Προς το περιεχόμενο

Υλοποίηση 7950


gregpec2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

 

Σκέφτομαι να προχωρήσω στο σύντομο μέλλον στην αγορά της 7950. Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη υλοποίηση; (λέω να χτυπήσω την gigabyte, αξίζει; ) ή να πάρω την φθηνότερη; Να πω οτι δεν έχω πρόθεση για oc τουλάχιστον στην αρχή. Παίζω όλα τα games, 1080p, και το budget μου είναι μέχρι 300-320 ευρώ το πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν θα κανεις OC γιατι δεν παιρνεις μια 7870 LE που εχεις παρομειες επιδωσεις με μια 7950 και κανει 215€??? Τωρα να παρεις μια 7950 και να μην κανεις Oc ειναι λιγο κουλο,διοτι και ειναι πανευκολο να γινει,και η καρτα δεν θα παθει τπτ και θα κερδισεις πολλα fps σε παιχνιδια που θα τα χρειαστεις οπως Crysis 3,Hitman Absolution,Far Cry 3 κτλπα.. Γνωμη μου παντα.. Αν επιμενεις για 7950 παρε την gigabyte μιας και δινει 3 χρονια εγγυηση απο εδω http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=40917&pcode=SHOW_PROD40917 και αν δεν σε ενδιαφερει τοσο η εγγυηση παρε την Sapphire 7950 VaporX στα 306€ απο digitalmaster και με τις δυο θα εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το budget είναι μέχρι 300-320 το πολύ, οπότε και μόνο από αυτό, χλωμό :D

 

 

Αφου δεν θα κανεις OC γιατι δεν παιρνεις μια 7870 LE που εχεις παρομειες επιδωσεις με μια 7950 και κανει 215€??? Τωρα να παρεις μια 7950 και να μην κανεις Oc ειναι λιγο κουλο,διοτι και ειναι πανευκολο να γινει,και η καρτα δεν θα παθει τπτ και θα κερδισεις πολλα fps σε παιχνιδια που θα τα χρειαστεις οπως Crysis 3,Hitman Absolution,Far Cry 3 κτλπα.. Γνωμη μου παντα.. Αν επιμενεις για 7950 παρε την gigabyte μιας και δινει 3 χρονια εγγυηση απο εδω http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=40917&pcode=SHOW_PROD40917 και αν δεν σε ενδιαφερει τοσο η εγγυηση παρε την Sapphire 7950 VaporX στα 306€ απο digitalmaster και με τις δυο θα εισαι αρχοντας.

 

Το σκεπτικό είναι να πάρω μια κάρτα η οποία είναι και λίγο future proof. Νομίζω οτι σε αυτόν τον τομέα, η 7950 υπερτερεί έναντι της 7870 le (π.χ. +1 gb vram). Όσο για oc, είπα οτι δεν θα κάνω με τη μία, αργότερα με πιο απαιτητικά παιχνίδια, θα γίνει και oc.

 

Καταλήγουμε στην στην Gigabyte λοιπον.Ευχαριστώ πολύ όλους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry Saiz αλλα εισαι εκτος budget απο αυτο που εθεσε ο TS :)

 

Οκ αν το θετεις ετσι ναι ειναι πιο future proof,και αμα κανεις και oc πιο future proof δεν γινεται :P Μεγιες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία υλοποίηση της 7950.

σωστη η παρατηρηση σου αλλα, δεν ειδα να λες το ιδιο για την 7870le

 

 

gregpec2

τα +30e δεν τα βρισκω πολλα για μια 670 εναντι 7950 αλλα εσυ αποφασιζεις!!

 

καλοδουλευτη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι πιθανόν χαζό: Τώρα έχω την 7750. Με την αγορά της 7950 θα χρειαστεί να κάνω install τους drivers εκ νέου; Το λέω αυτό γιατι οι drivers είναι ίδιοι για τις 7xxx απο οτι είδα στο side της amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι πιθανόν χαζό: Τώρα έχω την 7750. Με την αγορά της 7950 θα χρειαστεί να κάνω install τους drivers εκ νέου; Το λέω αυτό γιατι οι drivers είναι ίδιοι για τις 7xxx απο οτι είδα στο side της amd.

 

Μπορεί να δει την κάρτα με τους παλιούς αλλά το καλύτερο είναι να τους απεγκαταστήσεις, μετά να βγάλεις την 7750 να περάσεις την 7950 και κατευθείαν καινούριους.

 

 

φοβερή επιλογή κάρτας η 7950 και η έκδοση της Gigabyte.

 

είναι  μπροστά από την 670 στα βαριά games και με o/c περνάει και τις στοκ 7970/ 680 για πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...