Προς το περιεχόμενο

Αθλητικό παπούτσι για τρέξιμο


G10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Dino όταν αγοράζεις εξοπλισμό για διάφορες δραστηριότητες τον αγοράζεις καθαρά για τις δραστηριότητες και όχι για άλλο λόγο.

 

Τα παπούτσια θέλουν αλλαγή καθε 350 400 χιλιόμετρα (τα χοκα αντέχουν περί τα 550 600).

Οπότε σκέψου με χρήση και έκτος προπόνησης μειώνεις την διάρκεια χρήσης τους. Μπορεί να σου φαίνεται χαζό αλλά αν μια πιθανότητα έχεις να πάει κατι στραβά και πάει τότε θα λες γιατί δεν το έκανα αλλιώς?

 

Επίσης για έσενα που εισαι ψηλός και βαρύς το τελευταίο που πρέπει να κοιτάξεις είναι η ομορφιά. Διάβασε για κραδασμους στο τρέξιμο και την πίεση που τρώνε τα γόνατα πολλαπλασιασαι με περίπου 1200 βήματα αν χιλιόμετρο επί τα χιλιόμετρα που έκανες και θα δεις ότι είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να προστατεύσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν με καταλαβες.

ΦΟΡΑΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ.

επισης οχι δεν ειπα οτι ο καθε πωλητής σου προτείνει κ αλο μοντέλο ειπα οτι ολοι οι πωλητές που συνάντησα ( οι πιο πoλλοι δρομείς) ειπαν τα χειροτερα για το boost.δεν το προτείνουν ΚΑΝ.

Τωρα εσενα αμα σαρεσει το boost παρε 2 . Ενα για τρεξιμο κ ενα για βόλτες !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε σκαλωμα με τις βολτες, ρε ανθρωπε να σου πω, πηγαινε σε ενα running store ή αθλητικο και

δες παπουτσια τρεξιματος, ουτε ενα δεν κανει για βολτες, μα ουτε ενα!!!

αυτη η κατηγορια παιζει μονη της μπαλα, πως θα γινει δηλαδη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πήρα αυτά εδώ http://www.asics.com/au/en-au/gel-impression-8/p/0010248227.9093 50€ από το πρατήριο ASICS στην Νέα Σμύρνη :P

Λες να βρω nimbus με 80-90 εκεί; :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόραζα σταθερά nike vomero και μετά στράφηκα σε asics( kayano, nimbus ). Δοκιμασα την τεχνολογία boost της adidas και έπαθα πλάκα. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις τα ultra boost. Εγω τα βρήκα υπερβολικά μαλακά και δεν μου συγκρατούσαν το πόδι μου καλα. Τελικά αγόρασα τα sequence boost 8 με 80ε. Πήγαινε και δοκίμασε. glide 8, sequence boost 8, energy boost κ.τ.λ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να βρω nimbus με 80-90 εκεί; :P

Αν θες πάντως αυτή εδώ http://www.vrisko.gr/details/6_df1a7570d47ad755ajak_a6f32_33b είναι η διεύθυνση του καταστήματος. Στον κάτω όροφο έχει τα παλιά μοντέλα (όπως το δικό μου) σε χαμηλές τιμές και στο ισόγειο έχει τα νέα μοντέλα και κάποια έχουν έκπτωση από όσο είπε ο πωλητής. Πάντως αν και δεν έψαξα πολύ , στον κάτω όροφο έχει περιορισμένα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα Admiral έχετε καμία άποψη ; Για τρέξιμο πάντα.

Είναι οικονομικά, αξίζουν όμως ;

Κανέναν δε γνωρίζω να τρέχει με αυτά,ούτε σε σχετικά φόρουμ έχουν αναφερθεί ποτέ.

Βρίσκεις adidas,puma,asics κοντά στα 50 ευρώ αν θες κάτι φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...