Προς το περιεχόμενο

Αθλητικό παπούτσι για τρέξιμο


G10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

puma δεν ακουω και μενω μαλακας...
δεν ειναι τυχαιο που στους αθλητες του πανελληνιου Γ.Σ μας εδιναν puma, γενικα σχεδον ολοι με puma/nike ετρεχαν..(οταν ετρεχα εγω μεχρι πριν 3 χρονια).
Γενικα τα χιλιομετρα που κανεις δεν ειναι λιγα, το ποδι δεχεται πιεση με καθε πατημα, αναλογα τα κιλα σου και την ταχυτητα που δινεις. Καλο ειναι να επενδυεις πανω σε αυτο.

εγω με αυτα ετρεχα τοτε, http://www.shoeguide.co.uk/sitemap.xml/view-shoe/puma-velosis-mens-2009-6 , ειχα σκασει 100+++ ευρω, δεν θυμαμαι ακριβως. Αλλα μετα απο 3-4 χρονια, ειναι πραγματικα χωρις σημαδι επανω, ακομα μαλακας ειμαι. Βεβαια η χρηση τους στην προπονηση μου(ταχυτητα) τοτε ηταν για 6 μηνες.. επειτα σταματησα και απο τοτε η χρηση τους ειναι περπατημα/χαλαρο τρεξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και απο τα adidas που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένος και τα είχα αγοράσει 35ευρώ. Μάλλον ψυχολογικό είναι το θέμα σε εμένα και ψάχνω έξτρα κίνητρο που θα μου το δώσουνε τα καινούργια και ακριβά παπούτσια!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα asics έχουν μόνο ένα μειονέκτημα σε σχέση με τα υπόλοιπα ,είναι λιγότερο ανθεκτικά εμφανίζουν σημαντικά σημάδια φθοράς εξωτερικά.

Προσωπικά μετά τα asics επέλεξα τα Brooks ,απλά κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχει κάποιος να προτείνει καλό και φθηνό παπούτσι για γυμναστήριο με αρκετές ώρες σε αερόβιες ασκήσεις (body power, fitball, fitbox κλπ)  και μπόλικο διάδρομο?

 

Είχα κάποια Nike 3 χρόνια τώρα, τα οποία είτε έχασα είτε μου έκλεψαν. Ήμουν πολύ ικανοποιημένος, αλλά εκείνα τα είχα πάρει και 120€ στις καλές εποχές και πλέον δεν υπάρχει αυτό το ποσό ούτε για πλάκα.

 

Από μία ματιά που έριξα σε λογική τιμή και παπούτσια που μου αρέσουν είναι τα παρακάτω:

 

http://www.intersport.gr/el/products/7814_reebok-yourflex-train#c1736_a214

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κάνω γύρω στα 20-25 km το μήνα ελαφρύ τρέξιμο. Παπούτσια χρησιμοποιούσα τα Nike Zoom Vomero. Ξεκίνησα με τα 3, μετά πήρα τα 5, τα 6 και πρόσφατα αγόρασα τα 8 και απογοητεύτηκα. Σκλήρυναν αρκετά... :(

Τα Nimbus της Asics θα ήταν μια λύση, αλλά είναι κακάσχημα τα άτιμα. Υπάρχει καμιά καλή εναλλακτική πρόταση για παπούτσι με ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΗ σόλα σαν των παλιών VOMERO; Έχω ακούσει για κάποια PUMA πολύ μαλακά αλλά δε συγκράτησα το μοντέλο.

Τέλος, ποια η γνώμη σας για τα Lunarglide της Νάικι; Είναι μαλακά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lunarglide2 ειναι πολυ μαλακά. Τοσο πολυ που για τα κιλά μου δεν κανανε με τιποτα. Πηγα σε asics. Για δες και mizuno. H αντιπροσωπεια ειναι κοντα στην γυμναστικη ακαδημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, ποια η γνώμη σας για τα Lunarglide της Νάικι; Είναι μαλακά;

 

 

lunarglide το τελευταίο το πήρα γύρω στα 80 ευρώ από τα mcarthur στα σπάτα. είναι πολύ μαλακό και πανάλαφρο, έχω κάνει γύρω στα 300 χλμ σε 6 μήνες περίπου με αυτά. παραμένουν μαλακά και άνετα, αλλά απο κάτω τη σόλα τη βλέπεις ότι έχει αρχίσει και σβήνει.

θα τα κρατήσω μέχρι να μην προστατεύουν άλλο.

τα επόμενα που θα πάρω πάντως είναι ή asics ή nike vomero.. θα δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδια τι λεει το συγκεκριμενο για τρεξιμο? Οχι τιποτα υπερβολικο. 4-6 km καθε 2-3 μερες κανω

 

http://www.sportsdirect.com/adidas-falcon-elite-3-mens-running-shoes-123064?colcode=12306441

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο απο sportdirect? Γρηγορα αν γινεται γιατι κανω παραγγελια σε λιγο.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανοίξαμε ας κάνω κι εγώ την ερώτηση μου. Το τελευταίο εξάμηνο έχω κάθε φορά που πάω για τρέξιμο έντονους πόνους στο καλάμι, απότι είδα ονομάζονται shin splints. Του έδωσα αρκετό χρόνο αλλά δεν βλέπω βελτίωση, παπούτσια έχω κάτι Nike όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά πίστευα ότι τη δουλειά τους την κάνουν.

 

Δεν κάνω τίποτα τρελές αποστάσεις αλλά θέλω να πηγαίνω γιατί έχω αρχίσει και παχαίνω ενώ πάντα ήμουν πολύ λεπτός και γενικά η καθιστική ζωή μου κακοφαίνεται. Έχω αρχίσει και βγάζω κι άλλα προβλήματα (έχω ας πούμε ένα πόνο στη φτέρνα στο ένα πόδι όταν το τεντώνω) και είχα και πρόσφατα ένα διάστρεμμα στο άλλο πόδι που ακόμα με ενοχλεί και δεν ξέρω αν μετράνε κι αυτά στην επιλογή. Αν πάω σε κάποιο ειδικό μαγαζί, θα ξέρουν σίγουρα να με βοηθήσουν; Πως θα καταλάβω ότι δεν μιλάω με άσχετο αλλά όντως ξέρει τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Under Armor. Στην Αμερική είναι από τις τοπ μάρκες.

 

Υ.Γ. Πρώην χορηγός ένδυσης και του μεγάλου Άρη. Από αυτό και μόνο καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω,μπωωω..

Δεν τα είχα ακούσει ποτέ, αλλά ψήνομαι να παρατήσω τα climacool seduction που είχα κατα νου, για χάρη τους.

Ποιό μοντέλο είναι και σε τι τιμή παίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανοίξαμε ας κάνω κι εγώ την ερώτηση μου. Το τελευταίο εξάμηνο έχω κάθε φορά που πάω για τρέξιμο έντονους πόνους στο καλάμι, απότι είδα ονομάζονται shin splints. Του έδωσα αρκετό χρόνο αλλά δεν βλέπω βελτίωση, παπούτσια έχω κάτι Nike όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά πίστευα ότι τη δουλειά τους την κάνουν.

 

Θέλεις ξεκούραση. Οταν λες του έδωσες χρόνο, πόσο ας πούμε;

Θέλεις ξεκούραση και ενδυνάμωση στα πόδια. Αν έχεις και κανένα ψυκτικό/πάγο, βάλε τοπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...