Προς το περιεχόμενο

Αθλητικό παπούτσι για τρέξιμο


G10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομουνα να παρω Salomon  αλλα με τοσες μαιμουδες που κυκλοφορησαν δεν εχω πλεον κανεναν εμπιστοσυνη.

Ειδα προσφατα αυτα και με καλη τιμη απο εξω . ( Terrex)

Botes-Pezoporias-adidas-Performance-TERR


eng_pl_adidas-Terrex-Swift-R-GTX-3050_3.


81C4yen4jxL._UX695_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Solomon έχει πολλά ένα στοκατζίδικο στην Πειραιώς, λίγο μετά το factory outlet. Τα είχε στη μισή τιμή. Αρχικά είχε και assics, mizuno και saucony, σύμφωνα με την ταμπέλα, αλλά ο υπεύθυνος μου είπε ότι εξαντλήθηκαν. Τώρα δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά, αλλά οι τιμές ήταν χώμα. Είχε και 5-6 ζευγάρια Saucony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σκεφτομουνα να παρω Salomon  αλλα με τοσες μαιμουδες που κυκλοφορησαν δεν εχω πλεον κανεναν εμπιστοσυνη.

Ειδα προσφατα αυτα και με καλη τιμη απο εξω . ( Terrex)

Botes-Pezoporias-adidas-Performance-TERR

eng_pl_adidas-Terrex-Swift-R-GTX-3050_3.

81C4yen4jxL._UX695_.jpg

για τι χρηση τα θες γιατι ολα αυτα ειναι πιο πολυ για πεζοποριες? Ωραιο το αντιντας!

 

Και για οσους ακολουθουν την μοδα  , New Balance ειναι το  το νεο τρεντ

new-balance-m530ccr-1.jpg

για καθε μερα προφανως γιατι για αθλητικο δεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Salomon ανήκουν στη κατηγορία trail τα οποία με τη σειρά τους έχουν 2 υποκατηγορίες για τεχνικές ή μη τεχνικές διαδρομές.

Τεχνικές διαδρομές θεωρούνται για παράδειγμα ο μαραθώνιος Ολύμπου γιατί έχει πολύ πέτρα-βράχια.

Τα τεχνικά παπούτσια έχουν πιό σκληρή σόλα και λιγότερη προστασία από κραδασμούς και είναι πού ανθεκτικά.

Ένας έμπειρος δρομέας μπορεί να τρέξει και με μη τεχνικό παπούτσι μια τεχνική διαδρομή.

 

Αν κανείς σκέφτεται να παραγγείλει trail χωρίς να τα δοκιμάσει να πάρει μισό νούμερο μεγαλύτερο από τα δρομικά παπούτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nimbus ναι, το αλλο δεν το ξερω, δοκιμασε τα και δες, εγω δοκιμασα nimbus, αλλα δεν μου αρεσε/εκατσε στο δικο μου ποδι καλα η εφαρμογη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Ultraboost από Ιανουάριο. Δεν τα τρέχω πολύ, βασικά δεν τα έτρεχα πολύ, αλλά πλέον πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα. Με 10 χμ τη μέρα, θα με βγάλουν 4-5 μήνες ακόμα; Τα φοράω και για κάθε μέρα λόγω άνεσης.

 

Είμαι λίγο τέρας, 100 κιλά και 192 ύψος και λέω τα επόμενα, όσο καλά και να βγήκαν τα boost, να είναι Asics(nimbus) ή Nike (Vomero). Ο λόγος δεν είναι άλλος από την αρκετά εύθραυστη outsole, η οποία έχει αρχίσει να λιώνει και σε ένα σημείο επικίνδυνα. Θα δω πως θα εξελιχθεί με το καθημερινό stress test που περνάνε τώρα και θα αποφασίσω. Αν δεν ψοφήσουν σύντομα θα πάρω πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα που πηρα απο το brands τα mizuno (enigma)μου μια χαρα ειναι απο θέμα αυθεντικά κ επισης τα εχω αγαπήσει!
Επισης να πω στον Dino οτι δεν φοράμε ΠΟΤΕ τα παπουτσια του τρεξίματος πουθενα αλλου εκτός για τρεξιμο.
Ενα αλλο που παιζει σημαντικό ρόλο στο παπούτσι που θα επιλέξουμε περα απο το πελματογραφημα ειναι το drop. Το drop μπορει να δημιουργήσει προβλήματα στα ποδια κ να μην ξέρεις απο πουως ηρθε.
Οσο για τα boost δν λεν θα τα επερνα ποτε. Ειναι απλα ενα πολυδιαφημισμένο παπούτσι ..
Στην βολτα μου προσφατα στην Αθήνα σε μεγάλα κατάστηματα παπουτσιών ( που ειχαν κ το boost) οι πωλητές δεν το προτείνουν.. Απεναντίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα που πηρα απο το brands τα mizuno (enigma)μου μια χαρα ειναι απο θέμα αυθεντικά κ επισης τα εχω αγαπήσει!

Επισης να πω στον Dino οτι δεν φοράμε ΠΟΤΕ τα παπουτσια του τρεξίματος πουθενα αλλου εκτός για τρεξιμο.

Ενα αλλο που παιζει σημαντικό ρόλο στο παπούτσι που θα επιλέξουμε περα απο το πελματογραφημα ειναι το drop. Το drop μπορει να δημιουργήσει προβλήματα στα ποδια κ να μην ξέρεις απο πουως ηρθε.

Οσο για τα boost δν λεν θα τα επερνα ποτε. Ειναι απλα ενα πολυδιαφημισμένο παπούτσι ..

Στην βολτα μου προσφατα στην Αθήνα σε μεγάλα κατάστηματα παπουτσιών ( που ειχαν κ το boost) οι πωλητές δεν το προτείνουν.. Απεναντίας

Είναι κάποιες περιπτώσεις που θες αθλητικό. Πχ, σε συναυλία που πήγα πρόσφατα που είχε 5 ώρες ορθοστασία, δεν έβγαινε με τα superstar/Stan Smith.

 

Επίσης όταν πήρα τα boost, τα βρήκα 120 ευρώ, και στα λεφτά τους δεν είχε αλλά παπούτσια που να έβρισκα νούμερο(φοράω 48,5-49).

Ισχύει ότι οι πωλητές μου πρότειναν διαφορετικά μοντέλα, σε intersport μου πρότειναν Brooks glycerin. Πάντως τα boost έχουν τρελό cushioning, δεν νιώθω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...