Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά δεν είμαι ο μόνος που δεν του άρεσαν τα γραφικά εκτός αν έχει καμιά ρύθμιση σαν να με φαίνονται χειρότερα απ του 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραδεκτα ειναι τα γραφικα.μονο ο κοσμος στην εξεδρα κατη λεει.ασε που εχει κ 8ολουρα,οσο για το gameplay μια ζωη μπουλουκι στο κεντρο ρ1 και χ κ πιεση τπτ αλλο. οσο για τα βελακια στα στημενα χτυπηματα που τα ξε8αψαν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έπαιξα pro και δεν κατάφερα σε έναν αγώνα να κάνω ευκαιρία. Μιλάμε ούτε καν ένα κόρνερ.

 

Οι πάσες μπροστά από το κέντρο δεν περνάνε για κανένα λόγο, οι παίχτες χωρίς εξτρά κουμπιά δεν ντριπλάρουν ούτε τον αέρα, κόντρα στην κόντρα στην κόντρα, και η προσπάθεια να κάνουν πιο ομαλή την κίνηση στους παίχτες σου δίνει την εντύπωση πως προσπαθείς να παίξεις μπάλα με ομάδα από μπαλαρίνες, χώρια που η αποκρισιμότητα του παίχτη γίνεται άστα να πάνε, πρέπει να προβλέψεις 3 δευτερόλεπτα πριν να τον γυρίσεις για να μη βγει μόνος του πλάγιο, σαν να παίζεις online game με 3k ms ένα πράμα.

 

Τα γραφικά μου βγάζουν μία ύποπτη προχειρότητα, λες και τους είπαν να τα φτιάξουν με 5 χρώματα, έκτο απαγορεύεται.

Τα μενού όπως τα προηγούμενα, με τις κατάλληλες προσθήκες ώστε να καταφέρουν να γίνουν ελαφρώς χειρότερα, ο mouse κερσορας που τρολλάρει μιας και το mouse δεν δουλεύει είναι υπαρκτός παντού.

 

Τεράστια απογοήτευση γενικά, δεν ξέρω αν συνηθίζεται κάπως, και παλιότερα στα πρώτα παιχνίδια μου ξύνιζαν οι νέες κυκλοφορίες, αλλά αυτό το πράγμα δεν..

 

:-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραδεκτα ειναι τα γραφικα.μονο ο κοσμος στην εξεδρα κατη λεει.ασε που εχει κ 8ολουρα,οσο για το gameplay μια ζωη μπουλουκι στο κεντρο ρ1 και χ κ πιεση τπτ αλλο. οσο για τα βελακια στα στημενα χτυπηματα που τα ξε8αψαν!

 

Tα γραφικα ειναι εκπληκτικα και με SweetFX ακομη καλυτερα.

Αυτα σου φαινονται απαραδεκτα γραφικα?:

m9kq.jpgφ4vf8.jpg

 

Πρώτη φορά έπαιξα pro και δεν κατάφερα σε έναν αγώνα να κάνω ευκαιρία. Μιλάμε ούτε καν ένα κόρνερ.

 

Οι πάσες μπροστά από το κέντρο δεν περνάνε για κανένα λόγο, οι παίχτες χωρίς εξτρά κουμπιά δεν ντριπλάρουν ούτε τον αέρα, κόντρα στην κόντρα στην κόντρα, και η προσπάθεια να κάνουν πιο ομαλή την κίνηση στους παίχτες σου δίνει την εντύπωση πως προσπαθείς να παίξεις μπάλα με ομάδα από μπαλαρίνες, χώρια που η αποκρισιμότητα του παίχτη γίνεται άστα να πάνε, πρέπει να προβλέψεις 3 δευτερόλεπτα πριν να τον γυρίσεις για να μη βγει μόνος του πλάγιο, σαν να παίζεις online game με 3k ms ένα πράμα.

 

Τα γραφικά μου βγάζουν μία ύποπτη προχειρότητα, λες και τους είπαν να τα φτιάξουν με 5 χρώματα, έκτο απαγορεύεται.

Τα μενού όπως τα προηγούμενα, με τις κατάλληλες προσθήκες ώστε να καταφέρουν να γίνουν ελαφρώς χειρότερα, ο mouse κερσορας που τρολλάρει μιας και το mouse δεν δουλεύει είναι υπαρκτός παντού.

 

Τεράστια απογοήτευση γενικά, δεν ξέρω αν συνηθίζεται κάπως, και παλιότερα στα πρώτα παιχνίδια μου ξύνιζαν οι νέες κυκλοφορίες, αλλά αυτό το πράγμα δεν..

 

:-(

 

Αν εχεις συνηθισει απο το αλλο παιχνιδι λογικο ειναι να μην κανεις ευκαιρια. Το φετινο pes εχει πολυ μεγαλο learning curve κυριως λογω του φοβερου momentum που εχουν προσθεσει. Για αυτο πολλοι γκρινιαζουν οτι υπαρχει προβλημα στην αποκριση. Πρεπει να ασχοληθεις πανω απο 20 ωρες ωστε να αρχισεις να αποκτας οικειοτητα με τα controls. Το παιχνιδι πλεον εχει γινει ξεκαθαρα περισσοτερο sim. 

Επισης για ποιο mouse μιλας?? Αν παιζεις με πληκτρολογιο τζαμπα μιλαμε. Κανε το uninstall ή παιξε με το Χ360 controller.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα γραφικα ειναι εκπληκτικα και με SweetFX ακομη καλυτερα.

Αυτα σου φαινονται απαραδεκτα γραφικα?:

m9kq.jpgφ4vf8.jpg

 

Αν εχεις συνηθισει απο το αλλο παιχνιδι λογικο ειναι να μην κανεις ευκαιρια. Το φετινο pes εχει πολυ μεγαλο learning curve κυριως λογω του φοβερου momentum που εχουν προσθεσει. Για αυτο πολλοι γκρινιαζουν οτι υπαρχει προβλημα στην αποκριση. Πρεπει να ασχοληθεις πανω απο 20 ωρες ωστε να αρχισεις να αποκτας οικειοτητα με τα controls. Το παιχνιδι πλεον εχει γινει ξεκαθαρα περισσοτερο sim. 

Επισης για ποιο mouse μιλας?? Αν παιζεις με πληκτρολογιο τζαμπα μιλαμε. Κανε το uninstall ή παιξε με το Χ360 controller.

 

Ναι, καλό το promo eye candy, αλλά στην πραγματικότητα βλέπεις αυτό

 

 

post-68908-0-02451300-1379665248_thumb.jpg

 

 

 

(το screenshot είναι δικό μου με υποτίθεται high settings, τρίγωνα παπουτσάκια, όλες οι φάτσες ίδιες κλπ).

 

 

Με ps2 controller παίζω όλα τα pro εδώ και χρόνια, στο μενού δεν θα με χάλαγε mouse υποστήριξη.

 

 

 

Νομιζω οτι κυκλοφορει μια εκδοση απο θειους που δεν ειναι το κανονικο παιχνιδι 

Μηπως γιαυτο φαινεται χαλια σε καποιους ?

 

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Αυτό που δείχνει ο Tilemaxx δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα σε καμία περίπτωση. Αλλά και αυτό που δείχνει ο liopyr είναι υπερβολικό. Τα γραφικά είναι οκ. Θα μπορούσαν και καλύτερα.

 

Εμένα με ενοχλεί το γεγονός της απόκρισης. Θες να γυρίσεις την μπάλα και το ένα πόδι του παίκτη έχει σαπίσει πριν καν γυρίσει το άλλο! Καμία σχέση με την πραγματικότητα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν αυτό.

 

Η through pass θέλει συνήθεια αλλά μπορείς να κάνεις παπάδες άπαξ και την μάθεις.

 

Επίσης υπάρχει το σπαστικό με τον τελευταίο αμυντικό που προλαβαίνει πάντα τον επιθετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πώς υπερβολικό; Screenshot από το δικό μου Pc είναι, με high settings σε 1680x1050.

Σε εσένα πώς φαίνονται; Το έχεις αγορασμένο; Ανέβασε ένα screenshot να συγκρίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλό το promo eye candy, αλλά στην πραγματικότητα βλέπεις αυτό

 

 

attachicon.gifUntitled.jpg

 

 

 

(το screenshot είναι δικό μου με υποτίθεται high settings, τρίγωνα παπουτσάκια, όλες οι φάτσες ίδιες κλπ).

 

 

Με ps2 controller παίζω όλα τα pro εδώ και χρόνια, στο μενού δεν θα με χάλαγε mouse υποστήριξη.

 

 

 

 

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ποιο promo eye candy??Μεσα στο παιχνιδι τις τραβηξα εγω.Μαλλον κατεβασες το PES6 εσυ ή τα εχει παιξει το μηχανακι σου.

 

E πώς υπερβολικό; Screenshot από το δικό μου Pc είναι, με high settings σε 1680x1050.

Σε εσένα πώς φαίνονται; Το έχεις αγορασμένο; Ανέβασε ένα screenshot να συγκρίνουμε.

 

Δικα μου ειναι τα screenshots σου λεω. Το πιο πιθανο ειναι να εχεις μπει κατα λαθος το low quality στα settings και να μην το εχεις παρει χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...