Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστώ πάρα πολύ. απλά χρειαζεται οι 2 συσκευες να ναι στο ιδιο wifi? αν παω σπιτι καποιου φιλου συνδεω τις συσκευες στο wifi και ειμαι έτοιμος; ή θελει καινούριο setup?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Review με πολλές φωτογραφίες του καινουργιου Nvidia Shield.

Το μηχανακι μονο καφε δεν ψηνει :P

Και για portable gaming οτι πρεπει αν υπάρχει καλή συνδεση μεσω το geforce now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψάχνομαι για android tv box. Δε με ενδιαφέρουν οι δυνατότητες για gaming.Αλλά θέλω κάτι που να μπορεί να δώσει ήχο Dolby Digital 5.1 και να παίζει αναλύσεις μέχρι 1920 χωρίς να κολλάει. Ουσιαστικά θα κάνω χρήση μόνο για Kodi.

 

Βρήκα αυτό Xiaomi Mi Box 3 αλλά δεν είχα ποτέ tv box και δεν ξέρω τι να προσέξω. 

 

Παρακαλώ γνώμες για αυτό που βρήκα και φυσικά αν έχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε.

Φαντάζομαι ότι με τον τηλεχειριστήριο μπορώ να δουλέψω kodi. Xρειάζεται να πάρω και κάποιο ασύρματο ποντίκι ή keyboard;

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας   ;)

 

 

Κάποια βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια βοήθεια;

 

http://mediaplayers.gr/xiaomi-mi-box/

 

Εννοείται οτι με το media remote ελεγχεις ολες τις βασικές λειτουργίες.

Και full hd παιζει αψογα αλλα και 4K.

Δεν δινει μονο dolby digital/dts αλλα και HD Audio.

Να εχεις στο μυαλό σου οτι δεν εχει θύρα δικτύου οποτε αν θες δικτυακό (τοπικό η μη) streaming, καλό ειναι να εχεις καλό σημα και κατα προτίμηση ac1200 πρωτόκολο και άνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας από την αρχική πατάς τα γραναζάκια ρυθμίσεις και πας τηλεχειριστήρια και αξεσουάρ.Πατάς remote το κάνεις ενεργό ανοίγεις την εφαρμογή του κινητού κάνει search network το βρίσκει και είσαι έτοιμος.

Ευχαριστώ, το έκανα αλλά δυστυχώς πάλι δεν μου το βρίσκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί?Κάνε το εξής.Άνοιξε την εφαρμογή πήγαινε στο μολύβι κάνε add και βάλε την ip του box 192.168.1....Κλείσε την εφαρμογή από το χ που έχει πάνω δεξιά.Άνοιξε την πάλι και θα στο βρεί.Παίξτο κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα παιδιά έχω να κάνω την πρώτη παρατήρηση για το alfawise s92 ώρες ώρες μου κόβει την οθόνη στην μέση παρακάτω μια φώτο να καταλάβετε τι γίνεται! (την πρώτη φορά έκανα restart και κομπλέ την δεύτερη φορά τρεμόπαιξε λίγο η οθόνη και δούλεψε πάλι κομπλέ μόνο του) 

 

έχετε καμιά ιδέα να ανησυχήσω (το έχω 2 μέρες μόνο) η μπορεί να ναι θέμα android?

post-232776-0-05978000-1485845746_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα παιδιά έχω να κάνω την πρώτη παρατήρηση για το alfawise s92 ώρες ώρες μου κόβει την οθόνη στην μέση παρακάτω μια φώτο να καταλάβετε τι γίνεται! (την πρώτη φορά έκανα restart και κομπλέ την δεύτερη φορά τρεμόπαιξε λίγο η οθόνη και δούλεψε πάλι κομπλέ μόνο του) 

 

έχετε καμιά ιδέα να ανησυχήσω (το έχω 2 μέρες μόνο) η μπορεί να ναι θέμα android?

Του έχεις αλλάξει rom? 'Η απλά άλλαξες την εμφάνιση? Εμένα τρέχει κομπλέ (σκυλί είναι 12ώρα τρέχει κάθε μέρα). Αν είναι θέμα hw όπως είπε και ο vrwmiaris μάλλον θα χρειαστεί rma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα παιδιά έχω να κάνω την πρώτη παρατήρηση για το alfawise s92 ώρες ώρες μου κόβει την οθόνη στην μέση παρακάτω μια φώτο να καταλάβετε τι γίνεται! (την πρώτη φορά έκανα restart και κομπλέ την δεύτερη φορά τρεμόπαιξε λίγο η οθόνη και δούλεψε πάλι κομπλέ μόνο του) 

 

έχετε καμιά ιδέα να ανησυχήσω (το έχω 2 μέρες μόνο) η μπορεί να ναι θέμα android?

 

Long shot, αλλα δοκιμασε και με διαφορετικο καλωδιο HDMI, μπας και...

 

p.s. η τηλεόρασή σου είναι μηπως σχετικά παλιά Philips / Sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμάσω αν και δεν νομίζω να παίζει και ρόλο to hdmi κάτι άλλο είναι ρε γαμώτο, εντάξει δεν το κάνει συνεχεία άλλα αφού το κάνει θα μου εμφανίσει πρόβλημα λογικά μετά από καιρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mini m8s ii που έχω, το wifi δεν παίζει καλά (1mbps DL αντί για 10 που βγάζει το beelink). Υπάρχει κάποιο fix, με άλλη rom? Φοράει τώρα τη μαμά ρομ και έχω κάνει και τα ΟΤΑ updates 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...