρωι γινεται της μουρλης στα τορενταδικα και σρ 720 κιολας. Σιγουρα και παλιοτερα τα καταφερναμε, αλλα αν γυρισεις στο παλιοτερα, σκεψου μετα απο ποσο καιρο θα δεις το επομενο επεισοδειο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοτερα ειχες λιγοτερες απαιτησεις. Σημερα, αν παιχτει την Τεταρτη to game of thrones στην αμερικη, την πεμπτη το πρωι γινεται της μουρλης στα τορενταδικα και σρ 720 κιολας. Σιγουρα και παλιοτερα τα καταφερναμε, αλλα αν γυρισεις στο παλιοτερα, σκεψου μετα απο ποσο καιρο θα δεις το επομενο επεισοδειο ;)

Σόρρυ , αλλά δεν στηρίζεται η επιβίωσή μου στο game of throne. Ναι μεν ειμαι φανατικός, αλλά αν ειναι να διαλέξω αλνάμεσα στην ελευθερία του να κάνω ότι θέλω και την συν'ήθεια που δημιούθργησα μόνος μου στον εαυτό μου , προφανώς και θα διαλέξω το πρώτο , κ ας μην σωσω και το δω ποτε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, κόβεις το ίντερνετ και τερμα η ιστορία, παλιά πως ττα καταφέρναμε μια χαρά και χωρίς αυτο?

δλδ αν θελουν ας το κανουν και εδω.. Αν μ έριχναν την ταχύτητα τερματιζα συνδεση και παπαλα..χανει και ο παροχος τα λεφτα που θα μμου επερνε καθε μην απο το συμβολαιο.. κ αν ηθελα κατι σηματικό ας ειναι καλα και τα ιντερνετ καφέ, αν και αυτά θα ειναι τα πρωτα που θα κρεμάσουν...

Δε κόβουμε και το ρεύμα, να γλυτωσουμε και απ'το χαράτσι!:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ , αλλά δεν στηρίζεται η επιβίωσή μου στο game of throne. Ναι μεν ειμαι φανατικός, αλλά αν ειναι να διαλέξω αλνάμεσα στην ελευθερία του να κάνω ότι θέλω και την συν'ήθεια που δημιούθργησα μόνος μου στον εαυτό μου , προφανώς και θα διαλέξω το πρώτο , κ ας μην σωσω και το δω ποτε.. 

 

Και καλα κανεις, αυτο ομως δε σημαινει οτι δε θα δεις απο αλλους ακομη και παρατραγουδα τυπου "επαναστασης" για ενα ελευθερο ιντερνετ, η ελευθερια του οποιου στηριζεται στο ποσο γρηγορα θα εχουν την πιο καινουρια ταινια, η το πιο προσφατο επεισοδειο μιας σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cuz I'm a 21st century digital BOT,

I don't know how to read but I've got a lot of POSTS!

μεγαλε! δυστυχως απουσιαζει η "κοινη λογικη" και τ'αυτονοητα, δεν ειναι καθολου αυτονοητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δε θα κόψει τη σύνδεση του!

Τετοια μετρα απλα θα έχουν σαν αποτέλεσμα,τη μείωση χρήσης τον δεδομένων σε προσωπικό επίπεδο.

Λιγότερη ανάγκη για ακριβά πακέτα για γρήγορο ίντερνετ.

Και μειωμένη δωρεάν διαφήμισης ή χρήση παντους ειδους προιοντων,που γίνονταν γνωστά και διαδεδομένα απο τη "δωρεαν " χρηση τους μέσων "θείων" και "ξαδερφιων"!

 

Εγώ περιμένω πως και πως να εδρεωθουν και να εφαρμοστούν παντου τέτοια μέτρα, για να απολαυσω απο τον καναπέ μου πτώσεις και κολοτουμπες απο τους κολοσσούς που κοπτονται και δήθεν καταστρέφονται απο τη πειρατία!:devil:

 

Sent from my Nexus 7 using Insomnia

να σου πω κάτι απλό; αν δεν έχω ανάγκη τη γρήγορη σύνδεση μου, τη κόβω και πάω στη γειτόνισσα δίπλα και τις λέω θες να σου δίνω 10 ευρώ το μήνα να χρησιμοποιώ τη σύνδεση σου ; Ένας τοίχος μας χωρίζει μια χαρά σήμα έχω για browsing

 

 

τα κόβω όλα, μένω με το κινητό για τηλέφωνα και στα @@ μου

 

πόσοι άνθρωποι θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ

 

σκεφτείτε απλά πόσα router βλέπετε στη γύρω περιοχή που μένετε και πόση ταχύτητα απαιτείται ουσιαστικά για απλή χρήση internet

 

αν αρχίσουν τέτοιες πατέντες και οι συνδεσεις πέσουν δραματικά θα αρχίσουν κάποιοι άλλοι να χάνουν μετά χρήμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε να μείωση τις ταχύτητες internet στις ΗΠΑ ώστε να είναι πολύ αργές.... ένα παράδειγμα?
δηλαδή από 100 mbps να γίνει 2-3 mbps γιατί ελλάδα υπάρχουν ακόμα και εντός αθηνας 1 mbps και είναι και ευχαριστημένοι αφού πριν από 1-2 χρονια δεν διάθετε internet στην περιοχή ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ*λ*κιες..

δηληδη απο τον 315.208.000 πλυθησμο στς ηπα οι 100,000,000 εχουν ιντερνετ σιγουρα..

οι 30.000.000 απο αυτους σιγουρα κατεβαζουν πειρατικα ειτε ταινιες ειτε παιχνιδια κλπ

θα κατεβασουν γραμμες και θα παρακολουθησουν προγραματα 30.000.000 ατομα?

και φοβαμαι μηπως τα νουμερα που εδωσα σαν παραδειγμα ειναι μικρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ*λ*κιες..

δηληδη απο τον 315.208.000 πλυθησμο στς ηπα οι 100,000,000 εχουν ιντερνετ σιγουρα..

οι 30.000.000 απο αυτους σιγουρα κατεβαζουν πειρατικα ειτε ταινιες ειτε παιχνιδια κλπ

θα κατεβασουν γραμμες και θα παρακολουθησουν προγραματα 30.000.000 ατομα?

και φοβαμαι μηπως τα νουμερα που εδωσα σαν παραδειγμα ειναι μικρα..

 

:Αντιθετα ειναι πολυ μεγαλα. Τα ποσοστα πειρατειας στο αμερικα, ειναι αρκετα χαμηλοτερα απο αυτα της ευρωπης. Ειδικα δε σε λογισμικο, εκει ειναι μεγαλη η διαφορα. Εκει η IRS (αντιστοιχο σδοε) δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για λογισμικο ας μη πω..

απο ερευνα: Σχεδόν οι μισοί από τους χρήστες ηλεκτρονικών υπολογιστών (Η/Υ)
παγκοσμίως (47%) αποκτούν το λογισμικό τους με παράνομο τρόπο, σε μόνιμη
ή τακτική βάση. Στις αναπτυσσόμενες χώρες δε τα νούμερα είναι πολύ
υψηλότερα, σύμφωνα με την πιο ενδελεχή έρευνα, που έχει πραγματοποιηθεί
σε χρήστες Η/Υ, σχετικά με τη συμπεριφορά και τη στάση τους απέναντι
στην πειρατεία λογισμικού και τα δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε να μείωση τις ταχύτητες internet στις ΗΠΑ ώστε να είναι πολύ αργές.... ένα παράδειγμα?

δηλαδή από 100 mbps να γίνει 2-3 mbps γιατί ελλάδα υπάρχουν ακόμα και εντός αθηνας 1 mbps και είναι και ευχαριστημένοι αφού πριν από 1-2 χρονια δεν διάθετε internet στην περιοχή ας πούμε.

 

Η μείωση στην ταχύτητα μπορεί να έχει και επιπτώσεις στην τηλεόραση καθώς από φίλους μαθαίνω ότι τα τελευταία χρόνια υπάρχει η πρακτική τα συνδρομητικά κανάλια να πάνε πακέτο με broadband σύνδεση.

 

Mε 2 mbps μπορείς να στείλεις κανα mail και να σερφάρεις άλλα "not enough for TV my friend".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μείωση στην ταχύτητα μπορεί να έχει και επιπτώσεις στην τηλεόραση καθώς από φίλους μαθαίνω ότι τα τελευταία χρόνια υπάρχει η πρακτική τα συνδρομητικά κανάλια να πάνε πακέτο με broadband σύνδεση.

 

Mε 2 mbps μπορείς να στείλεις κανα mail και να σερφάρεις άλλα "not enough for TV my friend".

 

Τι ακριβως εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...