Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά και από εμένα! Έχω διαβάσει πολλά όλη μέρα και έχω καταλήξει στο mecool w8s και στο mibox.

Αυτά που με απασχολούν είναι τα εξής, και οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη:
1. Γιατί να προτιμήσω το ένα έναντι του άλλου; (δεν έχω πρόβλημα να φλασάρω ROM)
2. Ποιο από τα δύο TV boxes έχει καλύτερο support, είτε official είτε unofficial, σε περίπτωση βλάβης;
3. Έχει κάποιο από τα δύο control με το οποίο θα μπορώ παράλληλα να ελέγχω και την TV;
4. Βλέπω ότι το mibox έχει μόνο μία θύρα usb. Δεδομένου ότι την έχω δεσμευμένη για τον αντάπτορα ethernet, θα μπορώ να συνδέσω επιπλέον συσκευές σε αυτό (π.χ. bluetooth ηχοσύστημα);
5. Από τα πολλά μοντέλα του mecool w8s, ποιο προτείνετε και γιατί; Εγώ είμαι μεταξύ του pro και του pro L, με 3 RAM και 32 ROM.
6. To mibox έχει και αυτό διάφορα μοντέλα; Αν ναι, σε ποιο να προσανατολιστώ;
7. Τελικά το mibox παίζει FHD Netflix, είτε με official τρόπο είτε με κάποιο patch;

Επεξ/σία από Lux Aeterna
Το μίκρυνα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα μικρο preview και antutu απο 2 απο τα πρωτα S905X2 μοντελα της αγορας και το μοναδικο S905Y2 (το οποιο κατα την Amlogic ειναι και παρα πολυ μικρης καταναλωσης chip!)...
https://www.youtube.com/watch?v=4IKrMKBm24Q
https://www.youtube.com/watch?v=U9i0QeDfhfw&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=2qZivF5OMsA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Ενα μικρο preview και antutu απο 2 απο τα πρωτα S905X2 μοντελα της αγορας και το μοναδικο S905Y2 (το οποιο κατα την Amlogic ειναι και παρα πολυ μικρης καταναλωσης chip!)...
https://www.youtube.com/watch?v=4IKrMKBm24Q
https://www.youtube.com/watch?v=U9i0QeDfhfw&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=2qZivF5OMsA

εχουν αυτα μεσα δικο τους kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, jimis98 είπε

εχουν αυτα μεσα δικο τους kodi?

Δεν ξερω φιλε μου.....
Φανταζομαι πως ναι.....!
Το θεμα ειναι τι & αν θα παζει αυτο ομως....!
Ειναι στο δρομο το 2 με voice control και περιμενω αρχες Δεκεμβριου να ξεκινησει και το 3 !
Φαινονται παντως πολυ υποσχομενα λογο καλης καρτας γραφικων και μνημης...
Τωρα για λογισμικο ....βλεπουμε!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω ένα tvbox για netflix - youtube και streaming εφαρμογή για αθλητικά (ίσως και MEGA). Η τηλεόραση είναι FHD και διαθέτει HDMI. Είδα τα παραπάνω boxάκια που έδωσε ο jimis αλλά αναρωτιόμουν μήπως υπάρχει κάτι πιο φθηνό (ποιοτικό πάλι) μιας και δεν με ενδιαφέρει ο μεγάλος αποθηκευτικός χώρος για πολλές εφαρμογές αλλά ούτε και το 4K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Δεν ξερω φιλε μου.....
Φανταζομαι πως ναι.....!
Το θεμα ειναι τι & αν θα παζει αυτο ομως....!
Ειναι στο δρομο το 2 με voice control και περιμενω αρχες Δεκεμβριου να ξεκινησει και το 3 !
Φαινονται παντως πολυ υποσχομενα λογο καλης καρτας γραφικων και μνημης...
Τωρα για λογισμικο ....βλεπουμε!

για τα box στο video ή αυτά που παρέθεσα? 

το voice control σε τι χρησιμεύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimis98 είπε

για τα box στο video ή αυτά που παρέθεσα? 

το voice control σε τι χρησιμεύει? 

Για ολα!
Με το voice remote απλα εχεις μεγαλυτερη ευκολια μεσα απο την εφαρμογη Google να αναζητας με καποιες'' εντολες'' φωνης οτι (θεωριτικα) θελεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, jimis98 είπε

μπορεί να αντίκαταστήσει το πληκτρολόγιο? 

kodi δικό μου μπορώ να κατεβάσω ή μένω με το μαμισιο? ο kodi που βάζουμε στο pc με το tv box διαφέρουν? 

οχι γιατι το ενα ειναι πληκτρολογιο και το αλλο remote

ακομα και να εχει δικό του, θα το βγαλεις και θα περασεις φρεσκο απο το playstore.

To κοδι ειναι ιδιο σαν προγραμμα αλλα μπαινει με διαφορετικους τροπους, δηλαδη δεν παιρνεις το exe απο το pc και το βαζεις στο box. 

Θα περιμένεις 2-3 εβδομάδες να φτάσουν τα πρώτα κομμάτια του mecool km9 σε απλούς reviewers (και οχι "ζμπρόχτες" κουπονάδες" ) και αν ολα καλα αγορασε το απο το banggood με μεθοδο αποστολής priority line.

offtopic : Αγορασες τελικά δίσκο και θήκη; Αν ναι, ποια πήρες;

3 ώρες πριν, Lux Aeterna είπε

Mecool KM9 στα 54$. Συμβαίνει τώρα στο Gearbest! Το χτυπάμε;;

Κανεις δεν μπορει να σου πει με βεβαιότητα (για το προϊόν, γιατί για το gearbest εγω δε θα σου απαντησω) γιατί ειναι καινουργιο και δεν εχει δοκιμαστει. 

Μπορεις να παρακολουθεις και μονο σου συζητηση στο freaktab σχετικά με το συγκεκριμένο box

2 ώρες πριν, frozex είπε

Καλησπέρα, θέλω ένα tvbox για netflix - youtube και streaming εφαρμογή για αθλητικά (ίσως και MEGA). Η τηλεόραση είναι FHD και διαθέτει HDMI. Είδα τα παραπάνω boxάκια που έδωσε ο jimis αλλά αναρωτιόμουν μήπως υπάρχει κάτι πιο φθηνό (ποιοτικό πάλι) μιας και δεν με ενδιαφέρει ο μεγάλος αποθηκευτικός χώρος για πολλές εφαρμογές αλλά ούτε και το 4K.

Εφοσον θες netflix, πέρνα και διαβασε αυτη -> https://www.insomnia.gr/forums/topic/663048-συσκευες-tvbox-tablets-κλπ-που-παιζουν-απροβληματιστα-netflix/ τη συζήτηση γιατί απο αυτά που έβαλε ο jimis (δεν προτεινε, απλά εβαλε μια λιστα) κανενα δεν υποστηρίζει netflix σε HD με μικρή επιφύλαξη για το mecool KM9 το οποιο τώρα κυκλοφορεί στην αγορα και κανεις δεν ξέρει ακομα  αν θα ειναι εμπορική επιτυχία ή οχι. Είτε διαλεγεις κάτι απο τα δοκιμασμένα της αλλης συζητησης ή περιμένεις 2-3 εβδομάδες να δουλευτεί το km9 και βλέπεις. 

Επεξ/σία από isay
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gearbest,Banggood ή geekbuyking να αγοράσω?αυτή την στιγμή ποιο θα μου συνιστουσες με δεδομένα τα στοιχεία που σου έδωσα και +να έχει καλό wifi γιατί ποιος μπλέκει με καλώδια τώρα

Καλές εταιρίες ποιες θεωρούνται? Air Parcel Register,Priority Direct Mail,EMS Express Mail Service με το priority γλιτώνω 100% τελωνείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimis98 είπε

gearbest,Banggood ή geekbuyking να αγοράσω?αυτή την στιγμή ποιο θα μου συνιστουσες με δεδομένα τα στοιχεία που σου έδωσα και +να έχει καλό wifi γιατί ποιος μπλέκει με καλώδια τώρα

Καλές εταιρίες ποιες θεωρούνται? Air Parcel Register,Priority Direct Mail,EMS Express Mail Service με το priority γλιτώνω 100% τελωνείο? 

Οσο δε διαβάζεις προσεκτικά αυτα που γραφονται, απλά θα επαναλαμβανεις ερωτήσεις

Για σχεδον απολυτη σιγουρια banggood (γνώμη και προταση μου, εσυ πάρε απο οπου θες). Μεθοδο αποστολής ηδη σου εχω γράψει, γιατί ρωτάς πάλι;

Πιο θα συνιστούσα πάλι στο έγραψα νωρίτερα αφου περιμένεις και διαβασεις τους πρώτους reviewers. Αν βιάζεσαι, εγω απο αυτά που εγραψες δεν εχω κάποιο να σου προτεινω, περιμενε γνώμες αλλων. Αν τώρα θες κάτι καλό και δοκιμασμένο και αξιοπιστο και με καλο wifi, το μονο που θα σου προτεινω ειναι το nvidia shield αλλά εκει τα χρήματα ειναι πολύ παραπάνω (πληρώνεις την ποιοτητα και τη σταθεροτητα)

Ρε jimi τελικά διάλεξες δισκο και εξωτερική θηκη; Ποια πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον red εκανα παραγγελία και θήκη αυτή από το eshop δεν θυμάμαι

δεν γνωρίζω αγγλικά και δεν μπορώ να διαβάσω τα review, για το mecool km9 ξεφεύγει σε τιμή

τις ημέρες παραλαβής που αναφέρουν είναι ακριβής? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Gana είπε

Eυχαριστω, την εκδοση για android tv που μπορω να τη βρω η πως τη ξεχωριζω στο aptoidr?

Καποιος εστω με p.m. εβαλα το aptoid Tv κατεβασα τοgo και παλι λαθος orientation βγαζει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...