Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καθυστέρηση στην αλλαγή των παικτών πραγματικά πολύ ενοχλητική.. Και με τα γραφικά επίσης πολύ απογοήτευση, περίμενα κάτι καλύτερο.

Οι αλλαγές στις κινήσεις, την ταχύτητα και γενικότερα στη ροή του παιχνιδιού όμως έτη φωτός μπροστά από το προηγούμενο.

 

Έχω θέμα με τα controls όμως! Ξέρει κανείς στην άμυνα πώς αλλάζεις παίχτη manually όπως στο '13 με τον δεξί μοχλό; Και στην επίθεση με κατεύθυνση στο δεξί μοχλό και πατώντας τον μέσα έβαζες παίχτη να προωθηθεί. Όλα αυτά καταργήθηκαν ή γίνονται αλλιώς;

Θελει να πατας και L1 ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κανενα patcaki που να βελτιωνει τα γραφικα θα βγαλουν?

 

η μεγαλυτερη ξενερα για μενα αυτη ειναι! το gameplay καλο ειναι! 

 

Εδω και 4χρονια εχω παρατησει τα ποδοσφαιρακια κι ελεγα φετος μηπως  ξαναπιασω κανενα, αλλα δεν το βλεπω :-(

Επεξ/σία από kyriakosm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα Patchaki που να αλλάζει το παιχνίδι και να το κάνει σαν το pes2013 υπάρχει;;;;

Δοκίμασα προπόνηση-δοκιμασίες, τις πέρασα όλες άνετα, έπαιξα γύρω στα 15 παιχνίδια, και πάλι στο επίπεδο δυσκολίας κανονικό, δεν μπορώ να αλλάξω σωστή πάσα, να δώσω προωθημένη, να κάνω σουτ, έλεος δηλαδή....

Πρέπει να το πάω στο αρχάριος για να κάνω σουτ;;; ακόμα και στο σουτ αν δεν πατήσεις το RT ή αν δε δώσεις κατεύθυνση το στέλνει στο δοκάρι.

Επιστροφή και από μένα στο pes 2013, για να παίξεις αυτό το Pro χρειάζεσαι καμιά 50αριά ώρες για να το μάθεις.. Παίζω Pro καμιά δεκαετία, πρώτη φορά που θα γυρίσω στο προηγούμενο....

Επεξ/σία από iagouaros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα Patchaki που να αλλάζει το παιχνίδι και να το κάνει σαν το pes2013 υπάρχει;;;;

Δοκίμασα προπόνηση-δοκιμασίες, τις πέρασα όλες άνετα, έπαιξα γύρω στα 15 παιχνίδια, και πάλι στο επίπεδο δυσκολίας κανονικό, δεν μπορώ να αλλάξω σωστή πάσα, να δώσω προωθημένη, να κάνω σουτ, έλεος δηλαδή....

Πρέπει να το πάω στο αρχάριος για να κάνω σουτ;;; ακόμα και στο σουτ αν δεν πατήσεις το RT ή αν δε δώσεις κατεύθυνση το στέλνει στο δοκάρι.

Επιστροφή και από μένα στο pes 2013, για να παίξεις αυτό το Pro χρειάζεσαι καμιά 50αριά ώρες για να το μάθεις.. Παίζω Pro καμιά δεκαετία, πρώτη φορά που θα γυρίσω στο προηγούμενο....

Mηπως εχεις τις πασες/προωθημενες σε advanced?

Αν εχεις προβλημα με τα σουτ βαλε τα στο advanced,εκει μπαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτεεγς μπορω να καταλαβω ! η μεγαλυτερη μαγκια ηταν αυτο που ειπες κ ξεχωριζε ο καλος ο παιχτης ! ελενχες οποτε ηθελες την αμυνα με εναν παιχτη σαν λιμπερο και δε περναγε κουνουπι αν το ηξερες να το κανεις καλα ...

το ξεφτιλισανε το παιχνιδι ..

φιλε εχεις απολυτο δικιο, αυτο ειναι το μεγαλυτερο παραπονο μου μεχρι τωρα...

 

αντε στην επιθεση κουτσα στραβα τον βαζεις να κανει την κινηση με το l1 κρατημενο, στην αμυνα απλα δεν γινεται...περσι με το δεξι μοχλο το εκανες αστραπιαια και εκοβες ολες τις προωθημενες...

 

φετος ολο το παιχνιδι ειναι L1+X , ξανα X μετα σε αλλο παιχτη μεχρι να κατεβει ο αρχικος παιχτης ελευθερος και να του την πεταξεις με το Δ. 

 

γενικα εγω κανω συνεχεια 1-2...ή πασσες με την μια....

 

η προσθηκη του τζατζαρισματος με το δεξι μοχλο ειναι ωραια, αν και μεσα στην περιοχη το δινει συνεχεια πεναλντι...

 

σουτ απεξω απο την περιοχη μαλλον απιθανο να μπαινουν, αν δεν ειναι σε λαθος θεση το τερμα...

 

επισης μου αρεσει πολυ το δεξι μοχλος διαγωνια προς τα πισω και αριστερος μοχλος διαγωνια προς τα μπροστα οταν υποδεχεσαι την μπαλα απο πασσα με χ και εχεις τον αντιπαλο στην πλατη σου να ορμαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες επεδη πλεον το παιχνιδι εχει παιχτει απο αρκετους σαν αποψη τι εχετε αποκομισει? καλυτερα να γυρισω στο ονλινε του προ13 η να το αγορασω για το πλει στατιον το 14? αξιζει η δεν αξιζει τελικα..εγω δεν το εχω δοκιμασει ακομα γτ το clubτης γειτονιας μ το εχει συνεχεια νοικιασμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε πολλους μας αρεσει κ ας εχουμε μεινει ακομα στο 13 ,επιλογη σου ειναι αν ξενικοιαστει δοκιμασε το ,προσωπικα με τους φιλλους μου μας αρεσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχεις απολυτο δικιο, αυτο ειναι το μεγαλυτερο παραπονο μου μεχρι τωρα...

 

αντε στην επιθεση κουτσα στραβα τον βαζεις να κανει την κινηση με το l1 κρατημενο, στην αμυνα απλα δεν γινεται...περσι με το δεξι μοχλο το εκανες αστραπιαια και εκοβες ολες τις προωθημενες...

 

φετος ολο το παιχνιδι ειναι L1+X , ξανα X μετα σε αλλο παιχτη μεχρι να κατεβει ο αρχικος παιχτης ελευθερος και να του την πεταξεις με το Δ. 

 

γενικα εγω κανω συνεχεια 1-2...ή πασσες με την μια....

 

η προσθηκη του τζατζαρισματος με το δεξι μοχλο ειναι ωραια, αν και μεσα στην περιοχη το δινει συνεχεια πεναλντι...

 

σουτ απεξω απο την περιοχη μαλλον απιθανο να μπαινουν, αν δεν ειναι σε λαθος θεση το τερμα...

 

επισης μου αρεσει πολυ το δεξι μοχλος διαγωνια προς τα πισω και αριστερος μοχλος διαγωνια προς τα μπροστα οταν υποδεχεσαι την μπαλα απο πασσα με χ και εχεις τον αντιπαλο στην πλατη σου να ορμαει...

 

Το θεμα με την προωθημενη ψηλη καθετη μετριαστηκε με το patch στις κονσολες και σχεδον δεν υπαρχει στο pc κυριως λογω των περισσοτερων ΑΙ values (δεκαπλασια και βαλε και για physics) που εχει εξαρχης η εκδοση για pc. Με τις top ομαδες πραγματικα ηταν ευκολο να περνας τετοιες μπαλιες. Με πιο χαμηλης δυναμικοτητας ειναι σχεδον αδυνατο.

Για τα σουτ εκτος περιοχης τα προηγουμενα χρονια οι περισσοτεροι γκρινιαζαν οτι εμπαιναν σχετικα ευκολα. Τωρα γινεται το αντιθετο. Μια χαρα ειναι ετσι. 1 στα 15 σουτ εκτος περιοχης να βρισκει διχτυα πιστευω ειναι καλα και ρεαλιστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε πολλους μας αρεσει κ ας εχουμε μεινει ακομα στο 13 ,επιλογη σου ειναι αν ξενικοιαστει δοκιμασε το ,προσωπικα με τους φιλλους μου μας αρεσει .

 φιλε μ σε ευχαριστω αλλα διευκρινισε μ κατι αν μπορεις...αξιζει να το παρω στον υπολογιστη η στο πλευ στατιον το παιχνιδακι...γτ βλεπω καποια διαφορα απο τα λεγομενα καποιοων εδω μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο στο Πεσ.ενώ το παιχνίδι τρέχει κανονικά ήχος δεν ακούγεται. Ρύθμισα τον ήχο και το έχω βάλει στο full και πάλι τίποτα. Μουγκαμάρα. Όταν βγαίνω από το pc τότε όλα ξεκινούν να ακούγονται από την αρχή. Τι πρέπει να κάνω για να ξεμουγκώσει το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το πατς 1.01 ψιλοδιορθωνεται καπως η κατασταση σε ορισμενα πραγματα αλλα θελει προσπαθεια και συνηθεια για να το μαθει και να παιξει καποιος ωστε να το ευχαριστηθει.

 

ο ελεγχος τον παικτων ορισμενες φορες κατανταει τραγικος,στριβει πολυ δυσκολα,συμβαινουν κατι πανικοι στην μεγαλη περιοχη οπου ολοι μπερδευονται με ολους,πολλες φορες πανω που εχεις την μπαλα και γινεται μια κοντρα με αντιπαλο μενεις εσυ και ο αντιπαλος μονος και η μπαλα κολλημενη στο γρασιδι παραπερα...το χειροτερο ειναι η αργη αποκριση στις πασσες και στα σουτ οπου δινεις την εντολη και αργει παααρα πολυ να την εκτελεσει..

 

επισης τα γραφικα γιατι τοσο χαλια φετος??

 

στα θετικα ειναι τα physics που ειναι πιο ομορφα,η εκτελεση των στημενων,οι αμυνες στημενες πολυ ωραια,οι παικτες σηκωνονται για κεφαλια πολυ ωραια επισης και αν μαθεις να σουταρεις κανεις και ωραια σουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...