Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αναπαραγωγή αρχείων βίντεο από τοπικό δίκτυο καλύτερα ένα zidoo. Αλλιώς πας σε shield που όμως δεν θα σου δώσει 3d και blu ray menus. 

Θα σου δώσει όμως 4κ Netflix, καλύτερη απόδοση στα πειρατικά του kodi  και καλύτερο gaming.

Διαλέγεις και παίρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.. Έχω το beeling gt1 ultimate.. Θέλω να κατεβάσω μια ταινία αλλά όταν το αφήνω για πολύ ώρα χωρίς να το πειράξω, σταματάει να κατεβάζει. Μπαίνει μάλλον σε αδράνεια.. Απο ότι είδα η αδράνεια είναι απενεργοποιημένη, έχει κάτι άλλο που μπορώ να ρυθμίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pavloa είπε

Καλησπέρα.. Έχω το beeling gt1 ultimate.. Θέλω να κατεβάσω μια ταινία αλλά όταν το αφήνω για πολύ ώρα χωρίς να το πειράξω, σταματάει να κατεβάζει. Μπαίνει μάλλον σε αδράνεια.. Απο ότι είδα η αδράνεια είναι απενεργοποιημένη, έχει κάτι άλλο που μπορώ να ρυθμίσω?

Δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς, με το ττορεντ κατεβάζει και όταν μπαίνει σε sleep mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vrwmiaris είπε

Δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς, με το ττορεντ κατεβάζει και όταν μπαίνει σε sleep mode

έχω to plcanta σε kodi... και αν δεν κουνήσω το ποντίκι στο tv box τότε μετά απο αρκετή ώρα σταματάει να κατεβάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά! 

Ψάχνω και εγώ ένα TV BOX και μετά από αρκετή αναζήτηση, τόσο στο φόρουμ εδώ, όσο και σε άλλα, καταλήγω σε κάποιο από τα παρακάτω:

1. Minix Neo U9-H

2. Beelink GT1 (S912/3GB/32GB/Android)

3. Alfawise H96 Pro+

Γενικα η χρήση που θα κάνω είναι ταινίες, σειρές (kodi) άντε και κανένα αθλητικό. Επίσης, θα ήθελα να το κρατήσω 2-3 χρόνια :)

Σημαντικό είναι ότι η σύνδεση (δυστυχώς) θα είναι μέσω WIFI.

Όσον αφορά τα χρήματα μπορώ να πάω μέχρι 150 ευρώ περίπου, διαφορετικά θα πήγαινα σε Nvidia Shield που έχω διαβάσει τα καλύτερα.

 

Ποια από τις δυο επιλογές πιστεύετε είναι καλύτερη; Επίσης, αν έχετε να προτείνετε κάποιο που να μου κάνει τη δουλεια, απροβλημάτιστα (επαναλαμβάνω, σειρες, ταινίες μέσω Kodi, σύνδεση με Wifi) σε λιγότερα χρήματα με χαρά να την ακούσω.

 

 

Επεξ/σία από juliahna12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/2/2018 στις 4:07 ΜΜ, juliahna12 είπε

Καλησπέρα παιδιά! 

Ψάχνω και εγώ ένα TV BOX και μετά από αρκετή αναζήτηση, τόσο στο φόρουμ εδώ, όσο και σε άλλα, καταλήγω σε κάποιο από τα παρακάτω:

1. Minix Neo U9-H

2. Beelink GT1 (S912/3GB/32GB/Android)

3. Alfawise H96 Pro+

Γενικα η χρήση που θα κάνω είναι ταινίες, σειρές (kodi) άντε και κανένα αθλητικό. Επίσης, θα ήθελα να το κρατήσω 2-3 χρόνια :)

Σημαντικό είναι ότι η σύνδεση (δυστυχώς) θα είναι μέσω WIFI.

Όσον αφορά τα χρήματα μπορώ να πάω μέχρι 150 ευρώ περίπου, διαφορετικά θα πήγαινα σε Nvidia Shield που έχω διαβάσει τα καλύτερα.

Ποια από τις δυο επιλογές πιστεύετε είναι καλύτερη; Επίσης, αν έχετε να προτείνετε κάποιο που να μου κάνει τη δουλεια, απροβλημάτιστα (επαναλαμβάνω, σειρες, ταινίες μέσω Kodi, σύνδεση με Wifi) σε λιγότερα χρήματα με χαρά να την ακούσω.

κουτι 3 να παρεις ειναι μεσα και ο ζονγκ  χαχαχαχαχα

περα απο την πλακα μακρια απο το 3 χαχαχαχα

Επεξ/σία από mples
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mples είπε

κουτι 3 να παρεις ειναι μεσα και ο ζονγκ  χαχαχαχαχα

περα απο την πλακα μακρια απο το 3 χαχαχαχα

 

7 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Χαχα γιατι τοσο χάλια; Γενικα απο reviews που διαβάζω δεν ακούω κακά λόγια :)

Αυτα τα review διαβασαν αυτοι που το πηραν και τωρα χτυπαν το ...κεφαλι τους.

Τα προβληματα του:

Καποιες φουρνιες ειχαν προβληματικο τροφοδοτικο και τους εκαιγε το μηχανακι.

Αλλες εκανε επανεκινησης το μηχανακι λογο υπερθερμανσης.

Αλλα σταματουσε την ταινια .

Αν θες να το ρισκαρεις καντο εμεις σε προιδοποιησαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά! Η αλήθεια ειναι οτι απο όσο καταλαβαίνω ειναι τζόγος η φάση, αν δεν πας σε γνωστή εταιρεία (και εκει μπορει να υπάρξουν κακές παρτίδες, σιγουρα, αλλα η υποστήριξη απο την εταιρεία ειναι καλυτερη) ρισκάρεις να μείνεις με τα καλώδια στο χέρι. 

 

Δεν πέφτει και αυτο το shield, στα 260€ που το βρίσκω απο Skroutz το θεωρώ overkill για τα πράγματα που το θελω. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Ευχαριστώ παιδιά! Η αλήθεια ειναι οτι απο όσο καταλαβαίνω ειναι τζόγος η φάση, αν δεν πας σε γνωστή εταιρεία (και εκει μπορει να υπάρξουν κακές παρτίδες, σιγουρα, αλλα η υποστήριξη απο την εταιρεία ειναι καλυτερη) ρισκάρεις να μείνεις με τα καλώδια στο χέρι. 

Δεν πέφτει και αυτο το shield, στα 260€ που το βρίσκω απο Skroutz το θεωρώ overkill για τα πράγματα που το θελω. 

οχι φιλε μου απλα θα παρεις ενα κουτι με 2 γιγα ραμ η και 3 και θα εισαι τζετ

μακρια απο η96 ειναι προβληματικο  και μακρια απο ροκτσιπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Έχω ένα ΚII pro εδω και 20 μερες. Τις τελευταίες 5 μερες το ανοιγω, μπουταρει και δεν δινει ήχο. Το κλείνω, το ανοιγω πάλι και ειναι κομπλε. Η σύνδεση ειναι με hdmi.

Έχει αντιμετωπισει κάποιος πάρομοιο προβλημα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, mples είπε

οχι φιλε μου απλα θα παρεις ενα κουτι με 2 γιγα ραμ η και 3 και θα εισαι τζετ

μακρια απο η96 ειναι προβληματικο  και μακρια απο ροκτσιπ 

Γιατι τι εχουν τα rockchip? Φαντάζομαι λες για τα ανωνυμα oem γιατι τα επωνυμα μια χαρά ειναι. Εχω το zidoo x7 και ειναι μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p_under είπε

Γιατι τι εχουν τα rockchip? Φαντάζομαι λες για τα ανωνυμα oem γιατι τα επωνυμα μια χαρά ειναι. Εχω το zidoo x7 και ειναι μια χαρα. 

εχουν προβληματα με το κοντι  και οχι μονο για ποιο λογο να παρει κανεις ροκτσιπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mples είπε

οχι φιλε μου απλα θα παρεις ενα κουτι με 2 γιγα ραμ η και 3 και θα εισαι τζετ

μακρια απο η96 ειναι προβληματικο  και μακρια απο ροκτσιπ 

Τελικά, μου πηρε η γυναικα δώρο το H96 από GB, σήμερα μου το είπε  :o 

Μακάρι να μη τύχω προβληματικό, και αν μου τύχει να καταφέρω να το επιστρέψω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...