Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε καψουλες με ενταση 9 & πανω και θα με θυμηθεις!!!

Εχω δοκιμασει δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει το freddo της nespresso , αλλα freddo πηνω 2-3 μηνες το καλοκαιρι οποτε με τα υπολοιπα capuccino - espresso ειμαι αρκετα ευχαριστημενος , πιστευω μια illy κανει καλυτερη δουλεια στο θεμα freddo . Νομιζω εχει να κανει πολυ το καιμακι στις nespresso που ειναι καπως διαφορετικο απο συνηθισμενο

Στο θεμα Volcano περιμενω αυριο την 10αδα με ristreto και gourmet και και ιδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περι CaffeVolcano.com εφτασαν σημερα η αποστολή ηταν γρηγορη με Γενική Ταχυδρομική (Την επομενη της παραγγελιας εφτασαν) . Ισως η ταχυτητα αποστολης ομως να ειναι απο τα μονα θετικά της υποθεσης . Η γευση του καφε ειναι καπως νερουλή (ακομη και σε ποσοτητα espresso ) χωρις σωμα και με εντονη μυρωδια καμμενου καφε σε ολες τις καψουλες (Ristretto , Lungo , Gourmet) , προσωπικά θα επελεγα ακομη και με τα εξτρα 11 ευρω 30+11=41 τις "μαμισιες" καψουλες κατευθειαν απο την Nespresso . Αντε να δουμε ποιος θα τις πιει τωρα τις 100 καψουλες ;p Viva la Capuccino

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κουράζεστε άδικα και ψάχνετε τον πιο φθηνό και ποιοτικό καφέ σε κάψουλες. Η λύση είναι μία:
Φρεσκοκομμένος και τοποθετείται εκείνη την στιγμή σε κάψουλες καφέ από τα καταστήματα Coffeeisland. Και όσοι λένε και συγκρίνουν με nesspresso, μιλάμε για γνήσιο καφέ χωρίς προσμίξεις ... Η 10άδα κοντά στα 3€. Όσοι είστε από Θεσσαλονίκη περάστε από Ερμού 20 στο κέντρο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κουράζεστε άδικα και ψάχνετε τον πιο φθηνό και ποιοτικό καφέ σε κάψουλες. Η λύση είναι μία:

Φρεσκοκομμένος και τοποθετείται εκείνη την στιγμή σε κάψουλες καφέ από τα καταστήματα Coffeeisland. Και όσοι λένε και συγκρίνουν με nesspresso, μιλάμε για γνήσιο καφέ χωρίς προσμίξεις ... Η 10άδα κοντά στα 3€. Όσοι είστε από Θεσσαλονίκη περάστε από Ερμού 20 στο κέντρο ...

Τι εννοεις χωρις προσμιξεις?Ξερεις κατι που δεν ξερουμε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κουράζεστε άδικα και ψάχνετε τον πιο φθηνό και ποιοτικό καφέ σε κάψουλες. Η λύση είναι μία:

Φρεσκοκομμένος και τοποθετείται εκείνη την στιγμή σε κάψουλες καφέ από τα καταστήματα Coffeeisland. Και όσοι λένε και συγκρίνουν με nesspresso, μιλάμε για γνήσιο καφέ χωρίς προσμίξεις ... Η 10άδα κοντά στα 3€. Όσοι είστε από Θεσσαλονίκη περάστε από Ερμού 20 στο κέντρο ...

 

δοκιμασα 2-3 φορες το δυνατο χαρμανι το οποιο βρηκα νερουλο, για μενα μεχρι και τωρα μετα την νεσπρεσο οι μονες που αξιζουν ειναι του λιντλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις παρέλαβα κάψουλες για να τις δοκιμάσω. Τόσο καιρό παίρνω από Nespresso τώρα διαβάζοντας και το thread είπα να δοκιμάσω καμμία άλλη εταιρεία. Πήρα αυτές:

 

VERGNANO ÈSPRESSO1882: 1)Lungo Intenso 2)Arabica 100% 3)Intenso 4)Cremoso

SAN MARCO VENEZIA by Segafredo:1) Venezia 2)Verona

MOLINARI: 1) Itespresso Oro 2)100% Αrabica                                                                                                         

 

Μόλις τις δοκιμάσω ενημερώνω και εγώ με τη σειρά μου...

Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να μας ενημερώσεις για:

SAN MARCO VENEZIA by Segafredo:1) Venezia 2)Verona

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κ καλη χρονια!

Ποια ποικιλια απο γνησια της nespresso μου προτεινετε που να μην ειναι "δυνατη" για καπουτσινο;

Εγω συνηθως πινω πανω απο 10+ σε ενταση αλλα της γυναικας μου της φαινεται πολυ δυνατος!

Επειδη δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο εκτος απο ristretto, dharkan.. Τι ειναι πιο light;

 

Edit: επισης ειδα οτι το kit αφαλατωσης της nespresso εχει 10€ (2 τμχ), εχετε να μου προτεινετε κατι πχ απο lidl σε χαμηλοτερη τιμη 'η ολα σε αυτη την τιμη παιζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ποικιλια απο γνησια της nespresso μου προτεινετε που να μην ειναι "δυνατη" για καπουτσινο;

Εγω συνηθως πινω πανω απο 10+ σε ενταση αλλα της γυναικας μου της φαινεται πολυ δυνατος!

Επειδη δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο εκτος απο ristretto, dharkan.. Τι ειναι πιο light;

Προτιμώ τον volluto.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κ καλη χρονια!

Ποια ποικιλια απο γνησια της nespresso μου προτεινετε που να μην ειναι "δυνατη" για καπουτσινο;

Εγω συνηθως πινω πανω απο 10+ σε ενταση αλλα της γυναικας μου της φαινεται πολυ δυνατος!

Επειδη δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο εκτος απο ristretto, dharkan.. Τι ειναι πιο light;

 

Edit: επισης ειδα οτι το kit αφαλατωσης της nespresso εχει 10€ (2 τμχ), εχετε να μου προτεινετε κατι πχ απο lidl σε χαμηλοτερη τιμη 'η ολα σε αυτη την τιμη παιζουν;

 

Cosi, Volluto, Roma

 

BTW: Για τον Ιανουάριο η Nespresso σε παραγγελίες άνω των 200 καψουλών δίνει δώρο το κιτ αφαλάτωσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: επισης ειδα οτι το kit αφαλατωσης της nespresso εχει 10€ (2 τμχ), εχετε να μου προτεινετε κατι πχ απο lidl σε χαμηλοτερη τιμη 'η ολα σε αυτη την τιμη παιζουν;

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο τα αυθεντικά κιτ αφαλάτωσης. Δύο φίλοι (συμπτωματικά και οι 2 με Nespresso U) χρησιμοποίησαν άλλα και έκαναν ζημιά στην καφετιέρα. Έτρεχε το νερό από τον πάτο και αναγκάστηκαν να τις πετάξουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...