Προς το περιεχόμενο

Formula 1


alexdelpiero

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέτε να μείνει ο Αλόνσο?? Εγω πιστεύω ναι. Που άλλο θα βρει καλυτερα από την Ferrari... Ειδικά τωρα θα που θα ειναι και ο Κιμι πιστεύω θα προσπάθήσουν να δώσουν ενα πολύ καλό μονοθέσιο...

Αν μείνει πάντως θα ειναι ενα από τα ποιο ανταγωνιστικα δίδυμα όλων των εποχών...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πιστεύω όχι. Την μοναδική φορά που δεν του φέρθηκαν ως Νο1 , ή για την ακρίβεια δεν φέρθηκαν στον ομόσταυλό του ως Νο2, καθώς στην McLaren υπάρχουν πάντα δύο Νο1, δίνοντας ισάξιες δυνατότητες και στους δυο οδηγούς τους, ο Φερνάντο έψαχνε απ'τα μέσα της χρονιας να βρει αλλού θέση. Ενδεικτικό του περιβάλλοντος που αρέσκεται ο ίδιος ( Νο1, υποστήριξη από τον ομόσταυλο όποτε χρειάζεται και η ομάδα συγκεντρωμένη 101% σ'εκείνον για περισσότερες πιθανότητες τίτλου). Ο Κιμι δεν είναι Νο2, και οδηγίες τύπου "δεν σου λέμε να κάνεις στην άκρη αλλά κάνε / δεν σου λέμε να μην προσπεράσεις τον Αλόνσο αλλά μην τον προσπερνάς" δεν υπάρχει περίπτωση να τις υπακούσει.

 

Αν συνυπάρξουν ασυζητητί θα πρόκειται για την ομάδα με το ικανότερο πακέτο στα κοκπιτ. Αλλά και πάλι το ερωτηματικό είναι η δυναμική του μονοθεσίου. Αν παραμείνουν ως έχουν οι ισορροπίες, θα συνεχίζει η κυριαρχία Φέττελ/Ρεντ Μπουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ πιστεύω όχι. Την μοναδική φορά που δεν του φέρθηκαν ως Νο1 , ή για την ακρίβεια δεν φέρθηκαν στον ομόσταυλό του ως Νο2, καθώς στην McLaren υπάρχουν πάντα δύο Νο1, δίνοντας ισάξιες δυνατότητες και στους δυο οδηγούς τους, ο Φερνάντο έψαχνε απ'τα μέσα της χρονιας να βρει αλλού θέση. Ενδεικτικό του περιβάλλοντος που αρέσκεται ο ίδιος ( Νο1, υποστήριξη από τον ομόσταυλο όποτε χρειάζεται και η ομάδα συγκεντρωμένη 101% σ'εκείνον για περισσότερες πιθανότητες τίτλου). Ο Κιμι δεν είναι Νο2, και οδηγίες τύπου "δεν σου λέμε να κάνεις στην άκρη αλλά κάνε / δεν σου λέμε να μην προσπεράσεις τον Αλόνσο αλλά μην τον προσπερνάς" δεν υπάρχει περίπτωση να τις υπακούσει.</p>

<p> </p>

<p>Αν συνυπάρξουν ασυζητητί θα πρόκειται για την ομάδα με το ικανότερο πακέτο στα κοκπιτ. Αλλά και πάλι το ερωτηματικό είναι η δυναμική του μονοθεσίου. Αν παραμείνουν ως έχουν οι ισορροπίες, θα συνεχίζει η κυριαρχία Φέττελ/Ρεντ Μπουλ.</p>

 

Όντως έχεις δικιο δεν το είχα σκεφτεί έτσι...

Τεσπα θα δείξει. Ο ίδιος είπε οτι θα παραμείνει... Ο πρόεδρος της Ferrari είπε το ίδιο αστειευομενος μάλιστα οτι η μόνη ομάδα που δεν τον εχει στείλει ακομα ο τύπος ειναι η Μαρουσια!

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κ να λενε για τον φετελ κ οση γιουχα κ να τρωει το παιδι ειναι οδηγαρα κ θα μεινει στην ιστορια

οδηγαρα προφανως και ειναι για να τρεχει στην καλυτερη  ομαδα και οντως θα μεινει στην ιστορια λογω αριθμων.

ο κοσμος ομως ξερει οτι υπαρχουν πολυ καλυτεροι οδηγοι απο αυτον και ας εχουν λιγοτερα πρωταθληματα.

οταν λοιπον θα ακους μια συζητηση περι Φ1 για το ποιοι ηταν οι καλυτεροι οδηγοι ολων των εποχων το ονομα του φετελ πιστεψε με θα απουσιαζει και ας παρει 10 πρωταθληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οτι κ να λενε για τον φετελ κ οση γιουχα κ να τρωει το παιδι ειναι οδηγαρα κ θα μεινει στην ιστορια

οδηγαρα προφανως και ειναι για να τρεχει στην καλυτερη  ομαδα και οντως θα μεινει στην ιστορια λογω αριθμων.

ο κοσμος ομως ξερει οτι υπαρχουν πολυ καλυτεροι οδηγοι απο αυτον και ας εχουν λιγοτερα πρωταθληματα.

οταν λοιπον θα ακους μια συζητηση περι Φ1 για το ποιοι ηταν οι καλυτεροι οδηγοι ολων των εποχων το ονομα του φετελ πιστεψε με θα απουσιαζει και ας παρει 10 πρωταθληματα

Φιλε εδω εισαι λάθος...Ο Φέτελ ειναι ταλενταρα...Στα χέρια του η Red Bull βγάζει φτερά...Βσκ άσε την Red Bull και πανε στην Toro Rosso το 2008 στην Μοντσα... Με μονοθέσιο που εμπαινε με το ζόρι στο τοπ5 πήρε πολ και νίκη με διαστημικη βροχή... Εκεί που όλοι απέτυχαν ( στην συγκεκριμενη περίπτωση) ο μικρός Φέτελ πέτυχε...Sent from my MT11i using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εδω εισαι λάθος...Ο Φέτελ ειναι ταλενταρα...Στα χέρια του η Red Bull βγάζει φτερά...Βσκ άσε την Red Bull και πανε στην Toro Rosso το 2008 στην Μοντσα... Με μονοθέσιο που εμπαινε με το ζόρι στο τοπ5 πήρε πολ και νίκη με διαστημικη βροχή... Εκεί που όλοι απέτυχαν ( στην συγκεκριμενη περίπτωση) ο μικρός Φέτελ πέτυχε...Sent from my MT11i using Insomnia

με ΕΝΑ παραδειγμα προσπαθεις να με πεισεις?????

επικες νικες και ειδικα σε βροχη που ειναι αγωνες που πολλα γινονται εχουν παρει και αλλοι.

δωσε στον φετελ το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ μονοθεσιο με αλονσο κιμι και χαμιλτον και αμα δε βγει τεταρτος εμενα να με χεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πηρε πρωταθλημα ο Μπατον τι να λεμε τωρα .

πολυ σωστος φιλε μου.

τους ειχε πιασει κοροιδο ο μπραουν με το διπλο διαχυτη και μεχρι να παρουν χαμπαρι οι αλλες ομαδες τι γινεται και να εξελιξουν και αυτες τα δικα τους  μονο απο το μονοθεσιο ο μπατον ειχε παρει τεραστια διαφορα και το πηρε

 

ΕΔΩ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΙΡΒΑΙΝ ΟΤΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Ο ΣΟΥΜΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ΕΝΑ παραδειγμα προσπαθεις να με πεισεις?????

επικες νικες και ειδικα σε βροχη που ειναι αγωνες που πολλα γινονται εχουν παρει και αλλοι.

δωσε στον φετελ το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ μονοθεσιο με αλονσο κιμι και χαμιλτον και αμα δε βγει τεταρτος εμενα να με χεσεις

αρα με την ιδια λογικη και ο σουμι το καλυτερο μονοθεσιο ειχε οσο επαιρνε πρωταθλημα (βγαλε του 95') αρα απορριπτεται δεν μας κανει? οσο για τον χαμιλτον, το παιδι δεν μπορει να διαχειριστει αγωνα και ειναι και ασταθεστατος, για καμια pole καλος ειναι, πηγε να του παρει πρωταθλημα ο μασα (να ναι καλα o τιμο ο γκλοκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα με την ιδια λογικη και ο σουμι το καλυτερο μονοθεσιο ειχε οσο επαιρνε πρωταθλημα (βγαλε του 95') αρα απορριπτεται δεν μας κανει? οσο για τον χαμιλτον, το παιδι δεν μπορει να διαχειριστει αγωνα και ειναι και ασταθεστατος, για καμια pole καλος ειναι, πηγε να του παρει πρωταθλημα ο μασα (να ναι καλα o τιμο ο γκλοκ).

να βγαλουμε και τιποτα αλλο για να ειναι καλο το επιχειρημα σου???

ο σουμι για μενα παντα ηταν αντιπαθεστατος και ναι ειχε το καλυτερο μονοθεσιο σε πολλα απο τα πρωταθλαμα τα που πηρε και οι αγωνες ηταν ακομα πιο βαρετοι απο τωρα.νικουσε ανετα και δεν εσπαγε ποτε το φερραρι.

 

το ξερεις ομως οτι δεν υπαρχει συγκριση ειχε αποδειξει την αξια του ηδη.τεραστιος οδηγος.οποτε δε βγαζω τιποτα.μη λεμε οτι να ναι.

 

επισης συμφωνω εως ενος σημειου για τον λιουις.τελευταια εχει δειξει οτι αρχιζει να ωριμαζει και δεν ειναι οπως στις αρχες φουλ επιθεση και οπου βγει.

ασταθεστατος ειναι επειδη εχει και ασταθεστατα μονοθεσιο εκτος των αλλων.

 

ο φετελ παντως εχει δειξει οτι οταν δε του πανε ολα τελεια και να φυγει μπροστα εχει θεματα αγχωνεται και κανει πολλα λαθη ειδικα οταν ξεκιναει απο τις πισω θεσεις.το χει κανει πολλες φορες.εκει δε μας δειχνει(οχι παντα αλλα πολλες φορες) τι οδηγος ειναι παρολο που εχει και παλι το ταχυτερο μονοθεσιο.εκτος αν βλεπουμε αλλους αγωνες.

 

 

τελοσπαντων ετσι κι αλλιως ο καθενας υποστηριζει και καποιο αλλο οδηγο δε γινεται να μας αρεσουν ολοι.

πιστευω ομως αν γινοταν ενα μεγαλο γκαλοπ θα βλεπες οτι ο φετελ θα ηταν πολυ χαμηλα στις προτιμησεις και μονο τυχαιο δε θα ταν αυτο.

 

διαβαζοντας και ξενα φορουμ παντως λιγο πολυ την ιδια αποψη εχουν οι πιο πολλοι να ξερεις για τον φετελ.τιποτα δεν ειναι τυχαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βγαλουμε και τιποτα αλλο για να ειναι καλο το επιχειρημα σου???

τελοσπαντων ετσι κι αλλιως ο καθενας υποστηριζει και καποιο αλλο οδηγο δε γινεται να μας αρεσουν ολοι.

πιστευω ομως αν γινοταν ενα μεγαλο γκαλοπ θα βλεπες οτι ο φετελ θα ηταν πολυ χαμηλα στις προτιμησεις και μονο τυχαιο δε θα ταν αυτο.

 

διαβαζοντας και ξενα φορουμ παντως λιγο πολυ την ιδια αποψη εχουν οι πιο πολλοι να ξερεις για τον φετελ.τιποτα δεν ειναι τυχαιο

του 95 το εβγαλα γιατι ειναι ενα απ τα πιο αμφιλεγομενα πρωταθληματα που εχουν γινει ποτε, με ποινες σε ομαδες για διαφορες κρυφες καινοτομιες κλπ. Ειχαν γινει τα παντα σε εκεινο το πρωταθλημα.

 

για να το ξεκαθαρισω δεν ειμαι υποστηρικτης του φετελ (φερραρακιας ειμαι) απλα θεωρω αδικο ολο αυτο που συμβαινει με το φετελ.

 

σε οτι εχει να κανει με την αποψη που λες οτι εχουν οι περισσοτεροι γι αυτον, αυτο συμβαινει επειδη το παιδι παιρνει πρωταθληματα με red bull που οι μοναδικοι φαν ειναι καπου στην αυστρια λογικα. να τους δω τι θα λενε γι αυτον αν μετακομισει σε καμια mercedes η ferrari. ετσι ειναι αυτα.

 

anyway αποψεις ειναι αυτες και νομιζω οτι και να λεμε στο μελλον θα φανει τι ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κέρδος της έλευσης του Raikkonen στη Ferrari είναι ότι, επιτέλους, θα τελειώσει ο πολύχρονος καυγάς με τον αδερφό μου σχετικά με το αν είναι καλύτερος οδηγός αυτός ή ο Alonso. Και επειδή τέτοιο ανταγωνιστικό σκυλί σαν τον Alonso θυμάμαι μόνο τους Schumacher,Senna και Prost, πιστεύω ότι θα τον καταπιεί τον Kimi κάπου στο 1/3 της επόμενης χρονιάς. Για εμένα ο Alonso είναι ο μόνος από τους πρωτοκλασάτους που ξεπερνάει το μονοθέσιό του και το πάει γρηγορότερα από όσο αυτό μπορεί. Μπορεί να μην είναι ο γρηγορότερος ή ο πιο ικανός, αλλά το (αντ)αγωνιστικό του πνεύμα είναι τρομερό.

Το πιο ενδιαφέρον πάντως για του χρόνου μου φαίνεται ότι θα είναι οι μηχανούλες που θα χρησιμοποιούν, λογικά όλοι τους θα χρειαστούν πολύ πιο ενισχυμένες ωτοασπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του 95 το εβγαλα γιατι ειναι ενα απ τα πιο αμφιλεγομενα πρωταθληματα που εχουν γινει ποτε, με ποινες σε ομαδες για διαφορες κρυφες καινοτομιες κλπ. Ειχαν γινει τα παντα σε εκεινο το πρωταθλημα.

 

για να το ξεκαθαρισω δεν ειμαι υποστηρικτης του φετελ (φερραρακιας ειμαι) απλα θεωρω αδικο ολο αυτο που συμβαινει με το φετελ.

 

σε οτι εχει να κανει με την αποψη που λες οτι εχουν οι περισσοτεροι γι αυτον, αυτο συμβαινει επειδη το παιδι παιρνει πρωταθληματα με red bull που οι μοναδικοι φαν ειναι καπου στην αυστρια λογικα. να τους δω τι θα λενε γι αυτον αν μετακομισει σε καμια mercedes η ferrari. ετσι ειναι αυτα.

 

anyway αποψεις ειναι αυτες και νομιζω οτι και να λεμε στο μελλον θα φανει τι ισχυει

εχεις ενα δικιο

.και γω οταν κανω κουβεντα για φορμουλα δε μου αρεσει να τα ισοπεδωνουμε ολα.

υπαρχουν περιπτωσεις που παρα αυτα που λεω πιο πανω υποστηριζω λιγο τον φετελ οταν τον βγαζουν αχρηστο.

νταξει ειπαμε,πρεπει να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι.

το γραψα και πιο πανω εννοειται οτι ειναι οδηγαρα,

 

η δικια μου διαφωνια ειναι οτι υπαρχουν αυτη τη στιγμη 3 πιλοτοι καλυτεροι απο αυτον στο γκριντ.

 

θα σου δωσω ενα παραδειγμα και θελω να μου απαντησεις αληθινα.

αν δωσεις στον φετελ τη φερραρι του αλονσο σε σχεση με αυτον τι αποτελεσματα πιστευεις θα ειχε μεχρι τωρα??

θα μπορουσε να παρει το 200% του μονοθεσιου οπως κανει ο αλονσο?

 

Το κέρδος της έλευσης του Raikkonen στη Ferrari είναι ότι, επιτέλους, θα τελειώσει ο πολύχρονος καυγάς με τον αδερφό μου σχετικά με το αν είναι καλύτερος οδηγός αυτός ή ο Alonso. Και επειδή τέτοιο ανταγωνιστικό σκυλί σαν τον Alonso θυμάμαι μόνο τους Schumacher,Senna και Prost, πιστεύω ότι θα τον καταπιεί τον Kimi κάπου στο 1/3 της επόμενης χρονιάς. Για εμένα ο Alonso είναι ο μόνος από τους πρωτοκλασάτους που ξεπερνάει το μονοθέσιό του και το πάει γρηγορότερα από όσο αυτό μπορεί. Μπορεί να μην είναι ο γρηγορότερος ή ο πιο ικανός, αλλά το (αντ)αγωνιστικό του πνεύμα είναι τρομερό.

Το πιο ενδιαφέρον πάντως για του χρόνου μου φαίνεται ότι θα είναι οι μηχανούλες που θα χρησιμοποιούν, λογικά όλοι τους θα χρειαστούν πολύ πιο ενισχυμένες ωτοασπίδες.

να σου πω την αληθεια εγω κιμι υποστηριζω και δεν ηθελα πολυ να παει φερραρι.

απιστευτοι οδηγοι και ο ενας και ο αλλος σιγουρα και οι 2 θα μπορουσαν να εχουν απο 1-2 πρωταθληματα παραπανω(ειδικα ο κιμι στην μακλαρεν η που θα τερματιζε πρωτος η που θα σπαγε.πολυ γκαντεμης πιλοτος.ο αλονσο γενικα ειναι τυχερος)

 

απο τη μια θα ειναι ωραια η κοντρα απο την αλλη προτιμω να μην σφαζονται μεταξυ τους αλλα να εχουν ως στοχο τον φετελ.θυμασαι τι γινοταν με χαμιλτον αλονσο στην μακλαρεν και τελικα το πηρε ο κιμι(οπως το πηρε τελοσπαντων)

 

ολα αυτα βεβαια αν ξυπνησει απο το λιθαργο η φερραρι και φτιαξει ανταγωνιστικο μονοθεσιο για πανω απο 5 αγωνες  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου διαφωνια ειναι οτι υπαρχουν αυτη τη στιγμη 3 πιλοτοι καλυτεροι απο αυτον στο γκριντ.

 

θα σου δωσω ενα παραδειγμα και θελω να μου απαντησεις αληθινα.

αν δωσεις στον φετελ τη φερραρι του αλονσο σε σχεση με αυτον τι αποτελεσματα πιστευεις θα ειχε μεχρι τωρα??

θα μπορουσε να παρει το 200% του μονοθεσιου οπως κανει ο αλονσο?

εγω παλι πιστευω οτι υπαρχουν 2 καλυτεροι οι οποιοι του χρονου θα ειναι στην ιδια ομαδα.

 

ο αλονσο θεωρω οτι ειναι ο απολυτος οδηγος, ειναι με διαφορα ο πιο επαγγελματιας απ ολους και οπως λες κι εσυ βγαζει το 200% απ τη ferrari πραμα που φυσικα δεν μπορει να κανει ο φετελ αλλα νομιζω και κανενας αλλος.

o kimi παλι το εχει μεσα του, μπορει να μην ειναι ο πιο συνεργασιμος αλλα εχει την ικανοτητα να κανει το αδιανοητο. κρυο αιμα οπως λενε. προσπεραση στην eau rouge με 300 και να κανει και διορθωσεις στο τιμονι ταυτοχρονα

 

ελπιζω του χρονου στη φερραρι να τους αφησουν να κοντραριστουν αφοβα, σε fair play πλαισια, για να δουμε επικες μαχες και ας το παρει παλι ο γερμανος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...