Προς το περιεχόμενο

Υλοποίηση 7950


gregpec2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η AMD δεν συνιστά κανένα sweeper/uninstaller από όσο ξέρω.Το οτι ο atiman θα προτείνει έμμεσα ή άμμεσα το πρόγραμμα του είναι αυτονόητο.Δε λέω πως είναι κακό (κ'εγω το χρησιμοποιώ) αλλά παράπονα από χρήστες έχω δει και για τα 2.Συγκεκριμένα αυτό για τα entries λένε και για τον atiman uninstaller 



Το pc ήταν ενός φίλου αγορασμένο ως έτοιμη σύνθεση από το πλαίσιο. Εκείνος, αποφάσισε να πάρει xbox για να παίζει παιχνίδια (ξέρω κουφό) και μου τον έδωσε. Εγώ όμως τα έχω αλλάξει σχεδόν όλα, εκτος της mobo και του cpu.

 

Ε πλαίσιο,τι άλλο...Μπορεί να έχεις πέσει σε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρει αυτός που δουλεύει στην AMD και ξέρουν οι άσχετοι των Forums ?

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ πρόβλημα με τον Uninstaller του..

 

Προβλήματα έχουν αυτοί που βάζουν ότι σκουπιδο-οδηγό κυκλοφορεί και αφού μαμιέται η Registry τους, νομίζουν ότι φταίει ο Uninstaller..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, δύσκολα τα πράγματα..

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις μητρική..

 

Δοκίμασες να βάλεις το τελευταίο Bios της μητρικής ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρει αυτός που δουλεύει στην AMD και ξέρουν οι άσχετοι των Forums ?

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ πρόβλημα με τον Uninstaller του..

 

Προβλήματα έχουν αυτοί που βάζουν ότι σκουπιδο-οδηγό κυκλοφορεί και αφού μαμιέται η Registry τους, νομίζουν ότι φταίει ο Uninstaller..

 

Δεν είπε κανείς πως δεν ξέρει.Αλλά είναι φυσικό να υποστηρίξει τη δημιουργία του.Κ'εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με driver sweeper ή τον atiman uninstaller από τότε που βγήκανε αυτό δε σημαίνει τίποτα όμως από μόνο του.Υπάρχουν κάποια παράπονα και για τα δύο και δεν είναι όλοι οι χρήστες άσχετοι.

 

 

gregpec2 Η μητρική σου με ένα σύντομο ψάξιμο βλέπω έχει προβλήματα με post με κάποιες κάρτες.Αν και καλό θα ταν να απέκλειες το τροφοδοτικό πρώτα.Θέλει ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, δύσκολα τα πράγματα..

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις μητρική..

 

Δοκίμασες να βάλεις το τελευταίο Bios της μητρικής ;

 

 

Όχι δεν το επιχείρησα, διότι αφενώς δεν κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κατεβάσω απο το site της foxconn και αφετέρου δεν έχω ξανακάνει κατι παρόμοιο και φοβάμαι μην κάνω κάποια χαζομάρα.

Να πω εδώ οτι δοκίμασα το 'fox live update' από το site της foxconn αλλά δεν μπορώ να κάνω δουλειά, φαίνεται να μη λειτουργεί σωστά σε μένα λόγω κάποιου unsigned driver ( ; )

 

 

@ Millennium

 

Θέλει ψάξιμο προς ποια κατεύθυνση κυρίως; Μα αν το τροφοδοτικό είχε πρόβλημα δεν θα είχε πρόβλημα και η 7750;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το Bios Update αν υπάρχει γιατί υπάρχουν μερικά που λένε ''Improve VGA compatibility'' και ίσως να το χρειάζεσαι για να δουλέψει η 7950.



Δεν είπε κανείς πως δεν ξέρει.Αλλά είναι φυσικό να υποστηρίξει τη δημιουργία του.Κ'εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με driver sweeper ή τον atiman uninstaller από τότε που βγήκανε αυτό δε σημαίνει τίποτα όμως από μόνο του.Υπάρχουν κάποια παράπονα και για τα δύο και δεν είναι όλοι οι χρήστες άσχετοι.

 

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα με κάποιο από τα 2 αλλά όταν σου λέει ότι ο Developer των AMD οδηγών ότι το Sweeper σβήνει πράγματα που δεν πρέπει, ξέρει τι λέει και δεν είναι απαραίτητο να δεις εσύ πρόβλημα που κάνει μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μικρές απαιτήσεις η 7750.Αν και περισσότερο μητρική μου κάνει.Κάνε bios update με τον προτεινόμενο τρόπο.

 

psycho warhead προβλήματα έχουν αναφερθεί και με τον atiman uninstaller.Οκ μη σπαμάρεις άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μικρές απαιτήσεις η 7750.Αν και περισσότερο μητρική μου κάνει.Κάνε bios update με τον προτεινόμενο τρόπο.

 

Και ποιος ακριβώς είναι ο προτεινόμενος τρόπος ; Όπως είπα δεν έχω ξαναkάνει ποτέ bios update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΑΣΧΕΤΟΙ όσοι έχουν πρόβλημα, έχουν κάνει πατάτα με κάτι άλλο.

Τέλος πάντων.

 

Κάνε Bios Update γιατί έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο και μην σε φοβίζει η αλλαγή Bios, αρκεί να μην πέσει το ρεύμα την ώρα που θα το κάνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω τηλ την δεη καλού κακού :-D

Δεν είναι ότι με φοβίζει, περισσότερο είναι το ότι δεν ξέρω ποιο αρχείο από όλα αυτά να κατεβάσω, πως ακριβώς να το περάσω σε usb stick κτλ. Με αλλα λόγια χρειάζομαι οδηγό update bios της foxconn για αρχαριους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To USB θα πρέπει να είναι Fat32 για να το διαβάσει, σε μένα τουλάχιστον αυτό ισχύει.

Και απλά ξεκινάς το Utility για Bios update που έχει μέσα στο Bios..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...