Προς το περιεχόμενο

Gaming Mouse- Τί να επιλέξω?


georgerou1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το XCOM "βλέπει" κάπως περίεργα το F710, τα ABXY πλήκτρα δεν αντιστοιχούν σε αυτό που δείχνει στο μενού.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω κάποιο setup;

 

edit: άκυρο, το θέμα φαίνεται πως το προκαλούσε ο διακόπτης x/d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εγινε απ το θεμα για να μην ανοιγω νεο... σκεφτομαι να παρω ενα mousepad για το g400 και διαβαζα οτι το goliathus ειναι αρκετα καλο... εψαχνα στο αμαζονκαι βρηκα διαφορες εκδοσεις... control k speed... ποια η διαφορα τους? ανα εχετε να προτεινετε και κανενα αλλο καλοδεχουμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω εχω το g600 και πραγματικα ρολαρει . ακομα και macro με time delay εχει  ... και με το g-shift αλλαζεις λειτουργια ενος κουμπιου σε  οτι αλλο θελεις . πολυ χρησιμο για mmo που μπορει να εχεις πανω απο 12 skills / macros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εγινε απ το θεμα για να μην ανοιγω νεο... σκεφτομαι να παρω ενα mousepad για το g400 και διαβαζα οτι το goliathus ειναι αρκετα καλο... εψαχνα στο αμαζονκαι βρηκα διαφορες εκδοσεις... control k speed... ποια η διαφορα τους? ανα εχετε να προτεινετε και κανενα αλλο καλοδεχουμενο...

 

εχουν διαφορα στην επιφανεια. το speed εχει μια πιο γλυστερη επιφανεια. εμφανισιακα δεν ειναι ωραιο. εγω εχω το goliathus medium και ειναι φοβερο mousepad. Το εχω 3.5 χρονια + και το μονο που εχει παθει ειναι οτι εχει ξεθωριασει λιγο το μαυρο εκει που ειναι το ποντικι και το χερι μου επειδη το καθαρισα ατσαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εγινε απ το θεμα για να μην ανοιγω νεο... σκεφτομαι να παρω ενα mousepad για το g400 και διαβαζα οτι το goliathus ειναι αρκετα καλο... εψαχνα στο αμαζονκαι βρηκα διαφορες εκδοσεις... control k speed... ποια η διαφορα τους? ανα εχετε να προτεινετε και κανενα αλλο καλοδεχουμενο...

εγω εχω το "μικρο" speed και θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη ποιοτητα του σαν κατασκευη και τη χρηση του 

ο σχεδιασμος ειναι υποκειμενικο αν θα σου αρεσει , προσωπικα εμενα μου αρεσουν και λιγο οι καγκουριες στα pc 

 

θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμαζα και το control, ομως επειδη εχω μεγαλο και βαρυ ποντικι το γλιστρημα θα ελεγα οτι μαλλον με βολευει (ειδικα πλεον που το συνηθισα)

 

ο βασικοτερος λογος που πηγα σε ενα τετοιο mousepad ειναι επειδη δεν ηθελα να εχω παλι φθορα στα "ποδαρακια" του ποντικιου μου 

 

σε ολα τα προηγουμενα που ειχα τα ποδαρακια τριβονταν ειτε επειδη ηταν πιο σαγρε το pad ειτε επειδη το ειχα πανω στο επιπλο απευθειας πραγμα που δε θελω να ξανακανω

με το συγκεκριμενο το ποντικι απο κατω ειναι οπως τη πρωτη μερα που το αγορασα 

 

το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ενδεχομενως ενα μεγαλυτερο μεγεθος θα μου ηταν λιγο πιο βολικο , δε μιλαω για τα τεραστια που πιανουν ολο το τραπεζι, απλα λιιιγο μεγαλυτερο γιατι καμια φορα ξεχνιεμαι και βγαινω εκτος pad 

 

οριστε και μερικες φωτο να δεις το μεγεθος (στη πρωτη ειδικα εχω και αλλα "καθημερινα πραγματα τριγυρω που ισως σε βοηθησουν οπως το κινητο μου με 4.65" οθονη, αν ομως τα δεις απο κοντα σε κανα μαγαζι ειναι ευκολο να τα ανοιξεις και να τα βγαλεις εξω και να τα περιεργαστεις απο κοντα. δεν χαλας τη συσκευασια , δεν ειναι σφραγισμενα ) 

επαναλαμβανω οτι εχω το μικροτερο μεγεθος που βγαινουν τα goliathus 

 

IMG_20130326_214601_zpsd4ddadd4.jpg

 

IMG_20130326_214846_zpscd2c56b7.jpg

 

IMG_20130320_155352_zpsb8594755.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το "μικρο" speed και θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη ποιοτητα του σαν κατασκευη και τη χρηση του 

ο σχεδιασμος ειναι υποκειμενικο αν θα σου αρεσει , προσωπικα εμενα μου αρεσουν και λιγο οι καγκουριες στα pc 

 

θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμαζα και το control, ομως επειδη εχω μεγαλο και βαρυ ποντικι το γλιστρημα θα ελεγα οτι μαλλον με βολευει (ειδικα πλεον που το συνηθισα)

 

ο βασικοτερος λογος που πηγα σε ενα τετοιο mousepad ειναι επειδη δεν ηθελα να εχω παλι φθορα στα "ποδαρακια" του ποντικιου μου 

 

σε ολα τα προηγουμενα που ειχα τα ποδαρακια τριβονταν ειτε επειδη ηταν πιο σαγρε το pad ειτε επειδη το ειχα πανω στο επιπλο απευθειας πραγμα που δε θελω να ξανακανω

με το συγκεκριμενο το ποντικι απο κατω ειναι οπως τη πρωτη μερα που το αγορασα 

 

το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ενδεχομενως ενα μεγαλυτερο μεγεθος θα μου ηταν λιγο πιο βολικο , δε μιλαω για τα τεραστια που πιανουν ολο το τραπεζι, απλα λιιιγο μεγαλυτερο γιατι καμια φορα ξεχνιεμαι και βγαινω εκτος pad 

 

οριστε και μερικες φωτο να δεις το μεγεθος (στη πρωτη ειδικα εχω και αλλα "καθημερινα πραγματα τριγυρω που ισως σε βοηθησουν οπως το κινητο μου με 4.65" οθονη, αν ομως τα δεις απο κοντα σε κανα μαγαζι ειναι ευκολο να τα ανοιξεις και να τα βγαλεις εξω και να τα περιεργαστεις απο κοντα. δεν χαλας τη συσκευασια , δεν ειναι σφραγισμενα ) 

επαναλαμβανω οτι εχω το μικροτερο μεγεθος που βγαινουν τα goliathus 

 

IMG_20130326_214601_zpsd4ddadd4.jpg

 

IMG_20130326_214846_zpscd2c56b7.jpg

 

IMG_20130320_155352_zpsb8594755.jpg

το ιδιο ποντικι εχουμε,το μονο κακο του ειναι οτι με την  μπαταρια ειναι αρκετα βαρη για τα γουστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε κοιταω εμφανιση γιατι απλα θελω να με βολευει....σε μεγεθος με βολευει αυτο που εχω πολυ... το ειχα παρει για ραζερ(4 ευρω :P) απο εβαυ αλλα ειναι μουφα και λεω να παρω ενα καλο αφου πηρα και το g400....post-143923-0-91603500-1364815415_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο ποντικι εχουμε,το μονο κακο του ειναι οτι με την  μπαταρια ειναι αρκετα βαρη για τα γουστα μου.

εγω φτιαξει προφιλ με εξοικονομηση μπαταριας και 250 reports/sec για καθημερινη χρηση και ειναι ψιλο-ok 

(στη χρηση με 4ms ειναι πολυ καλο βασικα, στην αυτονομια πηγαινε το ψιλο-οκ) 

 

σε σχεση με τα mx που ειχα πριν σιγουρα πινει πιο γρηγορα τη μπαταρια ειδικα σε gaming , γενικα ομως δεν εχω και ιδιαιτερο παραπονο 

 

θα το ηθελα σιγουρα καπως καλυτερο, ισως καποια στιγμη παω σε μεγαλυτερης χωρητικοτητα μπαταρια

(επισης το πρωτο νταμακι της μπαταριας παντα αδειαζει σχετικα γρηγορα σε σχεση με τα αλλα 2..)

 

απο μεγεθος και βαρος ομως ειναι ακριβως αυτο που θελω για το χερι μου οπως γενικα ολα τα μεγαλα logitech με παρομοιο σχεδιασμο , εδω και 7 χρονια με τετοια ειμαι (απο mx revolution) 

 

δε κοιταω εμφανιση γιατι απλα θελω να με βολευει....σε μεγεθος με βολευει αυτο που εχω πολυ... το ειχα παρει για ραζερ(4 ευρω :P) απο εβαυ αλλα ειναι μουφα  

αμα ειναι σαγρε οπως πολλα φθηνα mousepad, αλλαξε το γιατι οπως ειπα αυτα τρωνε τα ποδαρακια και αμα φαγωθουν το ποντικι γινεται λιγο μαλακισμενο μετα 

 

 

αν θες παντως κατι φθηνο, διακριτικο και αρκετα ποιοτικο για τα λεφτα του σου προτεινω και αυτο το sharkoon (βγαινει και σε πιο μικρο μεγεθος με λιγοτερα λεφτα), το οποιο γνωριζω απο φιλο που το εχει πολυ καιρο οτι ειναι αρκετα καλο  και αρκετα μαλακο ωστε να μη γδερνει και το ποντικι σου 

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200202615

 

ολα τα επωνυμα σε γενικες γραμμες ειναι καλα, απλα εμενα το κολλημα μου ειναι με τα σκληρα και πιο μαλακα 

καλυτερα τα πιο μαλακα ihmo, ειδικα σε βαθος χρονου 

 

το goliathus παντως ειναι χλιδα και στην αισθηση και στα υλικα και στις ραφες και απο κατω εχει ακριβως τη σωστη επιφανεια που πρεπει για να μη γλιστραει και μπορεις να το μετακινεις πολυ ευκολα (δε κολλαει μια και καλη καπου )

ισως ειναι και υπερβολικο, ειδικα στη τιμη .. εγω το πηρα και γιατι μου αρεσε η ολη κατασκευη και η εμφανιση χωρις να σημαινει οτι και με ενα φθηνοτερο δε θα εκανα εξισου καλα τη δουλεια μου , αλλα γενικα στα ποντικια τα ψιλοσκαω σε σχεση με αλλα περιφερειακα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αυτο,ειμαι αρκετά ευχαριστημένος.το πήρα μόλις 32 € Optical είναι.

Αλήθεια τι διαφορές θα δω αν πάρω κάποιο ποντίκι των 70-80€?

 

http://www.skroutz.gr/s/365762/Logitech-Gaming-Mouse-G300.html?keyphrase=g300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το σκάλωμα με την Razer και τα Ελληνικά ονόματα btw?

 

Α και κάτι άλλο. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να πάρω pad οπωσδήποτε, τα άσπρα σημεία (και η μεγάλη ασπρίλα στην μέση) είναι το μέρος που εδώ και 12+ χρόνια έχω το ποντίκι και από τα laser έχει αποχρωματίσει το ξύλο σε σημείο όταν πηγαίνει στις εντελώς άσπρες κουτσουλιές να μην έχει επαφή (4 ποντίκια άλλαξα/δοκίμασα και τα 3 το ίδιο πρόβλημα παθαίνουν) :lol: όταν λέμε abuse το εννοούμε

 

 

post-155453-0-77466400-1364874109_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες για mousepad δοκιμαστε το Qck το απλο,θα ταιριαξει με οτι χαρακτηριστικά και αν χρειαζεστε. Ειναι απλα κορυφη!

καμία σχεση δεν είναι καλό mousepad αυτό.Εγω εχω το RazeR SpheX και είναι το καλύτερο value for money.είναι πολύ λεπτό και κολλάει στο τραπέζι

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.571667

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...