Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ οποτε βαζω το κλεδι το καιω κανω επανεκινηση μετα το κανω απεγκατασταση κοιταω στο drm info αμα ειναι κομπλε και μετα βαζω το apk netflix που μου εδωσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, mparaxir είπε

οκ οποτε βγαζω το παλιο προγραμμα, βαζ το καινουργιο βαζω το προγραμμα, το τρέχω οπως στις οδηγιες και αν γραψει success, κλεδι το καιω, κανω επανεκινηση μετα το κανω απεγκατασταση κοιταω στο drm info αμα ειναι L1 και αν ναι κομπλε και μετα βαζω το apk netflix που μου εδωσες?

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mparaxir είπε

Τίποτα φιλε δεν δουλευει πάλι το ίδιο πρόβλημα βγάζει στο netflix παρόλου που έβαλα το καινούργιο κλειδί που μου έδωσες 

mparaxir πες μου ακριβως τι γραφει στο drm και γραψε μου το ΑΚΡΙΒΕΣ ΜΗΝΥΜΑ του netflix (ολοκληρο) ή εστω βαλε εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα βγάλω φωτο 

IMG_20181120_001924.jpg

IMG_20181120_001729.jpg

Λοιπόν παω να την πέσω για υπνο γιατι ξυπνάω για δουλειά στις 5.30 ηδη πηρα και ενα ντεπον γιατί πονοκεφαλιασα με ολα αυτά. 

Βλακεια μου δεν επρεπε να προχωρήσω σε αναβάθμιση αλλα δεν το περίμενα με στοκ ρομ για γίνουν ολα αυτα και το θεμα παρόλου που πηρα backup μεσω twpr recovery δεν κάνει restore ωστε να γύρναγα πίσω που δούλευε μια χαρά. 

Μακαρι μέχρι αύριο να βρεθεί καποια λύση αμα απαντήσει και ο γάτος που την έβαλε και εκεινος στο ιδιο μηχάνημα και μου ειπε. Οτι δουλεύει το Netflix, να την κάνει την ζημιά το playstore; δεν νομίζω γιατι σε αυτη την ρομ έχει διαφορετικό περιβάλλον οπως στα κινητά ενω στην προηγούμενη ρομ ήταν διαφορετικό το περιβάλλον αλλα δεν νομίζω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Οκ θα βγάλω φωτο 

IMG_20181120_001924.jpg

IMG_20181120_001729.jpg

Sorry , ημουν εξω....
Λοιπον κατα ενα περιεργο τροπο σε μενα το ασπρο νετφλιξ που πριν εβγαζε error τωρα δεν βγαζει!
Δεν το βλεπω στο πλειστορ αλλα με δικια μου εγκατασταση ανοιγει κανονικα....!
Δεν εχω νετφλιξ συνδρομη αλλα επαναλαμβανω ανοιγει κανονικα!
Και οπως ειχα γραψει και ποιο παλια εγω ειχα χασει την L1 και το HDCP...
Με το πατς ηρθε ξανα το L1 και ενω ειχα προβλημα με την προηγουμενη και εσυ οχι υπεθεσα οτι αφου ανοιγει σε μενα θα ειναι οκ !
Χμμ.... τωρα το μυστηριο ειναι γιατι γινεται αυτο...!;
Μηπως δεν καθαρησε σωστα!;
Γιατι γινοταν σε μενα και τωρα γινεται σε σενα......!;
Παντως ολα δειχνουν οτι θα επρεπε να παιζει......!!!
Αξια θα ειχε αν και αλλοι κανανε την αναβαθμηση αν εχουν το ιδιο προβλημα......
Παντως μπορεις παντα να επανελθεις στην προτελευταια (KIII_PRO_AVL6862-NHG47L-20170905.174619.V0619) και απο εκει με ΟΤΑ στην καλη (του 10-2017) που ειχες και επαιζε οκ!
Τι να πω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Οκ θα βγάλω φωτο 

Λοιπόν παω να την πέσω για υπνο γιατι ξυπνάω για δουλειά στις 5.30 ηδη πηρα και ενα ντεπον γιατί πονοκεφαλιασα με ολα αυτά. 

Βλακεια μου δεν επρεπε να προχωρήσω σε αναβάθμιση αλλα δεν το περίμενα με στοκ ρομ για γίνουν ολα αυτα και το θεμα παρόλου που πηρα backup μεσω twpr recovery δεν κάνει restore ωστε να γύρναγα πίσω που δούλευε μια χαρά. 

Μακαρι μέχρι αύριο να βρεθεί καποια λύση αμα απαντήσει και ο γάτος που την έβαλε και εκεινος στο ιδιο μηχάνημα και μου ειπε. Οτι δουλεύει το Netflix, να την κάνει την ζημιά το playstore; δεν νομίζω γιατι σε αυτη την ρομ έχει διαφορετικό περιβάλλον οπως στα κινητά ενω στην προηγούμενη ρομ ήταν διαφορετικό το περιβάλλον αλλα δεν νομίζω 

To drm ειναι L1 οποτε το burningkey δουλεψε καλα. 

Το μονο που μπορώ να φανταστώ ειναι κάποια χαζή διένεξη της rom που περασες με το app της netflix και το ιδιο προβλημα θα αντιμετώπιζες αν εβαζες το netflix απο το playstore.

Το root δε φταίει γιατί στο δικο μου που ειναι root μολις το δοκίμασα (εκδοση 5.4.1.build2266) και παιζει μια χαρα. 

Βάλε πισω την παλιά rom να δεις και αν θες την προταση μου σκέψου σοβαρά κάποια στιγμή να βάλεις custom rom απο το freaktab, ειτε androidtv ή normal android (αναλογα με τα γουστα σου). Εκει βεβαια θα την περάσεις απο υπολογιστη με καλώδιο usb. 

Τέλος κοιταξα στο freaktab για stock (εργοστασιακή rom) και βρήκα μια αναφορα για προβλημα στο netflix με τη νεα stock rom. https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/669398-firmware-android-7-1-2-stock-mecool-kiii-pro-3-16gb-dvb-t-s-c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, isay είπε

Τέλος κοιταξα στο freaktab για stock (εργοστασιακή rom) και βρήκα μια αναφορα για προβλημα στο netflix με τη νεα stock rom. https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/669398-firmware-android-7-1-2-stock-mecool-kiii-pro-3-16gb-dvb-t-s-c

Αυτη ( KIII_PRO_AVL6862-NHG47L-20170905.174619.V0619 ) ειναι η παλια 7.1.1 και ναι σε μερικους δεν επαιζε το ασπρο απο τοτε!!!

Τι να πω!

Να ρωτησω και κατι στον mparaxir...
Το busybox (SYSTEM/XBIN) το εσβησες πριν κανεις το unroot;

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Αυτη ( KIII_PRO_AVL6862-NHG47L-20170905.174619.V0619 ) ειναι η παλια 7.1.1 και ναι σε μερικους δεν επαιζε το ασπρο απο τοτε!!!

Τι να πω!

Να ρωτησω και κατι στον mparaxir...
Το busybox (SYSTEM/XBIN) το εσβησες πριν κανεις το unroot;

Καλημέρα γάτε οχι δεν το έσβησα το εκανα unroot οπως και την προηγούμενη φορα μεσω twpr recovery

εντιτ βρηκα προσωρινη λυση να δουλευει εδω

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page26

στο ποστ 381.

μεχρι να βρω κουραγιο ξανα να γυρισω στην ρομ που ειχα και δουλευε και εκανες και αναβαθμιση στο netflix κανονικα στο plyastore

Εντιτ μια ερώτηση γιατί παρόλου που αμα βάλουμε twpr recovery παρολου που έκανα full backup δεν κάνει restore;βγάζει failure ;

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστηλα μύνημα και στην acemax, mecool εχω αλλα το ιδιο πραγμα είναι και την αλλη φορα ειχα στηλει και βγαλανε εκείνοι πρώτα το patch με τα κλειδιά μπας και δούμε γιατρειά αλλιως βολευουμε με την προσωρινή λύση που βρήκα η ξανα πίσω στην ρομ που δούλευε παρόλου ομως με την νεα αναβάθμιση δεν έχουν λύσει το θεμα με τα hd κανάλια πάλι μπερδεύει τα χρώματα σαν παρεμβολές 

Μπηκα στο σαιτ της achemax 

Εχει βγαλει αυτές 

https://drive.google.com/open?id=0B9pCO2kHOnY6ZldvZTUzdmpnV00

 20170218 Version

https://drive.google.com/open?id=0B9pCO2kHOnY6cVkzd2k0Um9SQUU

 

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mparaxir είπε

Εστηλα μύνημα και στην acemax, mecool εχω αλλα το ιδιο πραγμα είναι και την αλλη φορα ειχα στηλει και βγαλανε εκείνοι πρώτα το patch με τα κλειδιά μπας και δούμε γιατρειά αλλιως βολευουμε με την προσωρινή λύση που βρήκα η ξανα πίσω στην ρομ που δούλευε παρόλου ομως με την νεα αναβάθμιση δεν έχουν λύσει το θεμα με τα hd κανάλια πάλι μπερδεύει τα χρώματα σαν παρεμβολές 

Μπηκα στο σαιτ της achemax 

Εχει βγαλει αυτές 

https://drive.google.com/open?id=0B9pCO2kHOnY6ZldvZTUzdmpnV00

 20170218 Version

https://drive.google.com/open?id=0B9pCO2kHOnY6cVkzd2k0Um9SQUU

Κανονικα σε πληρες unroot θα επρεπε να βγει και το busybox.......
Επισης και τα 2 λογισμικα (20170905 + 20180908) ειναι απο videstrong μερια αλλα αφου αλλαζει το security patch υποθετω οτι κατι γινεται  στο κερνελακι που εσενα σε μπλοκαρει και εμενα με ... αφηνει.....!

Τελος παντων, προφανως υπαρχουν και λυσεις οπως αυτη που ειπες και αμα τις συνηθησεις μπορει να ειναι και πιο .... ευχρηστες!
Τωρα για το twpr recovery τι ακριβως λαθος σου λεει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εννοεις λυσεις; που εστηκα στην acemax; πρέπει να παω σπιτι βρε γάτε γιατι ειμαι δουλειά να δω τι λεει να σου πω. Διονυσης εγω για να μην σε λεω γατε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα λοιπόν επανέρχομαι ουφφφ κατάφερα και το επανέφερα μέσω twpr recovery που ειχα κρατησει backup. 

Για να βοηθησω τους φίλους απαραίτητο να το έχετε για το mecool kiiipro δουλεύει το twpr recovery q20x 3.21 οταν κάνετε backup δημιουργεί γυρω στους 4 φακέλους twpr backup q20 και μετα την ρομ κατι που την πατησα και δεν μπορουσα να κανω restore συνηθισμένος από xiaomi κινητό. 

Πρέπει απο ολο αυτο να παρεις την ρομ οχι τους υποφακελλους μολις πάρεις την ρομ κάνεις restore κάνεις και ενα wipe chase davlik κάνεις και δυο επανεκινησεις και είσαι κομπλέ ξανα δουλεύει το Netflix. 

Θα ηθελα να ευχαριστήσω τον isay και τον gat0s814 που ασχολήθηκαν τα παιδια με εμενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mparaxir είπε

Καλησπέρα λοιπόν επανέρχομαι ουφφφ κατάφερα και το επανέφερα μέσω twpr recovery που ειχα κρατησει backup. 

Για να βοηθησω τους φίλους απαραίτητο να το έχετε για το mecool kiiipro δουλεύει το twpr recovery q20x 3.21 οταν κάνετε backup δημιουργεί γυρω στους 4 φακέλους twpr backup q20 και μετα την ρομ κατι που την πατησα και δεν μπορουσα να κανω restore συνηθισμένος από xiaomi κινητό. 

Πρέπει απο ολο αυτο να παρεις την ρομ οχι τους υποφακελλους μολις πάρεις την ρομ κάνεις restore κάνεις και ενα wipe chase davlik κάνεις και δυο επανεκινησεις και είσαι κομπλέ ξανα δουλεύει το Netflix. 

Θα ηθελα να ευχαριστήσω τον isay και τον gat0s814 που ασχολήθηκαν τα παιδια με εμενα

αν τολμάς τώρα πέρασε αλλη έκδοση εργοαστιασκής ρομ! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...