Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Τελικά, μου πηρε η γυναικα δώρο το H96 από GB, σήμερα μου το είπε  :o 

Μακάρι να μη τύχω προβληματικό, και αν μου τύχει να καταφέρω να το επιστρέψω :P

προλαβαίνεις να το ακυρώσεις? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Παιδια, υπαρχει απο Ελλαδα καποιο android box στα 50-60 ευρω?

Κοιτας συχνα πυκνα στις αγγελιες εδω και στην χρυση ευκαιρια , μετα ρωτας για το μοντελο εδω εμας .
Βασικα απο οτι καταλαβα απο το αλλο νημα θες να αναπαραγεις περιεχομενο που κατεβαζεις , και οχι να ασχοληθεις με kodi κλπ ? ή κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p_under είπε

προλαβαίνεις να το ακυρώσεις? :P

:D:D:D 

Αύριο θα είναι Ελλάδα, έβαλε κούριερ υπηρεσία μάλλον :P

Αν βγει πατατα έφυγα για Nvidia shield η κάνα Minix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, juliahna12 είπε

Τελικά, μου πηρε η γυναικα δώρο το H96 από GB, σήμερα μου το είπε  :o 

Μακάρι να μη τύχω προβληματικό, και αν μου τύχει να καταφέρω να το επιστρέψω :P

 

27 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

:D:D:D 

Αύριο θα είναι Ελλάδα, έβαλε κούριερ υπηρεσία μάλλον :P

Αν βγει πατατα έφυγα για Nvidia shield η κάνα Minix.

To H96 ειναι κακή επένδυση για tv box (για διαφορους λογους). Απο αυτά που ανεφερες σαν επιλογές ήταν η χειρότερη.

Απο εκει και πέρα ελπιζω η παραγγελία απο gb (αυτη με courier) να εγινε απο ευρωπαική αποθηκη και οχι κινεζικη (γενικά εκτός ΕΕ) αποθήκη, γιατί αν το αγορασε με courier απο εΚτος ΕΕ, με τους προσθετους δασμους του τελωνειου, θα αγοραζες το shield απο ΕΕ και ισως σου εμεναν και λεφτά στην τσέπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι, ειναι εκπαιδευμένη, απο Βέλγιο έφυγε απο οσο μπορω να δω :D

Μαλλον αυτο πήρε γιατι ηταν το πιο φθηνό, τι να πω.. οπως και να εχει δώρο ηταν, μη παραπονιέμαι. Αν βγάλει κανα προβλημα ενας λόγος παραπάνω να παω σε shield η minix. 

Επεξ/σία από juliahna12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panosno1com είπε

Παιδια, υπαρχει απο Ελλαδα καποιο android box στα 50-60 ευρω?

Αρκέτα, καινουργια και μεταχειρισμένα.

Αυτό που θα πρεπει να ρωτάς ειναι αν αξίζουν τα λεφτά τους (για αγορα απο Ελλάδα πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω για ανεβασμένες θερμοκρασίες σε διάφορα tv box.

Έχω ένα mecool m8s to 905 me 2gb ram. Το είδα να κάνει κάποια "σπασίματα" και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι από την ταχύτητα του νετ ή από το ζόρισμα του επεξεργαστή.

Εγκατέστησα ένα πρόγραμμα ανάλυσης apps σε σχέση με τη θερμοκρασία και είδα περίπου 72 βαθμούς στο πρόγραμμα που με ενδιαφέρει (max 76) και επίσης max 78 σε vlc και chrome.

Επίσης είναι περίπου 63-65 idle.

Είναι αποδεκτές ή να ξεκινήσω μοντάρισμα ανεμιστήρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δοκίμασε πρόχειρα με έναν ανεμιστήρα για να δείς αν πέφτουν οι θερμοκρασίες ή το πρόγραμμα διαβάζει ότι να 'ναι.

Αν κατάλαβα καλά, θεωρείς ότι είναι μικρές οι θερμοκρασίες για να έχω σπασίματα στην εικόνα και το πρόγραμμα δε διαβάζει σωστά, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Ακούω για ανεβασμένες θερμοκρασίες σε διάφορα tv box.

Έχω ένα mecool m8s to 905 me 2gb ram. Το είδα να κάνει κάποια "σπασίματα" και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι από την ταχύτητα του νετ ή από το ζόρισμα του επεξεργαστή.

Εγκατέστησα ένα πρόγραμμα ανάλυσης apps σε σχέση με τη θερμοκρασία και είδα περίπου 72 βαθμούς στο πρόγραμμα που με ενδιαφέρει (max 76) και επίσης max 78 σε vlc και chrome.

Επίσης είναι περίπου 63-65 idle.

Είναι αποδεκτές ή να ξεκινήσω μοντάρισμα ανεμιστήρα;

θερμοκρασίες 70+ δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε για τον επεξεργαστη, ουτε για χρήση, ουτε για τη μακροχρόνια υγεια της πλακέτας. Δηλαδη το καλοκαιράκι τι θα γινεται;

Για τον αν φταιει ή οχι δεν μπορεις να το ξερεις γιατί μπορει να ειναι θεμα ταχυτητας, θεμα προγράμματος, θεμα ρυθμίσεων αλλά ΚΑΙ θεμα θερμορκρασιών.

Αν σε παιρνει τεχνικά κάνε πατεντα με ανεμιστηράκι, αλλα για τη δοκιμη των σπασιματων μπορεις να το ανοιξεις, να το αφήσεις ανοιχτό (προσεχε το καλώδιο του wifi μην κόψει) και βάλε ενα ανεμιστηρα να το φυσά συνεχεια. Αν η θερμοκρασία μενει χαμηλά και εχεις πάλι σπασίματα, βρες αλλου την αιτία.

Επεξ/σία από isay
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα φθηνό μηχανάκι που επεσε στα χερια μου τελευταια   ειναι το tanix mini αυτο που μου εκανε εντυπωση  ειναι οτι δεν ανεβαζει θερμοκρασιες  εχει πολυ καλη ποιότητα κατασκευης   και εχει ρομ με ντουαλ μπουτ ναι καλα ακουσατε   εχει ενσωματωμενο  στην ρομ και το λιμπρεελεκ 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mples είπε

ενα φθηνό μηχανάκι που επεσε στα χερια μου τελευταια   ειναι το tanix mini αυτο που μου εκανε εντυπωση  ειναι οτι δεν ανεβαζει θερμοκρασιες  εχει πολυ καλη ποιότητα κατασκευης   και εχει ρομ με ντουαλ μπουτ ναι καλα ακουσατε   εχει ενσωματωμενο  στην ρομ και το λιμπρεελεκ 

δωσε κάποιο link εκτος αν μιλας για το παρακατω

https://www.banggood.com/Tanix-TX3-Mini-Amlogic-S905W-2G-RAM-16G-ROM-Android7_1-4K-TV-Box-p-1187386.html?cur_warehouse=CN

Μια και το εχεις στα χερια σου, δωσε μια  πληροφορία για drm level (για netflix)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

librelec minimal linux λειτουργικο που εχει μονο kodi.

ΑΡΑ ολοι οι ποροι του συστηματος πάνε στο kodi και δε μοιραζονται αναμεσα σε android-kodi-λοιπες εφαρμογες

Επισης διαφορα αλλα πλεονεκτήματα, οπως οτι τρέχει και απο microsd (αν χρειαστεί) και εχει και vnc για απομακρυσμένη διαχείρηση

Αρχαίο μηχανάκι φιλου mk808b plus που με android/kodi γονάτιζε και σε απλο youtube, αντιθετα με librelec σε μια microsd πήρε τουλαχιστον αλλο ενα χρόνο ζωής και παιζει ανετα 720p και κάποια 1080p

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2018 στις 10:30 ΠΜ, isay είπε

δωσε κάποιο link εκτος αν μιλας για το παρακατω

https://www.banggood.com/Tanix-TX3-Mini-Amlogic-S905W-2G-RAM-16G-ROM-Android7_1-4K-TV-Box-p-1187386.html?cur_warehouse=CN

Μια και το εχεις στα χερια σου, δωσε μια  πληροφορία για drm level (για netflix)

ναι αυτο ειναι για οποιον θελει hd netflix φιλε δεν κανει αλλα για οποιον δεν τον ενδιαφερει το νετφλιξ ειναι ενα πολυ καλο οικονομικο κουτι το οποιο ποιοτικα  ειναι πολυ καλο με πολυ καλη υποστηριξη  και χωρις να σηκωνει θερμοκρασιες  αυτα στα γρηγορα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...