Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Αυτο εδω ερχεται απο Ιταλια ή Γερμανια με DHL χωρις τελωνειο; Με 35 ευρω συνολικα; Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει, γιατι το θελει φιλος και δεν θελω να τα ακουω αν γινει καμια στραβη.

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html

uARvDqD.jpg

Fs80zhP.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@villasg σορι, εχεις δικιο :-( Για καποιον λογο φαινεται οτι ειδα τα ταχυδρομικα απο Γερμανια ιδια με της Ιταλιας :D

Αλλα στην ουσια: ειναι σιγουρο οτι απο ΙΤΑΛΙΑ ερχεται χωρις τελεωνειο; Αν ειναι να ειδοποιησω τον αλλον. Πρεπει να εχω ψωνισει μονο μια φορα στη ζωη μου απο το σαιτ, ειμαι banggood-gearbestικος σε γενικες γραμμες.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για το zidoo h6 το παρέλαβα σήμερα σε 2 ημέρες από Ιταλία.Εντυπωσεις, εξαιρετικό TV box πολύ καλό WiFi άμεσο σεταρισμα.Netflix παίζει hd ,kodi σε αθλητικά addon χωρίς κολλήματα.stremio επισης fhd ,youtube 4k μια χαρα.Το μόνο που υπάρχει ένα θέμα είναι το play store για κάποιο λόγο δεν βρίσκει εφαρμογές,λίγο το κακό τις πέρασα μέσω του pc το περίεργο είναι ότι update στις εφαρμογές κάνει κανονικά.Δεν το έχω ψάξει παραπάνω για το θέμα αυτό.Γενικα μερα μερα μετην νύχτα με ένα m8s που ειχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stavag είπε

Λοιπόν για το zidoo h6 το παρέλαβα σήμερα σε 2 ημέρες από Ιταλία.Εντυπωσεις, εξαιρετικό TV box πολύ καλό WiFi άμεσο σεταρισμα.Netflix παίζει hd ,kodi σε αθλητικά addon χωρίς κολλήματα.stremio επισης fhd ,youtube 4k μια χαρα.Το μόνο που υπάρχει ένα θέμα είναι το play store για κάποιο λόγο δεν βρίσκει εφαρμογές,λίγο το κακό τις πέρασα μέσω του pc το περίεργο είναι ότι update στις εφαρμογές κάνει κανονικά.Δεν το έχω ψάξει παραπάνω για το θέμα αυτό.Γενικα μερα μερα μετην νύχτα με ένα m8s που ειχα

Οσο το δουλευεις ρίχνε και άλλο feedback. Το τηλεχειριστήριο τι λεει; Είναι πρακτικό; 

Απο θερμοκρασίες πως πάει;

Αυτό με τις εφαρμογές ειναι γιατί εχει atv android οπου οι διαθεσιμες εφαρμογές ειναι πολύ λιγοτερες. 

Το m8s που ειχες ποιο μοντελο ήταν; Ηταν με s912 ή με s905;

Κοιτούσα τις τωρινές τιμές m8s s912 και zidoo h6 και ειναι συγκρίσιμες. Επισης κοιτώντας καποια reviews μe benchmarks και βλεπω και εκει συγκρίσιμα νουμερα.

Αν λοιπον είναι τα ίδια σαν αποδόσεις και τιμή (χωρις προσφορες) παρομοια ειναι βολικό να εχουμε εναλλακτικές του m8s pro. 

θα κοιτάξω αν υπάρχουν και custom roms. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το m8s με τον 905 έχω,και οι διαφορές είναι μεγάλες στην ποιότητα εικόνας στο zidoo.Ασε που το m8s μου έκανε διάφορα προβλήματα.Επισης το τηλεχειριστήριο είναι εξαιρετικο και συνδέεται μέσω bluetooth και δεν χρειάζεται να βλέπει το κουτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stavag είπε

Ασε που το m8s μου έκανε διάφορα προβλήματα.

Όπως;

Εγώ βλέπω παντού καλές κριτικές  Είχες θέματα σε παιχνίδια ή και σε θέαση ταινιών-αθλητικών γεγονότων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stavag είπε

Το m8s με τον 905 έχω,και οι διαφορές είναι μεγάλες στην ποιότητα εικόνας στο zidoo.Ασε που το m8s μου έκανε διάφορα προβλήματα.Επισης το τηλεχειριστήριο είναι εξαιρετικο και συνδέεται μέσω bluetooth και δεν χρειάζεται να βλέπει το κουτί

Αυτό ήθελα να διευκρινήσεις. με τον 905 εχει διάφορα θέματακια. Το m8s pro με s912 και ddr4 εγώ βλέπω οτι πετάει.

Πως πάει απο θερμοκρασίες δε μας ειπες. 

O p_under εκανε και ενα review για το αδερφάκι του ziddo το beelink gs1 (φορά ίδιο soc αλλά δεν εχει drm L1 - netflix σε SD) και δειχνει οτι ο επεξεργαστης τα παει μια χαρα. Με χαλά λιγο το RAM: 2G RAM κι ας ειναι ddr4. 

http://www.insomnia.gr/forums/topic/667567-beelink-gs1-review-ένα-ισχυρό-tv-box/

Keep ρίχνεις feedback

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα το m8s pro και δεν ξέρω, το απλό που έχω τις ποιο πολλές φορές δεν μπαίνει  σε wifi θέλει δύο τρεις επανακινησεις,μερικες φορές κολλάει σε εφαρμογές σε γενικές γραμμές βέβαια εκτός αυτών  είναι οκ..Από θερμοκρασία το zidoo είναι στο κανονικό δεν βλέπω καμιά υπερθέρμανση,το θέμα σε όλα τα κινέζικα δεν είναι οι προδιαγραφές στα χαρτιά είναι η υλοποίηση.Στο συγκεκριμένο το έχουν προσέξει πολύ και σε κατασκευή και σε software , από ότι διαβάζω επίσης και για αυτό το πήρα η εταιρεία το υποστηρίζει με συνεχή update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα κοπο και περασε το cpu float

και δες θερμοκρασίες που πιάνει το soc σε διαφορες λειτουργίες (ταίνιες, browsing, κλπ). Πες μας κάποιες μεγιστες που σταθεροποιείται.

cpu float https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waterdaaan.cpufloat&hl=el

Κάτι ακομα για το m8s με s905. Αν εχεις ορεξη να το σκαλίσεις, περασε του κάποια custom rom απο το freaktab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, jonkyr είπε

Αυτο εδω ερχεται απο Ιταλια ή Γερμανια με DHL χωρις τελωνειο; Με 35 ευρω συνολικα; Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει, γιατι το θελει φιλος και δεν θελω να τα ακουω αν γινει καμια στραβη.

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html

 

7 ώρες πριν, stavag είπε

Το m8s με τον 905 έχω,και οι διαφορές είναι μεγάλες στην ποιότητα εικόνας στο zidoo.Ασε που το m8s μου έκανε διάφορα προβλήματα.Επισης το τηλεχειριστήριο είναι εξαιρετικο και συνδέεται μέσω bluetooth και δεν χρειάζεται να βλέπει το κουτί

 

6 ώρες πριν, isay είπε

Αυτό ήθελα να διευκρινήσεις. με τον 905 εχει διάφορα θέματακια. Το m8s pro με s912 και ddr4 εγώ βλέπω οτι πετάει.

Εχμ, ισχυουν οσα λετε και για το μηχανακι που παραθετω πανω πανω; :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Εχμ, ισχυουν οσα λετε και για το μηχανακι που παραθετω πανω πανω; :ph34r:

Δεν μπρουμε να ξερουμε γιατί δεν ξερουμε ποια παρτίδα εχεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jonkyr είπε

Εχμ, ισχυουν οσα λετε και για το μηχανακι που παραθετω πανω πανω; :ph34r:

OXI δεν ισχυουν το μηχανακι για τα λεφτα του πεταει εχω ενα εδω και δυο βδομαδες και πεταει   τολμαω να πω οτι δεν καταλαβαινεις διαφορα απο το μεγαλο του αδελφακι 

 

προσοχη γιατι υπάρχουν  m8s που δεν ειναι mecool  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, isay είπε

Δεν μπρουμε να ξερουμε γιατί δεν ξερουμε ποια παρτίδα εχεις

Δεν "εχω". Να αγορασω θελω (αυτο του λινκ https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html).

 

2 ώρες πριν, mples είπε

OXI δεν ισχυουν το μηχανακι για τα λεφτα του πεταει εχω ενα εδω και δυο βδομαδες και πεταει   τολμαω να πω οτι δεν καταλαβαινεις διαφορα απο το μεγαλο του αδελφακι 

προσοχη γιατι υπάρχουν  m8s που δεν ειναι mecool  

Χμ. Προφανως παντως αυτο που λεει "MECOOL M8S" θα ειναι mecool :D Αν κανουν κασκαρικα (κλεμμενο αυτο απο αλλο νημα και απο συμφορουμιτη που συμμετεχει εδω :P), θα δουμε πώς θα το αντιμετωπισουμε.

Σας ευχαριστω και τους δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Δεν "εχω". Να αγορασω θελω (αυτο του λινκ https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html).

 

Δεν ξέρουμε ποια παρτίδα ΕΧΕΙ (πριν μπήκε ενα ς)

Ακου και τι γράφει ο μπλες. Ξέρει τι λεει. Του ειχε κάτσει και προβληματικό 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...