Προς το περιεχόμενο

IP camera εξωτερικη/εσωτερικη - Groupon - 69€/85€


kosvam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τι ειπαμε οτι ειναι ακριβως το IR-Cut filter?

Και Αμπελοκηπους καρεκλες ριχνει.

 

Σ' αυτό το βίντεο μπορείς να δεις την διαφορά...

 

http://www.youtube.com/watch?v=2q0LDOdoazk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάλατε στο τρυπάκι ...

Ερωτήσεις

 

1) Αντί για δικτυακό δίσκο μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος cloud storage ? υπάρχει κάποια αναβάθμιση που να το επιτρέπει ?

 

2) Το IR-Cut filter αφορά μόνο τα χρώματα και την "ζωντάνια" τους ή έχει να κάνει και με την νύχτα / lumen της κάμερας ?

 

3) Έχει συνδέσει κάποιος συναγερμό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάλατε στο τρυπάκι ...

Ερωτήσεις

 

1) Αντί για δικτυακό δίσκο μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος cloud storage ? υπάρχει κάποια αναβάθμιση που να το επιτρέπει ?

 

2) Το IR-Cut filter αφορά μόνο τα χρώματα και την "ζωντάνια" τους ή έχει να κάνει και με την νύχτα / lumen της κάμερας ?

 

3) Έχει συνδέσει κάποιος συναγερμό ?

 

Οι περισσότερες υποστηρίζουν FTP Storage...

 

To IR-Cut Filter δίνει πολύ καλή ποιότητα εικόνας την ημέρα και επίσης όταν αφαιρείται αυτόματα η κάμερα είναι πιο ευαίσθητη την νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο που πρέπει να τονιστεί είναι ότι όλες οι παραπάνω κάμερες που αναφέρονται, είναι απομιμήσεις της foscam... (www.foscam.com) Όχι ότι όλες οι απομιμήσεις είναι κακές... Πάντως σίγουρα δεν έχουν firmware updates και υποστήριξη για κάποιον που τις θέλει για πιο σοβαρή/επαγγελματική χρήση.

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω...

Γεια σου harris78,

 

Ειχα δει τα γραφομενα σου σε αλλο αντιστοιχο θεμα πριν καιρο κ με λιγη μελετη επελεξα την foscam.

Την εχω εγκαταστησει κ δουλευει αψογα!

Σ'ευχαριστω που μου "ανοιξες τα ματια" σε ενα θεμα που γνωριζα πριν αρκετα πραγματα γενικοτερα κ θεωρητικα μεν, αλλα ελαχιστα στην πραξη δε.

 

 

(απομιμησεις σε προιον ασφαλειας, δεν βαζω, δεν αξιζει τον μπελα η διαφορα τιμης κ τα λεφτα τα βγαζει με την ευκολια ρυθμισης κ προγραμματων κ επισης με τον καιρο, μην ξεχναμε ειναι ενα ειδος που δουλευει 24 ωρες στο ρευμα, ακομη κ ο ανταπτορας ρευματος πρεπει να ειναι καλος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-ip-camera-h-264-IR%25252dCut-filter.html?SearchText=ip%2Bcamera%2Bh%2B264%2BIR-Cut%2Bfilter&CatId=0&manual=y&SortType=price_asc&filterCat=301102,44,15010508&groupsort=1

 

τη λετε να διαλεξω απο αυτες ?

 

ειναι noname  αλλα εχουν καλα χαρακτηριστικα μερικες , ετσι και αλλιως για το δωματιο του μικρου θα ειναι

 

 

 

 

Απο ολες αυτη βλεπω οτι εχει τρομερη εικονα και κινιση
 
 
 
 
 
 
 
Επεξ/σία από maroulisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πααααρα πολυ ενδιαφέρον θέμα μιας και με ενδιαφέρει να βάλω κάποια κάμερα στο μαγαζι. Αυτές οι κάμερες τι εφαρμογή χρησιμοποιείς στο κινητό σου για να δεις εικόνα ή να μιλήσεις; υπάρχει κάποια γενική εφαρμογή ή οποιαδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο ολες αυτη βλεπω οτι εχει τρομερη εικονα και κινιση

 

Την Tenvis Iprobot 3 την σκεφτόμουν κι εγώ αλλά επειδή διάβασα για διάφορα προβλήματα (http://forum.tenvis.com/forum-2-1.html) και διάβασα και μερικά reviews που την έθαβαν λίγο, κατέληξα τελικά στην Foscam που είναι εγγυημένη επιλογή και έχει και τρομερή ποιότητα κατασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πααααρα πολυ ενδιαφέρον θέμα μιας και με ενδιαφέρει να βάλω κάποια κάμερα στο μαγαζι. Αυτές οι κάμερες τι εφαρμογή χρησιμοποιείς στο κινητό σου για να δεις εικόνα ή να μιλήσεις; υπάρχει κάποια γενική εφαρμογή ή οποιαδήποτε;

Γράψε ip camera sto google play και θα βρεις πολλά...

Εγω χρησιμοποιώ τα IP Cam Viwer Pro και το TinyCam Monitor Pro

Επίσης μερικές κάμερες μπορείς να τις δεις και κατευθείαν από τον browser του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι είδα η FI8908W έχει ΙΟ pins relay για σύνδεση με συναγερμό, σειρήνα κτλ... το έχει δουλέψει κανείς ?

 

Έχει, ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ την συγκεκριμένη αφού ακούω τα καλύτερα, πως την συνδέουμε με το συναγερμό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η foscam , δεν λεω , αλλα απο εικονα και εγω διαβαζω πως εχει μεινει λιγο πισω .

 

εχουμε το φαινόμενο δηλαδη οι κλωνοι να ξεπεραρουν ενα απο τα πρότυπα.

 

κοιτα εδω τη μου στειλαν σε απο αλλο site και πραγματικα λεω πως θα παρω κλωνο τελικα.....

 

 

http://www.gadgetvictims.com/search/label/hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...