Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 120Gb 79.90€ στο You.gr


mitspa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα κ εγω ενα. Ο πρωτος μου κ τον θεωρησα καλη τιμη ν μπω στον κοσμο τον ssd. Τωρα θα πρεπει να δω τι χρειαζομαι για να τον συνδεσω κ τι πρεπει να φορτωσω επανω ωστε να επωφεληθω την ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αργος αλλα αξιοπιστος

 

Δηλαδή σε πραγματικό χρόνο πόση διαφορά θα δούμε σε σχέση με τον pro;

 

Επίσης είναι το ίδιο αξιόπιστος με τον pro ή υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον write ειναι αργος πολυ.Στην καθημερινοτητα μικρη διαφορα θα δεις αλλα στην εγκατασταση καποιου παιχνιδιου εκει θα εχει διαφορα πολυ μεγαλη με τον pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλή τιμή για κάποιον που θέλει έναν αξιόπιστο φτηνο και γρηγορο για τα λεφτα του ssd.

 

Fixed.

 

Το μονο θεμα αυτου του δισκου ειναι η πολυ μειωμενη αξιοπιστια σε σχεση με τους αλλους samsung, λογω των TLC nand.

 

Η τιμη ειναι καλη για αυτη την ωρα, οποιος α) βιαζεται για ssd και β) δεν θα κανει συνεχεις εγγραφες ας τον παρει. Η χαμηλοτερη τιμη που εχει παιξει για Ελλαδα ειναι τελικη 85 ευρω στο αμαζον. Ειναι νεο μοντελο ομως (που σημαινει οτι θα πεσει η τιμη του στο μελλον), φτηνη σειρα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον write ειναι αργος πολυ.Στην καθημερινοτητα μικρη διαφορα θα δεις αλλα στην εγκατασταση καποιου παιχνιδιου εκει θα εχει διαφορα πολυ μεγαλη με τον pro

Δηλαδή μόνο κατά την εγκατάσταση τον προγραμμάτων θα είναι αργός; Άμα είναι έτσι δεν με πειράζει διότι έχω σκοπό να βάλω κάποια προγράμματα στον ssd και να τον αφήσω έτσι, δεν θα βγάζω-βάζω προγράμματα συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον write ειναι αργος πολυ.Στην καθημερινοτητα μικρη διαφορα θα δεις αλλα στην εγκατασταση καποιου παιχνιδιου εκει θα εχει διαφορα πολυ μεγαλη με τον pro

Ελπίζω να είναι πιο γρήγορος από τον Vertex 2 που έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pro uses high grade MLC NAND.

 

Non-Pro uses cheaper TLC NAND, which has lower endurance (think 5 years of heavy use instead of 15) and lower write performance.

 

The Pro is currently the fastest consumer drive on the market, while the non-Pro is competitive with most other vendors' high-tier drives.

 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2300266

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...