Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Έχω κι εγώ πρόβλημα τον τελευταίο μήνα με το subtitles.gr.

Δεν κάνει λήψη συνήθως τα αρχεία που είναι από substv.club. Κάποιες φορές με καμιά 10ρια προσπάθειες τελικά κατεβάζει, αλλά συνήθως η λήψη αποτυγχάνει. Με αρχεία από άλλα sites δεν έχει πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είδα κανονικά 4 επεισόδια σύνολο από 2 διαφορετικές σειρές χθες βράδυ και βρήκε subs.

 

ΥΓ. Έχω κάνει λογαριασμό και έχω σετάρει τους κωδικούς στο addon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω ρυθμίσει το λογαριασμό. Πάντως χθες αργά το βράδυ(μάλλον σήμερα :-D ) στο 5χ01 του brooklyn nine nine απέτυχε να κατεβάσει τον υπότιτλο και τις 6-7 φορές που δοκίμασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία εκ μέρους φίλου.

 

Θέλει να βλέπει ελληνικούς αγώνες basket που παίζει νομίζω η nova.

Με ρώτησε αν γίνεται αυτό μέσω κάποιου προγράμματος (xbmc εννοούσε αλλά δεν ξέρει πώς λεγόταν  :P ) κ θέλει και να του στήσω ένα μηχάνημα (μάλλον android set top box θα είναι).

 

Tα ερωτήματα μου είναι 2 λοιπόν. :)

1- Μπορεί να γίνει ;;; (δεν χρειάζεται να μου πείτε πώς, θα ψαχτώ αν είναι)

Και το κυριότερο

2- Αν και Εφόσον γίνεται θα μπορεί να το χειρίζεται μόνος του (δεν έχει ιδέα-δεν ασχολήτε) ή θα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω εγώ να του το ξεκινάω ;;; :P

 

Merci. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αγωνες με ελληνικη περιγραφη , δηλαδη απο nova, δε θα βρισκει παντα. Ισως στο μπασκετ να μην εχει καθολου δεν ξερω. Τον παναθηναικο τον ειχε κανονικα το σαββατο στο ποδοσφαιρο στα ελληνικα με εικονα κακη, αλλα βλεπεται.

 

Η αλλη λυση, αν θελει nova, ειναι να ψαξεις λιγο στο ιντερνετ και υπαρχουν καποιοι που σου δινουν λιστες noba+ote με 10 ευρω το μηνα νομιζω. Αυτες θα παιζουν μεσω kodi και με καλη αναλυση. Παραπανω δεν ξερω δε το εχω κανει ποτε.

 

 

2.Στο στησιμο ειναι λιγο δυσκολο και θα το κανεις εσυ. Μετα θα μπαινει μονος του αλλα θα χρειαζεται ποτε-ποτε να το ρυθμιζεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσφπ,παο,αεκ έχουν κλείσει οτε τιβί.οι υπόλοιπες έχουν πάει στην ΕΡΤ πέρυσι η Νόβα δεν έδειχνε κανονικό αγώνα πλην εξαιρέσεων, δεν γράφω τα αυτονόητα, τους είχε στο γύρω γύρω όλοι από 5λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία εκ μέρους φίλου.

 

Θέλει να βλέπει ελληνικούς αγώνες basket που παίζει νομίζω η nova.

Με ρώτησε αν γίνεται αυτό μέσω κάποιου προγράμματος (xbmc εννοούσε αλλά δεν ξέρει πώς λεγόταν  :P ) κ θέλει και να του στήσω ένα μηχάνημα (μάλλον android set top box θα είναι).

 

Tα ερωτήματα μου είναι 2 λοιπόν. :)

1- Μπορεί να γίνει ;;; (δεν χρειάζεται να μου πείτε πώς, θα ψαχτώ αν είναι)

Και το κυριότερο

2- Αν και Εφόσον γίνεται θα μπορεί να το χειρίζεται μόνος του (δεν έχει ιδέα-δεν ασχολήτε) ή θα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω εγώ να του το ξεκινάω ;;; :P

 

Merci. :)

 

Να εγκαταστήσεις το colossus repo και από εκεί μέσα το sportdevil. Εκεί θα μπαίνει την ώρα έναρξης του κάθε αγώνα και θα τσεκάρει τα streams. Μπορεί να κάτσει εικόνα και περιγραφή νόβα, μπορεί να κάτσει εικόνα χωρίς περιγραφή (μόνο με φυσικό ήχο γηπέδου), μπρεί να κάτσει εικόνα και περιγραφή από ξένο κανάλι (πχ arena sport).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 17.4 (arm) έχω ένα θέμα.  Μετά κάποια ώρα μαυρίζει η οθόνη και χάνω και τον ήχο.  Σαν να βγαίνει screen saver.

Πατώντας κάποιο πλήκτρο μπορεί να επανέλθει ή και όχι.  Αν επανέλθει έρχεται στο μενού επιλογής του εκάστοτε plugin που τρέχω.

Αν δεν επανέλθει βγαίνει στο android launcher.

 

Αν κατά τη χρήση (π.χ. θέαση περιεχομένου) πατήσω κάποιο πλήκτρο στο χειριστήριο δεν το παθαίνει ποτέ. Όπως δεν το παθαίνει ποτέ όταν κάνω περιήγηση στα μενού.  Σαν να θεωρεί ότι βρίσκεται σε αδράνεια και βάζει screen saver.

 

Το έχει άλλος αυτό;

 

Με το 17.3 δεν το είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλη λυση, αν θελει nova, ειναι να ψαξεις λιγο στο ιντερνετ και υπαρχουν καποιοι που σου δινουν λιστες noba+ote με 10 ευρω το μηνα νομιζω. Αυτες θα παιζουν μεσω kodi και με καλη αναλυση. Παραπανω δεν ξερω δε το εχω κανει ποτε.

που το βρηκες το 10; να μας πεις γιατι ενδιαφερεται συναδελφος,

εμεις εχουμε ακουσει απο 17 ξεκινανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...