Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

"SanDisk Extreme CZ80 64GB"

 

 

προτινουν αυτο που δεν εχει trim και δεν εχουν μεσα στη λιστα το lexar jumpdrive p10, p20, lol

 

Δε νομίζω πως τα έχουν δοκιμάσει όλα και δεν γίνεται να το κάνουν. Φαντάζομαι πως οτιδήποτε αξιόπιστο usb3, θα κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι οκ απλα βγαζουν μια λιστα με τον τιτλο προτεινομενα, σου λενε πως οτι αλλο παιξεις μπορει να δημιουργησει θεμα, και μετα σου λενε θα δοκιμασουμε και αλλα στην πορεια και θα επεκτεινουμε τη λιστα. θα επρεπε να δωσουν τα τεστς που τρεχουν αυτοι, στον κοσμο να τεσταρει ο ιδιος και να δινει πισω τα αποτελεσματα. ετσι θα υπαρχει καλυτερη εικονα, και με πιο γρηγορο αποτελεσμα κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I can play 4K. I can play Nintendo 64 emulators perfectly fine with my ps4 controller. The product is also rooted. Kodi works Ofcourse. Iptv is flawless. MORTAL KOMBAT X from Play store works great. Just simply the best Android box on the market.

 

δεν ξερω αν αληθευει αλλα ειναι απο κριτικη καποιου που το αγορασε..

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488/review.html

 

 

Εστειλα ερωτηση στο gearbest και η απαντηση τους ειναι οτι ειναι unrooted το μηχανημα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το παραμικρο το kodi κλεινει και εκτος αυτου ενω εχω επιλεξει ελληνικους υποτιτλους για την ελληνικη windows κωδικοποιησει δεν μου τους δειχνει τους ελληνικους υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σε λάθος thread.

 

Για το πρώτο πήγαινε σύστημα-βίντεο-επιτάχυνση και απενεργοποίησε τον amcodec.

Για το δεύτερο: έχεις εγκαταστήσει addons για ελληνικούς υπότιτλους? Αν ναι τότε κάτι λάθος έχεις κάνει στις ρυθμίσεις. Τσεκ τα παρακάτω:

 

Πας Σύστημα-Βίντεο-Υπότιτλοι και βάζεις Προτιμώμενη γλώσσα Greek, κωδικοποίηση χαρακτήρων Greek Windows, γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη Greek (εδώ μπορείς να επιλέξεις πάνω από μία γλώσσα και επειδή είναι ήδη επιλεγμένο το english πρέπει στη λίστα με τις γλώσσες να πατήσεις και πάνω στο english για να το αποεπιλέξεις και να μείνει μόνο το Greek), μετά λίγο πιο κάτω πάτα στο "αυτόματη λήψη πρώτου υπότιτλου" ώστε να ενεργοποιηθεί και τέλος πάτα στα προεπιλεγμένη υπηρεσία ταινιών και σειρών και επίλεξε από που θες να τραβάει αυτόματα υπότιτλους (εδώ βάλε ή το subtitles.gr ή το opensubtitles.org που είναι τα καλύτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα, λοιπον θελω την βοηθεια σας γιατι πονεσε το κεφαλι μου και δεν το εχω τοσο με αυτα!
Εχω ενα home cinema ( Samsung HT-DB750 ) παλιο δεν ειναι blue-ray απλο DVD... τεσπα για να μην τα πολυλογώ, απο ηχο σκιζει!

θελω να κανω ενα πραγμα αλλα δεν ξερω πως..
 63e3c24fd6.jpg

Θελω λοιπον να συνδεσω το TV BOX που θα παρω με αυτο το home cinema, και οταν βλεπω μια ταινια ( που θα την φορτώσω είτε απο στικακι που θα περασω στο tv box ειπε απευθειας απο kodi η κανα τυπου popcorn προγραμματακι) να βγαινει ο ηχος στο home cinema για να γουσταρω την ταινια σε 5.1 ...!
Οποτε, το TV BOX που παρω τι εξοδο θα πρεπει να εχει; και τι καλώδιο θα πρεπει να παρω για να κουμπωσω πισω στο home cinema ετσι ωστε οταν παω να δω μια ταινια απο το tv box να στελνει τον ηχο στο home cinema και να ακουγεται απο εκεινα τα ηχεια!
Λογικα γινεται ε;;;;
 

Με το alfawise πχ μπορει να γινει, εχει τετοια εξοδο; πφφφ.. οπως και να εχει ευχαριστω!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλα τα γνωστά tv box έχουν έξοδο οπτικής ίνας. Νομίζω αυτή κάνει τη δουλειά που θες. Είναι σαν αυτή στη φωτογραφία του home cinema σου στο πάνω μέρος που λέει digital in (optical).

 

Να δες εδώ τη θύρα που λέω, είναι το νούμερο 5 (SPDIF):

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201507/heditor/201507021101035747.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!Εχει δουλέψει κανεις το παρακάτω για Kodi και καμία χαζό εφαρμογή να μας πει τι λέει;Ευχαριστώ!!

 

http://www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KODI-Android-5_1-Lollipop-Amlogic-S905-Quad-Core-1GB8GB-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1015008.html?rmmds=detail-left-hotproducts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!Εχει δουλέψει κανεις το παρακάτω για Kodi και καμία χαζό εφαρμογή να μας πει τι λέει;Ευχαριστώ!!

 

http://www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KODI-Android-5_1-Lollipop-Amlogic-S905-Quad-Core-1GB8GB-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1015008.html?rmmds=detail-left-hotproducts

 

Μακρυά από αυτό δεν πάει βήμα το είχα πάρει και πάνω στο μηνά κόλλησε μετά από system recovery που του έκανα και μετά δεν κατάφερα να του βάλω την rom πάλι για να ξανά δουλέψει το χω ακόμα σπίτι το βλέπω και κλαίω τα 40 ευρό που έδωσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα mini m8s το οποίο δεν με βόλεψε για αυτό που το ήθελα (δεν έφταιγε αυτό αλλά η οθόνη που συνδέθηκε δεν υποστήριζε την ανάλυση της) και τώρα σκέφτομαι να το δώσω στον πατέρα μου να βλέπει ποδόσφαιρο από τα διάφορα site με αγώνες εξωτερικού (και εσωτερικού). Και τώρα η ερώτηση πως το κάνω αυτό; 

Έχει το kodi κάποια κανάλια που έχουν αγώνες, μήπως έστω με π.μ. να μου πείτε ποιά;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι θες έχει το Kodi. Και αγώνες εξωτερικού και ελληνικούς. Μπες στο thread του kodi και θα τα βρεις όλα:

 

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που δεν έκανα τίποτα!Βρηκα ένα V88 plus με 2gb ram με 28€ στο eBay..Το "μπουμπουνησα" κι ο θεός βοηθός!

 

κοιτά λογικά εντάξει θα σαι αν και δεν το ξέρω αυτό το box άλλα με 2gb νομίζω μια χαρά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω και εγώ μερικές εμπειρίες από το Alfawise S92 στο θέμα του audio passthrough μέσω HDMI:

 

Δοκιμάζοντας διάφορα audio demo με την έκδοση Kodi 16.1 που είχε εξαρχής και έχοντας εγκαταστήσει το MX Player Pro διαπίστωσα ότι ο ενισχυτής πάνω στον οποίο είναι συνδεδεμένο το Alfawise S92, έβλεπε τα πάντα όταν έπαιζα τα αρχεία με το MX Player και λιγότερα με το Kodi. Ενδεικτικά, αυτά που έκανε επιτυχώς passthrough το MX Player ήταν τα Dolby TrueHD, DTS HD MΑ και Neural X ενώ τα Dolby Digital, DTS έπαιζαν και από το Kodi. Δεν ξέρω εάν μου ξέφυγε κάποια ρύθμιση κάπου, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

 

 

Επειδή είχα και ένα παλιό WDTV Live στην άκρη, είδα ότι παρά την ηλικία του τα έκανε όλα αυτά passthrough απροβλημάτιστα, πλην των αρχείων χ265. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το Mini M8S II 4K Smart TV Box Amlogic S905X Quad Core Processor από GearBest!

20 μερούλες μόνο!

Μια χαρά!

Παιδιά για air mouse ποιο προτείνετε;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...