Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται μπορεις όπως επισης μπορεις να πάρεις και ένα adaptor μετατροπέα. Το αν αξιζει τον κόπο, εσύ ξέρεις. 

23 λεπτά πριν, Hommer είπε

Άρα αν όντως πάρω δύο "απλά και καθημερινά" usb male to female (ή απλά δύο άκρες usb male) και τα κόψω και ενώσω τα αρσενικά θα βγει ένα male to male που κάνει για τη δουλειά μας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένωσα δύο καλώδια και το έφτιαξα μόνος μου τελικά και δούλεψε. Έτσι, για να υπάρχει (για τους επόμενους), όντως χρειάστηκε να ενώσω δύο "χοντρά" καλώδια usb. Όταν ένωσα ένα χοντρό με ένα πιο λεπτό δεν λειτούργησε ως data transfer. Ευχαριστώ για τη βοήθεια @isay (και για τους πολύτιμους οδηγούς). Η Rom μπήκε επιτυχώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη tv box.Βασικα επειδη πηρα το tanix tx9 pro και μου βγηκε ελατωματικο δεν θελω να ξαναπαρω tanix.Bασικα εχω διαβασει και ξερω τα υπερ και τα κατα καθε συσκευης αλλα δυσκολευομαι στην επιλογη.Το tv box το θελω για τον πατερα μου και θελω κατι καλο με s912 γυρω στα 50 με 75 ευρω.Το θεμα ειναι θα ηθελα tv box με οσο το δυνατον γινεται καλο firmware και να εξηγησω τι εννοω.Η δικια μου επιλογη ειναι το meecool m8s pro.Με αυτα που εχω διαβασει η καλυτερη επιλογη ειναι να περασω μια custom rom απλως το θεμα μου ειναι μετα θελει να ασχολουμαι συνεχεια με update και φλασαρισματα και  το θεμα ειναι οτι το tv box δεν θα το εχω εγω.Τι προτεινετε να παρω το meecol m8s pro να το περασω μια custom και να μην ασχοληθω με update η υπαρχουν αλλες επιλογες?

Επεξ/σία από sifario
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sifario είπε

Καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη tv box.Βασικα επειδη πηρα το tanix tx9 pro και μου βγηκε ελατωματικο δεν θελω να ξαναπαρω tanix.Bασικα εχω διαβασει και ξερω τα υπερ και τα κατα καθε συσκευης αλλα δυσκολευομαι στην επιλογη.Το tv box το θελω για τον πατερα μου και θελω κατι καλο με s912 γυρω στα 50 με 75 ευρω.Το θεμα ειναι θα ηθελα tv box με οσο το δυνατον γινεται καλο firmware και να εξηγησω τι εννοω.Η δικια μου επιλογη ειναι το meecool m8s pro.Με αυτα που εχω διαβασει η καλυτερη επιλογη ειναι να περασω μια custom rom απλως το θεμα μου ειναι μετα θελει να ασχολουμαι συνεχεια με update και φλασαρισματα και  το θεμα ειναι οτι το tv box δεν θα το εχω εγω.Τι προτεινετε να παρω το meecol m8s pro να το περασω μια custom και να μην ασχοληθω με update η υπαρχουν αλλες επιλογες?

υπαρχει το beelink ultimate, αξιοπρεπεστατο μηχανημα, και αν μια στο εκατομμυριο συμβει κατι  δεν σε ικανοποιησει υπαρχουν πολλες custom rom γιατι πολλοι προγραμματιστες ασχολουνται με αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sifario είπε

καλα τα Ζidoo αλλα ξεφευγουν στην τιμη .Σε αυτη την τιμη παμε για αλλα nvidia

Βασικα σημερα ασχοληθηκα διαβασα και ειδα reviews για τα zidoo και μπορω να πω οτι μαλλον βλεπω να καταληγω προς τα κει.Ειδα και λιγο τιμες εχει και φθηνα μοντελα νομιζα ηταν ακριβα αλλα αν παρω λεω για το x9s διαβασα καλες κριτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρέλαβα απο bangood μέσα σε 20 μέρες περιπου το h96 max x2 4ram/64rom. Πρωτες εντυπώσεις άκρως θετικές. Το φόρτωσα με iptv, kodi, εφαρμογες, adaway κανένα κόλλημα. Ο 905x2 φαίνεται πολλά υποσχόμενος στην κατηγορία του. Το box απο τη μαμά του παιζει youtube μέχρι 1080 και netflix νομιζω μέχρι 720(δεν είμαι σίγουρος γιατί απο την εφαρμογή δεν βρήκα πού λέει τις αναλύσεις). Αυτά είναι υπέρ αρκετά για μένα. Το ethernet τερματίζει τη γραμμή μου περιπου στα 50mbps και το 5g wifi είναι εξίσου καλό. Για παιχνίδια δεν δοκιμασα ακόμα, αλλά είμαι πεπεισμένος οτι θα παιζει ικανοποιητικά...θα το ψαξω σύντομα και το gaming κομματι. Το μενού του είναι απλο, λειτουργικό και έρχεται με stock android 8.1 και όχι κουτσουρεμενο android tv. Αρα, για όσους δεν τους ενδιαφέρει το 4Κ κομματι, είναι πιστεύω απο τις πιο τιμιες επιλογές και μιλάμε για τιμή στο 50αρι. 

Επεξ/σία από bele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, bele είπε

Σήμερα παρέλαβα απο bangood μέσα σε 20 μέρες περιπου το h96 max x2 4ram/64rom. Πρωτες εντυπώσεις άκρως θετικές. Το φόρτωσα με iptv, kodi, εφαρμογες, adaway κανένα κόλλημα. Ο 905x2 φαίνεται πολλά υποσχόμενος στην κατηγορία του. Το box απο τη μαμά του παιζει youtube μέχρι 1080 και netflix νομιζω μέχρι 720(δεν είμαι σίγουρος γιατί απο την εφαρμογή δεν βρήκα πού λέει τις αναλύσεις). Αυτά είναι υπέρ αρκετά για μένα. Το ethernet τερματίζει τη γραμμή μου περιπου στα 50mbps και το 5g wifi είναι εξίσου καλό. Για παιχνίδια δεν δοκιμασα ακόμα, αλλά είμαι πεπεισμένος οτι θα παιζει ικανοποιητικά...θα το ψαξω σύντομα και το gaming κομματι. Το μενού του είναι απλο, λειτουργικό και έρχεται με stock android 8.1 και όχι κουτσουρεμενο android tv. Αρα, για όσους δεν τους ενδιαφέρει το 4Κ κομματι, είναι πιστεύω απο τις πιο τιμιες επιλογές και μιλάμε για τιμή στο 50αρι. 

ενθαρρυντικά τα ακούω τα πράγματα, ιδίως ότι είναι stock android και όχι atv . Eίναι root ή pre-root ? Για το θέμα του netflix μου φαίνεται απίθανο να παίζει 720p , sd θα παίζει λογικά, μπορείς να το τσεκάρεις πατώντας  test patterns στην αναζήτηση και να τρέξεις το αρχείο για κάποια λεπτά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, villasg είπε

Οχι απλα κανω εγκατασταση και προσπαθει και βγαζει δεν εγκατασταθηκε

Περιεργο...
Ειναι δοκιμασμενο σε s905 , s905x , s912 , s905x2 & s905y2 και σε Android 6 ,7 & 8.1 και δουλευει αψογα!
Ποιος ξερει τι σοι δικλειδες ασφαλειας εχει η Xiaomi !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι για root μηχανακια μονο !!

=======================================

anyway οπως γραφω στην υπογραφη μου Πωλειται το Beelink GS1 μου   εαν ενδιαφερει καποιον  μου λεει                   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...