Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωνω ότι τρέχει τηλεφωνική προσφορά για original nesspresso με δωρεάν μεταφορικά και στα δέκα κουτιά ένα δώρο στα 20 τα δύο κτλ.Παρειγγειλα εγώ γιατί του lidl δεν παλευευονται μετά από λίγο καιρό και οι υπόλοιπες μετά την αύξηση του ΦΠΑ έχουν ακριβαινει πολυ

που το λέει για τα 10 κουτιά το ένα δώρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με πήραν τηλέφωνο από την nesspreso.Μαλιστα με ρωτησαν γιατι το τελευταιο εξαμηνο δεν παρειγκειλα και τους ειπα δοκιμαζα αλλες μαρκες.φαντάζομαι ότι αν τους πάρεις τηλέφωνο εσύ θα ισχύει ή προσφορά κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ, σε μηχανή Krups Inissia, παράλληλα με αυθεντικές κάψουλες Nespresso (Volluto) και κάψουλες Douwe Egberts (Splendente 07) που με ικανοποιούν στη γεύση και στο σώμα.
Παρατηρώ όμως ότι όταν χρησιμοποιώ τις κάψουλες Douwe Egberts με την έναρξη της εκχύλισης για 1-2 δευτερόλεπτα τρέχει από το ακροφύσιο καθαρό νερό και μετά αρχίζει να τρέχει το εκχύλισμα.
Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό;
Για να το αποφύγω τοποθετώ το φλυτζάνι αμέσως μόλις δω να βγαίνει από το ακροφύσιο το εκχύλισμα.
Έχω επίσης την εντύπωση ότι η εκχύλιση έχει μικρότερη, πιο διστακτική ροή.
Γιατί άραγε συμβαίνει κι αυτό;
Αντίθετα με τις αυθεντικές κάψουλες Nespresso δεν παρατηρώ κάποια δυσλειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πολύ απλά, η κάψουλα της Douwe Egberts δεν είναι καλή. Είναι σκληρή απο πίσω με αποτέλεσμα να μην "τρυπάει" απο τη μηχανή όπως οι άλλες και υπάρχει απώλεια νερού απο πλάγια προφανώς που τρέχει στην αρχή (συμβαίνει και με άλλες σκληρές). Φοβάμαι οτι σε βάθος χρόνου, πιθανόν να χαλάνε και τη μηχανή διότι δέχεται μεγαλύτερη πίεση ο μηχανισμός τρυπήματός της.

Όσο για τη ροή, ο εσπρέσο πρέπει να τρέχει "σαν μέλι".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ, σε μηχανή Krups Inissia, παράλληλα με αυθεντικές κάψουλες Nespresso (Volluto) και κάψουλες Douwe Egberts (Splendente 07) που με ικανοποιούν στη γεύση και στο σώμα.

Παρατηρώ όμως ότι όταν χρησιμοποιώ τις κάψουλες Douwe Egberts με την έναρξη της εκχύλισης για 1-2 δευτερόλεπτα τρέχει από το ακροφύσιο καθαρό νερό και μετά αρχίζει να τρέχει το εκχύλισμα.

Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό;

Για να το αποφύγω τοποθετώ το φλυτζάνι αμέσως μόλις δω να βγαίνει από το ακροφύσιο το εκχύλισμα.

Έχω επίσης την εντύπωση ότι η εκχύλιση έχει μικρότερη, πιο διστακτική ροή.

Γιατί άραγε συμβαίνει κι αυτό;

Αντίθετα με τις αυθεντικές κάψουλες Nespresso δεν παρατηρώ κάποια δυσλειτουργία.

εγώ χρησιμοποιώ τις ίδιες κάψουλες (που τις επαναγεμίζω όποτε έχω χρόνο) αλλά πριν τις βάλω στη μηχανή, με μια καρφίτσα ξεχειλώνω ελάχιστα 2 τρυπούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πάντως ο συγκεκριμένος συνδυασμός μ' αρέσει και βρίσκω ενδιαφέρουσα τη γευστική αυτή εναλλαγή μεταξύ τους, παρά το παρατηρούμενο μικρής ίσως σημασίας κατά τη γνώμη μου θέμα.

 

2) Κατά τη γνώμη σας ποια θεωρείτε ότι είναι η με τη γλυκύτερη επίγευση αυθεντική κάψουλα και ποια συμβατή;

 

3) Όταν χρησιμοποιείται τις ίδιες κάψουλες (αλουμινιένες ή πλαστικές) πώς είστε βέβαιοι ότι η μηχανή θα εφαρμόσει στις ίδιες ακριβώς θέσεις και τρύπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω καταλάβει απο την παρατήρηση της λειτουργίας της μηχανής είναι ότι είναι σχεδιασμένες για αλουμινένιες κάψουλες , όταν οι βελόνες τρυπάνε πλαστικό δεν είναι ίδια η διάνοιξη της τρύπας . Αυτό δημιουργεί πρόβλημα στην εισροή του νερού .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω καταλάβει απο την παρατήρηση της λειτουργίας της μηχανής είναι ότι είναι σχεδιασμένες για αλουμινένιες κάψουλες , όταν οι βελόνες τρυπάνε πλαστικό δεν είναι ίδια η διάνοιξη της τρύπας . Αυτό δημιουργεί πρόβλημα στην εισροή του νερού .

Συμπληρώνω ότι αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι οτι οι αυθεντικές κάψουλες δεν συγκρίνονται με καμιά και ειδικά για λίγα λεπτά του ευρώ φθηνότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σαν τις αυθεντικές καμία....δεν εχω  βρει να μου αρεσει...

 

Εχτές μόνο πήρα κάποιες  καινούριες απο ΑΒ,   DELHAIZE-INDONESIA και καπως ειναι καλυτερες απο ολες τις άλλες που εχω δοκιμάσει ( μα ολες νομίζω) που κυκλοφορούν στην αγορά.(μεχρι και του COFFE ISLAND)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατί πολύ απλά, η κάψουλα της Douwe Egberts δεν είναι καλή. Είναι σκληρή απο πίσω με αποτέλεσμα να μην "τρυπάει" απο τη μηχανή όπως οι άλλες και υπάρχει απώλεια νερού απο πλάγια προφανώς που τρέχει στην αρχή (συμβαίνει και με άλλες σκληρές). Φοβάμαι οτι σε βάθος χρόνου, πιθανόν να χαλάνε και τη μηχανή διότι δέχεται μεγαλύτερη πίεση ο μηχανισμός τρυπήματός της.

Όσο για τη ροή, ο εσπρέσο πρέπει να τρέχει "σαν μέλι".

Για κοιτάτε και αυτό το site : www.cocap.gr πολύ καλό .

Οποια μάρκα της αγοράς θέλετε σε κάψουλα για μηχανές nespresso σύν μονοποικιλικούς απο όλες τις χώρες .

www.cocap.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εχθες πηρα τρια κουτια απο  lidl διπλα στο village στην Θηβων.Πολυ σπανια εχει ελλειψη το συγκεκριμενο.

 Βρήκα στο LIDL Λ. Μαραθωνος...αλλα συγνώμη βρε παιδια..δεν με τρέλανε κιόλας...την κατέταξα στις ''χάλια ''.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...