Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Μία ερώτηση στους κατόχους beelink gt1 ultimate η απλό σε Android 7.εχει δοκιμάσει κανείς κάποια rom από freaktab? Αξίζει η μετατροπή σε Android tv από stock? 

 

Είναι θέμα γουστου, διαθεσης και ορέξεως. Εγω στα δικά μου (άλλες μάρκες) θέλω status/notification bar, χωρίς bloatware και πειραγμένο προς το καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια χαρα , 

Σημερα παρελαβα το Μ8S PRO,, πολυ καλα δουλευει ,,αλλα ζεστενόταν ,

οποτε εγινε πατεντα με ανεμιστηρα ,,,,

Ξερετε καποιο οικονομικο αξιοπιστο Gamepad ασυρματο , που να δουλευει με αυτο το TV box ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Ψάχνω για ένα Android tv stick για kodi κυρίως, για μια τηλεόραση Hd αρα δε με ενδιαφέρει το 4Κ. Έχω δει το amazon fire stick (με κάποια εταιρία μεταφοράς πακέτων αφού δεν στέλνει Αθηνα) αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα (50-60). Δεν θέλω ολόκληρο box γιατί δεν έχω χώρο, η τηλεόραση είναι με βάση στον τοίχο σε δωμάτιο.

 

Επεξ/σία από Passenger80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2018 στις 12:35 ΠΜ, vadergr είπε

Δεν ξερω αν απαντούσε σε εσένα αλλα μια χαρά σου κάνει με βάση αυτα που ζητησες παραπάνω.

Δες και αυτο. Εχει καλο user interface και φοράει ιδιο SoC.

Thanks

 

Υπαρχει κατι απο την ελληνικη αγορα που να καλυπτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, zalisleo είπε

Γεια χαρα , 

Σημερα παρελαβα το Μ8S PRO,, πολυ καλα δουλευει ,,αλλα ζεστενόταν ,

οποτε εγινε πατεντα με ανεμιστηρα ,,,,

Ξερετε καποιο οικονομικο αξιοπιστο Gamepad ασυρματο , που να δουλευει με αυτο το TV box ?

Ποιο m8s mecool παρελαβες κι τη θερμοκρασίες ανεβαζε στα τεστ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/1/2018 στις 2:29 ΜΜ, Rebel21 είπε

Μία ερώτηση στους κατόχους beelink gt1 ultimate η απλό σε Android 7.εχει δοκιμάσει κανείς κάποια rom από freaktab? Αξίζει η μετατροπή σε Android tv από stock? 

 Επειδή περιμένω το δικό μου και θέλω να το στήσω για  emulators κυρίως. Χρησιμοποιεί κανείς χειριστήριο ps4 σε αυτό? Προτιμώ wired γιατί έχω και το ps4 στον ίδιο χώρο οπότε δεν θέλω να ανοίγει και η κονσόλα κάθε φορά που ανοίγει το ds4. 

Σκεφτόμουν και το hori arcade stick mini ps4 για χρήση σε mame αλλά δεν γνωρίζω αν δουλεύει. 

 

Μια χαρα ειναι η rom απο μαμα .

Οσο για χειριστήριο εγω που εστησα mame τα πηγενε μια χαρα το xiaomi χειριστήριο

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, DKNI είπε

Thanks

Υπαρχει κατι απο την ελληνικη αγορα που να καλυπτει?

 

Αφού απο οτι διάβασα στο ποστ σου θες streaming απο τοπικό δίκτυο (+ KODI reps/streams) νομίζω απο Ελλάδα ειναι μονόδρομος το Xiaomi Mi TV Box. Βεβαια ξεκινάει απο 90€.

Θα εχει ομως το κεφάλι σου ήσυχο με επίσημες άδειες για 4K Youtube/Netflix/Amazon και το καλύτερο user interface σε Android (Android TV) με voice search remote.

Εχε το νου σου οτι δεν εχει ethernet. Το AC Wi-Fi του όμως περνάει άνετα remux files αν έχεις ανάλογα καλό router/access point. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, villasg είπε

Μια χαρα ειναι η rom απο μαμα .

Οσο για χειριστήριο εγω που εστησα mame τα πηγενε μια χαρα το xiaomi χειριστήριο

Εγώ έχω σκοπό να του περάσω android tv rom από freaktab και να δοκιμάσω να του συνδέσω και ένα hori fighting stick mini για ποιο ολοκληρωμένη εμπειρία mame. Ελπίζω να δουλέψει το hori. 

Το xiaomi είναι μία χαρά αλλά αν είναι για απλό gamepad έχω ένα dual shock 4 για να κάνω δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Το ds4 κάνει μια χαρά την δουλειά.περισσότερο  mame παίζω στο απλό παρά ανοίγω το PlayStation

Το χρησιμοποιείς με καλώδιο η ασύρματο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Το χρησιμοποιείς με καλώδιο η ασύρματο?

Το καλώδιο χρειάζεται μόνο την πρώτη φορά που θα του βάλεις μέσω pc την mac address του tv box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, powerup είπε

Ποιο m8s mecool παρελαβες κι τη θερμοκρασίες ανεβαζε στα τεστ?

M8S PRO 3G Ram DDR4 16G Rom 

Σε ηρεμια ηταν 43 - 45 βαθμους ,, και με youtube HD ,, πιαχνιδια , netflix , ανεβαζε 68-70 

με τον ανεμιστηρα δε ξεπερναει ποτέ τους 42 βαθμους

IMG_20180104_005813.jpg

Επεξ/σία από zalisleo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zalisleo είπε

M8S PRO 3G Ram DDR4 16G Rom 

Σε ηρεμια ηταν 43 - 45 βαθμους ,, και με youtube HD ,, πιαχνιδια , netflix , ανεβαζε 68-70 

με τον ανεμιστηρα δε ξεπερναει ποτέ τους 42 βαθμους

IMG_20180104_005813.jpg

Με ποιο προγραμμα παρακολουθεις θερμοκρασιες? 

Επισης να φανταστω οτι εχεις κανει τρυπα, αλλα γιατι εχεις το φανακι pull και οχι push? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...