Προς το περιεχόμενο

IP camera εξωτερικη/εσωτερικη - Groupon - 69€/85€


kosvam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

θελω να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι και γω

οταν λεει (για τη foscam)

Easy install and free DDNS provided

συνδεεται αυτοματα με δικο του server ή πρεπει να πληρωσεις ?

δηλ.σου δινουν καποιο χωρο και μπορεις να καταγραφεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα

θελω να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι και γω

οταν λεει (για τη foscam)

Easy install and free DDNS provided

συνδεεται αυτοματα με δικο του server ή πρεπει να πληρωσεις ?

δηλ.σου δινουν καποιο χωρο και μπορεις να καταγραφεις?

 

Αν και γυρίσαμε το θέμα στην Foscam και είμαστε εκτός θέματος, ναι σου δίνει δυνατότητα να ενημερώνεις τις αλλαγές IP δωρεάν σε παρόχους αν δεν το κάνει ήδη ο ρούτερ σου. Σου δίνω εδώ και μία εικόνα από το administration της δικής μου foscam

 

veMWdxn.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το χα ρωτησει παλιοτερα αλλα το χω ξεχασει, πως λεγεται το χαρακτηριστικο που εχουν οι καμερες για να γραφουν και σε καποιο free server? και υποστηριζεται και απο φθηνοτερες καμερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε βρε παιδιά καμία δοκιμασμένη κινέζικη μέχρι 35-40 ευρω με κίνηση πανω κατω αριστερα δεξια εσωτερικη για να βλεπω το σπιτι οταν λειπω...

Απο πωλητη σιγουρο ...

 

 

Υγ για το τελωνειο παιζει καποιο οριο κοστους για ναμην πληρωνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το χα ρωτησει παλιοτερα αλλα το χω ξεχασει, πως λεγεται το χαρακτηριστικο που εχουν οι καμερες για να γραφουν και σε καποιο free server? και υποστηριζεται και απο φθηνοτερες καμερες;

 

 

Νομίζω ο επίσημος όρος είναι "άχρηστη λειτουργία για να πουλήσουμε κανένα κομάτι παραπάνω"  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο επίσημος όρος είναι "άχρηστη λειτουργία για να πουλήσουμε κανένα κομάτι παραπάνω"  :-D

την εχεις να καταγραφει σε καποιο δευτερο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχεις να καταγραφει σε καποιο δευτερο pc?

 

Θα μπορούσα αλλά δεν μου χρειάζεται... όταν ενεργοποιήσω την παρακολούθηση μου στέλνει mail μόλις πιάσει κίνηση (με φωτογραφίες σε συννημένο) και αν θέλω μπαίνω με το κινητό ή από υπολογιστή και βλέπω τι παίζει... απλά και γρήγορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε αγοράζεις μία με ενσωματωμένη sdcard ή συνδέεις δικτυακό δίσκο στο ρουτερ με δυνατότητα ftp και γράφεις εκει. Φυσικά αν θες να καταγράφεις βίντεο συνέχεια 24ώρες το 24ωρο τότε σίγουρα πας για H.264 κάμερα (μικρότερα αρχεία από τις mjpeg κάμερες) και οι "κινέζικες" ξεκινάνε από 90+δολάρια και foscam από 120-130+ πάντα από ebay. Η λύση του ip καταγραφικού ξεφεύγει σε κόστος...

Εγώ που έχω όλες τις παραπάνω υλοποιήσεις! για το γκαράζ έχω μία foscam που γράφει μόνο σε περίπτωση κίνησης μέσω ftp σε δικτυακό δίσκο και φυσικά με ειδοποιεί με φωτογραφίες στο κινητό, όπως είπε και ο φίλος παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνομαι και εγω για μια απλη ασυρματη καμερα να παρακολουθω το κηπο απο μεσα εχετε να προτεινετε κατι γυρω στα 50ε και απο ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα αλλά δεν μου χρειάζεται... όταν ενεργοποιήσω την παρακολούθηση μου στέλνει mail μόλις πιάσει κίνηση (με φωτογραφίες σε συννημένο) και αν θέλω μπαίνω με το κινητό ή από υπολογιστή και βλέπω τι παίζει... απλά και γρήγορα... 

δηλαδή για να καταλάβω, αν πάρω μία σαν την δικιά σου, θα μπορώ να έχω αμφίδρομη επικοινωνία συνδέοντας εξωτερικό ηχείο?

Αν πχ μπεί κάποιος στο σπίτι και μου στείλει mail με φωτό, θα μπορώ απο το android να ακούω τί λέει και να με ακούσει απο το ηχείο και αυτός?

 

Άσχετο, στο Ρύσιο ρίχνει καρεκλοπόδαρα όπως εδώ Ευκαρπία? πρίν μισή ώρα έριξε χαλάζι :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/140909642084?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Και γιατι να μην παρετε αυτη που βγαινει στα 35 ευρω?

 

Κυρίως επειδή δεν έχει IR-Cut filter αλλά και επειδή παίρνεις "γουρούνι στο σακί"...

 

Έχουν κάνει copy-paste τα χαρακτηριστικά της Foscam και έχουν αντιγράψει ακόμα και το λάθος στην δημοπρασία της foscam με το "Memory Size"!!!!

 

 

Memory Size    256MB or above (suggested 1.0GHz)
 

Memory Size 256MB or above (suggested 1.0GHz)

ίδιο λάθος και στις δύο αγγελίες... ποιος λές να αντιγράφει ποιον;;;;

 

δηλαδή για να καταλάβω, αν πάρω μία σαν την δικιά σου, θα μπορώ να έχω αμφίδρομη επικοινωνία συνδέοντας εξωτερικό ηχείο?

Αν πχ μπεί κάποιος στο σπίτι και μου στείλει mail με φωτό, θα μπορώ απο το android να ακούω τί λέει και να με ακούσει απο το ηχείο και αυτός?

 

Άσχετο, στο Ρύσιο ρίχνει καρεκλοπόδαρα όπως εδώ Ευκαρπία? πρίν μισή ώρα έριξε χαλάζι :blink:

 

Ρίχνει ναι.... χαμός γίνεται....

 

Έχει και ηχείο επάνω για να μπορείς να μιλάς αλλά δεν ακούεται τίποτα... δεν δοκίμασα να βάλω εξωτερικό μεγάφωνο αλλά το μικρόφωνο πιάνει πολύ καλά τους ήχους, οπότε μάλλον ναι.... τα κάνεις αυτά που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...