Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Εκανα πολλές φιλότιμες προσπάθειες να το παίξω, αλήθεια, το παιχνίδι είναι unplayable, πέρα από τα ανυπόφορα γραφικά δεν γίνεται να παίζεις με lag 3 δευτερόλεπτα από την ώρα που δίνεις την εντολή μέχρι να κινηθεί ο παίχτης.

Μέχρι και του computer η AI βγάζει τους παίχτες πλάγιο επειδή ξεχνούν να στρίψουν.

Α ρε konami, μας γάμησες φέτος.

 

 

Βάζω το 13 και προσπαθώ να σβήσω από το κεφάλι μου πως υπάρχει αυτό το παιχνίδι και λέγεται pro.

Του χρόνου πάλι.

 

:-(

 

 

Πραγματικα καμια σχεση με αυτα που λες ομως μαλλον οντως η αλλο παιχνιδι θα παιζεις η απλα με εναν παιχτη θα θελες να περασεις ολους τους αλλους...το παιζω σε pc  κ ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To παιχνίδι -αν και φίλος του FIFA τα τελευταία χρόνια- είναι καλό αλλά θέλει αλλαγή νοοτροπίας . Πήγε η ΚΟΝΑΜΙ να το κάνει πιο sim αντιγράφοντας στοιχεία από τον ανταγωνιστή του αλλά κάπου δεν της βγήκε. Οι βάσεις, όμως, είναι σωστές και μελλοντικά μπορεί να γίνει πολύ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα το demo και για κάποιο λόγο όταν τρέχω το παιχνίδι φορτώνει μέχρι εκεί που βλέπεις την φωτογραφία του messi, στα καπάκια με στέλνει στα windows χωρίς κάποιο μήνυμα να προσδιορίζει το πρόβλημα.

 

το έχω κατεβάσει / εγκαταστήσει 3 φορές και τπτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να επιβεβαιώσω οτι με το patch που έβγαλε η konami η απόκριση των παιχτών έχει βελτιωθεί αισθητά πάντως σε σχέση με την πρώτη έκδοση..

Μπορώ να επιβεβαιώσω οτι και  με το patch η απόκριση των παιχτών δεν έχει βελτιωθεί καθολου !

το εχω και το παιζω  με την 1.01 εκδοση .. χαλια !!

 

κατέβασα το demo και για κάποιο λόγο όταν τρέχω το παιχνίδι φορτώνει μέχρι εκεί που βλέπεις την φωτογραφία του messi, στα καπάκια με στέλνει στα windows χωρίς κάποιο μήνυμα να προσδιορίζει το πρόβλημα.

 

το έχω κατεβάσει / εγκαταστήσει 3 φορές και τπτ. 

κατεβασε το ολοκληρο το παιχνιδι υπαρχει παντου κ παιζει τζαμι σαν να το εχεις αγορασει ..

 

παρτε και απο μενα μερικες φωτο ..

post-273688-0-36439800-1379785254_thumb.jpg

post-273688-0-81434500-1379785263_thumb.jpg

post-273688-0-99996800-1379785279_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθυστέρηση στην αλλαγή των παικτών πραγματικά πολύ ενοχλητική.. Και με τα γραφικά επίσης πολύ απογοήτευση, περίμενα κάτι καλύτερο.
Οι αλλαγές στις κινήσεις, την ταχύτητα και γενικότερα στη ροή του παιχνιδιού όμως έτη φωτός μπροστά από το προηγούμενο.

Έχω θέμα με τα controls όμως! Ξέρει κανείς στην άμυνα πώς αλλάζεις παίχτη manually όπως στο '13 με τον δεξί μοχλό; Και στην επίθεση με κατεύθυνση στο δεξί μοχλό και πατώντας τον μέσα έβαζες παίχτη να προωθηθεί. Όλα αυτά καταργήθηκαν ή γίνονται αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθυστέρηση στην αλλαγή των παικτών πραγματικά πολύ ενοχλητική.. Και με τα γραφικά επίσης πολύ απογοήτευση, περίμενα κάτι καλύτερο.

Οι αλλαγές στις κινήσεις, την ταχύτητα και γενικότερα στη ροή του παιχνιδιού όμως έτη φωτός μπροστά από το προηγούμενο.

 

Έχω θέμα με τα controls όμως! Ξέρει κανείς στην άμυνα πώς αλλάζεις παίχτη manually όπως στο '13 με τον δεξί μοχλό; Και στην επίθεση με κατεύθυνση στο δεξί μοχλό και πατώντας τον μέσα έβαζες παίχτη να προωθηθεί. Όλα αυτά καταργήθηκαν ή γίνονται αλλιώς;

πανε αυτα φιλος  ξεχασεε τα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που μιλάτε για sim ποδοσφαιράκια, να φανταστώ οτι τα ημίχρονα τα παίζετε 45λεπτα;

 

λοιπον σοβαρα τωρα αυτο που με ενοχλει κ εμενα ειναι οι αργες αντιδρασεις των αμυντικων κ λιγο η ai στους τερματοφυλακες . Προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι δυσκολο να βελτιωθει αμεσα σε αυτο . Το μαθαινω ολο κ πιο πολυ ειναι πιο δυσκολο ,το 13 ηταν πολυ πιο ευκολο μπροστα τους κ γιαυτο σου λεω το μαθαινω ,α δοκιμασε διπλο με κανα φιλο ειναι απλα απολαυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οι περισσότεροι κάνουν το λάθος να προσπαθούν να παίξουν το παιχνίδι με το τρόπο και τακτική, ή και φιλοσοφία αν θέλετε, με το 2013.

Μέγα λάθος. Το λέω γιατί τα περισσότερα αρνητικά σχόλια που διαβάζω εδώ τα άκουσα από τους φίλους μου που παίζουμε μαζί εδώ και αρκετά χρόνια. Το 2014 είναι κατά 80%  περίπου εντελώς διαφορετικό από τα προηγούμενα.Αυτό σημαίνει πως πρέπει να καθίσεις  και να το ξαναμάθεις  από την αρχή ,  τα πιο απλά μέχρι και τα πιο σύνθετα πράγματα. Καλό ή κακό ο χρόνος θα δείξει. Προς το παρόν όσο πιο πολύ το παίζουμε τόσο πιο πολύ ανακαλύπτουμε καινούρια πράγματα , όπως την άμυνα , την αλληλοκάλυψη , τις παγίδες , τον νέο τρόπο ανάπτυξης , αυτοματισμοί και πολλά άλλα. Μέχρι στιγμής οι περισσότεροι αναθεωρούν την αρνητική εντύπωση.

Για αρχή, η μεγαλύτερη βοήθεια στο να καταλάβεις το παιχνίδι ίσως να ναι η προπόνηση που έχει στις επιλογές. Εκεί το γέλιο είναι πως

άτομα που παίζανε το 2013 στα δάχτυλα τρώγανε τα μούτρα τους και στις πιο απλές προπονήσεις. Γιατί ? Γιατί προσπαθούσανε να το κάνουν με την νοοτροπία του 2013. Όταν πήρανε γραμμή σιγά σιγά τι παίζει... τότε άρχισε να ρολλάρει η ομάδα.

Γενικά είναι πολύ νωρίς να το κρίνουμε , θέλει υπομονή και χρόνο , πράμα που αν δεν το χεις καλύτερα παίξε κάτι άλλο, το 2013.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seriously? Για ποιο λόγο βγάζουν features που είναι προαιρετικά και δεν ενοχλούν πουθενά δε μπορώ να καταλάβω..

ουτεεγς μπορω να καταλαβω ! η μεγαλυτερη μαγκια ηταν αυτο που ειπες κ ξεχωριζε ο καλος ο παιχτης ! ελενχες οποτε ηθελες την αμυνα με εναν παιχτη σαν λιμπερο και δε περναγε κουνουπι αν το ηξερες να το κανεις καλα ...

το ξεφτιλισανε το παιχνιδι ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες το επαιξα και εγω μετα απο πολλα χρονια που παιζω μονο pes και δεν εχει καμια σχεση με οτι επαιζα τοσα χρονια...σαν να εχασε την ταυτοτητα του και να fifaριζει...

 

εχει δικιο ο CODEC βεβαια παραπανω αλλα εμενα προς το παρον με εκανε να ασχοληθω 3-4 ωρες και μετα να μην το ξαναπιασω απο την ξενερα μου

 

γενικως συμφωνω με την αποψη του liopyr,τρωει κατι lagariσματα,αργει πολυ στην αποκριση,οι πασες δεν μου βγαινουν με τιποτα ειτε στο manual ειτε στο normal,τα σουτ φευγουν σαν κεραυνοι και καταληγουν να τα πιανει χαλαρα ο keeper και αλλα που μολις τα παρατηρησω θα τα γραψω πιο αναλυτικα...

 

Δυστυχως και για εμενα ειναι unplayable και αφου ουτως η αλλως fifa δεν θα παιξω ποτε οτι και να γινει,φετος με βλεπω να μενω χωρις ποδοσφαιρακι... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω ειμαι φαν του φιφα αλλα φετος ειπα να δωσω μια ευκαιρια στο προ αλλα δεν το νομιζω τα γραφικα χαλια σε σχεση με το φιφα και πολυ χαλια gameplay χειροερο και απο τα προηγουμενα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το patch 1.01 υπάρχει μία βελτίωση στην κίνηση και στο γενικότερο gameplay αλλά όχι τρελή διαφορά. Αν εξαιρέσουμε τα κατώτερης ποιότητας γραφικά (εκτός αν θέλεις πολύ καλή κάρτα γραφικών) πρέπει να αλλάξεις το στυλ παιχνιδιού σου και να ασχοληθείς περισσότερο με την στρατηγική. Επίσης αν εκμεταλλευείς  τις προχωρημένες ρυθμίσεις καθώς και τα αυτόματα συστήματα μπορεί να πάει σε άλλο επίπεδο ο τρόπος παιχνιδιού.

 

Αφού έπαιξα λίγο παραπάνω αισθάνθηκα ότι την δυσκολία στο καινούριο gameplay δεν το είχα μόνο εγώ αλλά και ο ίδιος ο υπολογιστής. Τι εννοώ? Έχοντας την Arsenal εναντίον της Real Madrid στο top player και κόκκινες ψυχολογίες με το ζόρι με νικούσαν με 0-1 χωρίς να έχουν χάσει "τις ευκαιρίες" και εγώ ακόμα να μαθαίνω τι γίνεται σε άμυνα και επίθεση ενώ στο pes 2013 αν λίγο έπαιζα χαλαρά ή αφηρημένα γινόταν χαμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανε αυτα φιλος  ξεχασεε τα ..

 

Η καθυστέρηση στην αλλαγή των παικτών πραγματικά πολύ ενοχλητική.. Και με τα γραφικά επίσης πολύ απογοήτευση, περίμενα κάτι καλύτερο.

Οι αλλαγές στις κινήσεις, την ταχύτητα και γενικότερα στη ροή του παιχνιδιού όμως έτη φωτός μπροστά από το προηγούμενο.

 

Έχω θέμα με τα controls όμως! Ξέρει κανείς στην άμυνα πώς αλλάζεις παίχτη manually όπως στο '13 με τον δεξί μοχλό; Και στην επίθεση με κατεύθυνση στο δεξί μοχλό και πατώντας τον μέσα έβαζες παίχτη να προωθηθεί. Όλα αυτά καταργήθηκαν ή γίνονται αλλιώς;

 

Πατας L1 και το δεξι μοχλο για να προωθησεις παιχτη

 

ρε μαγκες το επαιξα και εγω μετα απο πολλα χρονια που παιζω μονο pes και δεν εχει καμια σχεση με οτι επαιζα τοσα χρονια...σαν να εχασε την ταυτοτητα του και να fifaριζει...

 

εχει δικιο ο CODEC βεβαια παραπανω αλλα εμενα προς το παρον με εκανε να ασχοληθω 3-4 ωρες και μετα να μην το ξαναπιασω απο την ξενερα μου

 

γενικως συμφωνω με την αποψη του liopyr,τρωει κατι lagariσματα,αργει πολυ στην αποκριση,οι πασες δεν μου βγαινουν με τιποτα ειτε στο manual ειτε στο normal,τα σουτ φευγουν σαν κεραυνοι και καταληγουν να τα πιανει χαλαρα ο keeper και αλλα που μολις τα παρατηρησω θα τα γραψω πιο αναλυτικα...

 

Δυστυχως και για εμενα ειναι unplayable και αφου ουτως η αλλως fifa δεν θα παιξω ποτε οτι και να γινει,φετος με βλεπω να μενω χωρις ποδοσφαιρακι... :mad:

 

αμα θεωρεις το fifa χαλια που ειναι πιο κοντα στο πραγματικο ποδοσφαιρακι, τοτε ναι καλα θα κανεις και μην ασχοληθεις με ποδοσφαιρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...