Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Δυστυχως για 4K στο YouTube οτι κυκλοφορει στην πιατσα δεν εχει εγγυηση οτι θα
υφισταται και ....αυριο!
Πλην βεβαια ελαχιστων περιπτωσεων , πιο επωνυμων !
Οποτε η πας σε σε τετοιο δρομο η ψαχνεσαι σε κατι ''δυνατο'' οπως ενα απο αυτα τα S912 που θελεις!
Καλη τυχη!

Άρα πάμε για beelink gt1 ultimate... το μόνο μου θέμα είναι αυτο το 32bit  😕 μια έχω θέματα πουθενά;

Ο ρόλος του tv box θα είναι παιχνίδια, on line ταινίες από σελίδες... full kodi, netflix, screen mirror από κινητό και υπολογιστή... και ότι άλλο υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, pontios16 είπε

Άρα πάμε για beelink gt1 ultimate... το μόνο μου θέμα είναι αυτο το 32bit  😕 μια έχω θέματα πουθενά;

Ο ρόλος του tv box θα είναι παιχνίδια, on line ταινίες από σελίδες... full kodi, netflix, screen mirror από κινητό και υπολογιστή... και ότι άλλο υπάρχει!

να ξερεις οτι το ultimate παιζει μονο μεχρι 720 netflix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gt1 ultimate εχει drm L3, αρα netflix στα 480 και οχι 720, εκτος αν μιλάς για κάποιο πειραγμένο apk, που πάει αλλου η συζητηση. Το 720 ειναι ανεκτό σε μεγάλη τηλεοραση, αλλα το 740 με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pontios16 είπε

Άρα πάμε για beelink gt1 ultimate... το μόνο μου θέμα είναι αυτο το 32bit  😕 μια έχω θέματα πουθενά;

Ο ρόλος του tv box θα είναι παιχνίδια, on line ταινίες από σελίδες... full kodi, netflix, screen mirror από κινητό και υπολογιστή... και ότι άλλο υπάρχει!

Οπα...
Για παιχνιδια αλλαζει το θεμα...
Διαλεξε κατι με περισσοτερες τρυπες για καλυτερο εξαερισμο και ''προσπερασε'' τα 32bit και 64bit !
Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Οπα...
Για παιχνιδια αλλαζει το θεμα...
Διαλεξε κατι με περισσοτερες τρυπες για καλυτερο εξαερισμο και ''προσπερασε'' τα 32bit και 64bit !
Καλη τυχη!

Δε με πειράζουν οι τρύπες γιατί μπορώ να του φτιάξω βάση με ανεμιστήρα...

Το netflix δεν με πειράζει τόσο όσο το YouTube! Δλδ στο YouTube θα ήθελα και 4Κ (η τηλεόραση μου είναι 1080p) το netflix δε με νοιάζει το 4Κ

Το beelink στα review παίζει στα 720 το netflix!

Στείλτε μου 5-6 πολύ καλά tv box και να διαλέξω ένα από αυτά (από 50 μέχρι 80 λέω να δώσω σε χρήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, pontios16 είπε

Δε με πειράζουν οι τρύπες γιατί μπορώ να του φτιάξω βάση με ανεμιστήρα...

Το netflix δεν με πειράζει τόσο όσο το YouTube! Δλδ στο YouTube θα ήθελα και 4Κ (η τηλεόραση μου είναι 1080p) το netflix δε με νοιάζει το 4Κ

Το beelink στα review παίζει στα 720 το netflix!

Στείλτε μου 5-6 πολύ καλά tv box και να διαλέξω ένα από αυτά (από 50 μέχρι 80 λέω να δώσω σε χρήμα)

Οριστε μερικα που θα επαιρνα η εχω/ειχα και εγω !  :
Minix NEO U9 - H
Rikomagic RKM MK22 PLUS
MECOOL KIII PRO
CSA93 Amlogic S912 3GB/32GB
YOKATV KB2 PRO
MECOOL BB2 PRO

Και 2 χωρις Amlogic chip :
PROBOX2 AVA
ZIDOO H6 PRO

Ολα τα tv boxes εχουν τα θεματακια τους λιγο πολυ αλλα για μενα αυτα ειναι μεσα στα καλυτερα TOY ΤΩΡΑ (και για οσο βεβαια καποια απ'αυτα υπαρχουν ακομη) γιατι στο παρελθον υπηρχαν και αλλα για την λιστα αυτη (οπως για παραδειγμα το Nexbox A1) !


Καλη τυχη!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2018 στις 1:04 ΠΜ, isay είπε

Αν τελικα αποφασίσεις να πάρεις αυτό, μην κάνεις το λάθος να αγοράσεις απο gearbest. Αν αγοράσεις απο Κίνα πάρε το απο το  banggood με priority line. 

Γιατί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Tanix TX9 Pro που παρέλαβα σήμερα, ενώ συνδέεται κανονικά στο ρούτερ, και στο mobile hotspot, σε κανένα από τα δύο δεν δουλεύει το ίντερνετ με όποια εφαρμογή και να δοκίμασα. Έχει τύχει σε κανέναν;

edit: ξαφνικά δουλεύει κανονικά

Επεξ/σία από Jastonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, GeorgeAl92 said:

 Και η Sunvell  είναι "κακή" μάρκα συγκριτικά

Τι εννοείς "κακή" μάρκα? Ρωτάω για ενημέρωση επειδή δεν έχω δουλέψει κανένα box της Sunvell. Έχει βγάλει κάποιο μοντέλο που αποδείχθηκε σκάρτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, letom είπε

Τι εννοείς "κακή" μάρκα? Ρωτάω για ενημέρωση επειδή δεν έχω δουλέψει κανένα box της Sunvell. Έχει βγάλει κάποιο μοντέλο που αποδείχθηκε σκάρτο?

Δηλαδή ""άγνωστη"" στην κοινότητα με μηδενική υποστήριξη γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...