Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, p_under είπε

Με τις παραπανω απαιτησεις, απο ελλαδα και στα 60€ δεν υπαρχει. 

πιστευα οτι θα υπαρχει κατι αλλα οκ ανεβαινω οσο χρειαστει αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας,

 

Θα χρειαστώ βοήθεια.

Εδώ και 3 μήνες έχω  αυτό το box (H96 PRO PLUS) αγορασμένο από banggood.  Εδώ και 2 μέρες το box παραμενει σταθερά αναμμένο μπλε και δεν ανταποκρίνεται στο τηλεκοντρολ. Το ίδιο το τηλεκοντρολ όταν πατώ οποιοδήποτε κουμπί του απλά αναβοσβήνει το power on/off του tv control area. H οθόνη της TV παραμένει μαύρη στην επιλογή HDMI.  Το ίδιο το box δεν έχει πάνω του κάποιο power on/off button και συνεπώς η επιλογή on/off δίνεται μόνο απο το remote. Έβγαλα και ξαναέβαλα το καλώδιο ρεύματος, δούλεψε μια φορά και μετά..πάπαλα. Σταθερά αναμμένο μπλε, καμία ανταπόκριση στο τηλεκοντρολ και μαύρη οθόνη στο HDMI (ούτε καν στο αρχικο μενού). Εννοείται ότι αλλαγή θύρας HDMI δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα. Σημείωση: το router είναι δίπλα του και η σύνδεση είναι με wi-fi (όχι ethernet)

Κατέβασα κι ένα app (CetusPlay) για virtual remote control αλλά δεν βλέπει καν το box

Έστειλα μήνυμα με φωτο και βιντεο σημερα στο banggood αλλά δεν ξέρω τί τύχη θα έχει. Το video ειναι εδώ  , επισυνάπτω και μια φωτο.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Καμιά καλή ιδέα;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και εκτιμώ κάθε απάντηση που θα προσφερθεί.

 

 

rsz_1img_20180214_093241.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε το η96 είναι προβληματικό το γράφω  εδώ και πολύ καιρό και εδώ και στο άλλο φόρουμ μάλιστα κάποιοι με κορόιδευαν 

Δυστυχώς δεν πιστεύω ότι υπάρχει λύση ακομα και αν σου δουλέψει με φλασαρισμα πιστεύω ότι θα είναι για λίγο

μιλά με μπανγκγκουντ μπας και πάρεις κάνα φράγκο πίσω 

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, villasg είπε

Αυτα πονανε στο τροφοδοτικο .
Βρες και δοκιμασε ενα αλλο 5V 3A

Πονάνε σε πολλά φίλε μου το τροφοδοτικό είναι ένα από τα πολλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω απο εχτες για να βρω πιο θα παρω και ειδα και το Alfawise X5 Mini PC. Μηπως για την χρηση που το θελω εγω θα ηταν καλυτερα να παρω κατι τετοιο; Ειναι πιο ακριβο βεβαια αλλα σκεφτομαι να τα δωσω. Το εχει κανεις για να πει εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι σχετικό, θέλω τη βοήθειά σας:

Στο play store του mecool που αγόρασα, δεν εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές (όπως στο κινητό πχ).

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο ψαξιμο.Βλεπω πως το VORKE Z6 Plus, υπαρχει στο geekbuying και απο ιταλικη αποθηκη, πακετο με το χειριστηριο Tronsmart TSM01. Το εχει κανεις για να πει εντυπωσεις; Επισης ποια η γνωμη σας για το VORKE Z6 Plus; Μαλλον εινα το ιδιο με το Tanix TX92 ή κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να βοηθησει καποιος στην τελικη επιλογη; Ειμαι αναμεσα σε αυτα:

Tanix TX9 Pro

Beelink GT1 Ultimate

που ειναι τα μονα που υπαρχουν στην Γερμανικη αποθηκη του Gearbest και αυτο VORKE Z6 Plus          

απο την ιταλικη αποθηκη του geekbuying.

Θα ηθελα να μην ξεπερασω τα 50- 55 ευρω. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα υπαρχει καποιο συγχρονο κουτακι που να παιζει nova go;Εστω και με magisk.

Και λεω συγχρονο γιατι καποια παλιοτερα δουλευουν nova go αλλα ειναι με 1gb ram και δεν αξιζει να το παρει καποιος τωρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά SOS βιάζομαι για player άμεση αγορά, έχω ένα WD Live τώρα αλλά πιστεύω ήρθε η ώρα για αλλαγή. 

Ο player θα συνδεθεί σε ενισχυτή για μέχρι και HD audio και σε oled tv. Το netflix δεν με νοιάζει γιατί έχει η tv. Αυτό που θέλω είναι να είναι όσο το δυνατόν απροβληματιστος να παίζει τα πάντα χωρίς να ψάχνομαι συνέχεια για update. κατά 99% θα παίζει τα αρχεία μέσω δικτύου απ το pc μου. ουσιαστικά εκτός απο βίντεο θα θελα να βλέπει κ τις φώτο απ το pc για να τις βλέπω στην tv. Αυτό πάντως που με νοιάζει είναι η εικόνα και ο ήχος να είναι άψογα + ο player να είναι plug and play χωρίς τρέλα ψαξίματα. 

Με πολύ διάβασμα που έχω ρίξει έχω καταλήξει σε αυτούς τους τρεις player: zidoo x9s, zidoo h6 pro και minix neo u9-h. νομίζω είναι απ τους 3 καλύτερους player εκεί έξω αλλά το θέμα είναι ποιον να επιλέξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elessar86 είπε

Παιδιά SOS βιάζομαι για player άμεση αγορά, έχω ένα WD Live τώρα αλλά πιστεύω ήρθε η ώρα για αλλαγή. 

Ο player θα συνδεθεί σε ενισχυτή για μέχρι και HD audio και σε oled tv. Το netflix δεν με νοιάζει γιατί έχει η tv. Αυτό που θέλω είναι να είναι όσο το δυνατόν απροβληματιστος να παίζει τα πάντα χωρίς να ψάχνομαι συνέχεια για update. κατά 99% θα παίζει τα αρχεία μέσω δικτύου απ το pc μου. ουσιαστικά εκτός απο βίντεο θα θελα να βλέπει κ τις φώτο απ το pc για να τις βλέπω στην tv. Αυτό πάντως που με νοιάζει είναι η εικόνα και ο ήχος να είναι άψογα + ο player να είναι plug and play χωρίς τρέλα ψαξίματα. 

Με πολύ διάβασμα που έχω ρίξει έχω καταλήξει σε αυτούς τους τρεις player: zidoo x9s, zidoo h6 pro και minix neo u9-h. νομίζω είναι απ τους 3 καλύτερους player εκεί έξω αλλά το θέμα είναι ποιον να επιλέξω? 

κανεναν 

παρε nvidia shield

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...