Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 120Gb 79.90€ στο You.gr


mitspa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να φανταστώ η συσκευασία δεν περιέχει τη θήκη για να κάτσει σε θέση 3.5'' μέσα στο κουτί, ε;

Καλώδιο SATA;

 

Τιποτα, μονο cd. Ειναι η σκετη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια χαρα ειναι ο δισκος για λειτουργικο κα τα βασικα προγραμματα. Πηρα 2 προσφατα στα 95 ευρω και τωρα σκαω. Απο ταχυτητα δεν βλεπω διαφορα απο τον 830 που εχω στο desktop. Θεμα αξιοπιστιας διαβαζω στα φορα αλλα αν δεν κανει καποιος πολλες έγγραφες δεν θα δει προβλημα. Κοινως μην τον χρησιμοποειτε για αποθηκη και κατεβασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι η "αποθηκη" κανει "πολλες εγγραφες"... το αντιθετο μαλιστα! Το θεμα δεν ειναι να μην γεμισει, αλλα το ποσες φορες αντεχει να.... 'ξαναγεμισει'! Βεβαια δε μπορω να φανταστω οτι υπαρχει λογικος ή μη-εκατομμυριουχος ανθρωπος που εχει για αποθηκη... ssd (γενικα, οποιοδηποτε μοντελο)!

Απο τη στιγμη που μπαινει λειτουργικο πανω οι πολλες εγγραφες ειναι δεδομενες. Το ποσο θα αντεξει τελικα εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Κατα τη γνωμη μου ο sandisk extreme στα 69 ηταν καλυτερη περιπτωση και πραγματικα αξια προσφορα για την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο. Αν ο iceman σκαει με αυτη την πτωση της τιμης ομως, πολυ φοβαμαι οτι σε λιγο καιρο (κανα 2μηνο) θα εκραγει :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o sandisk στα 69 πόσα GB ήταν και σε ποιό μαγαζί, στο ίδιο;

Πάντως αν κάποιος τον πάρει με τιμολόγιο ξεπέφτει και το ΦΠΑ οπότε πάει στα 65€ που είναι super τιμη για 120GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν και τα δυο κομματια που παραγγειλα. Καλυτερος απο τον vertex 2 σε ολα εκτος το seq write που ειναι καπως χαμηλοτερο. Τα iops παντως ειναι ψηλοτερα και στα reads και στα writes οποτε ειναι μια χαρα. Τωρα μενει το θεμα της αξιοπιστιας, αν και με την χρηση που του κανω εγω δεν πιστευω να χαλασει γρηγορα.

Ερωτηση: αν του κανω 2 partitions εχω καποιο θεμα με τις επιδοσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι λετε παπαρες στο κοσμο ? Σιγα τη διαφορ απου θα δειτε εχω και τον pro και τον απλο.. αλλο τα benches αλλο η πραγματικη ζωη ...840 120gb τον απλο και σε τετοια τιμη εισαι σφαιρατος!!!!! Ειναι παρα πολυ γρηγορος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, και εγω μπορω να ισχυριστω οτι τουλαχιστον 8 στους 10 χρηστες Η/Υ ΔΕΝ χρειαζονται καν ssd, οποτε παλι πετανε λεφτα ισα για να πουν ενα 'ουαου' οταν δουν ποσο γρηγορα φορτωσε το λειτουργικο σε σχεση με το μηχανικο...

Για τους υπολοιπους ομως μπορει η διαφορα να ειναι αλλη τοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, και εγω μπορω να ισχυριστω οτι τουλαχιστον 8 στους 10 χρηστες Η/Υ ΔΕΝ χρειαζονται καν ssd, οποτε παλι πετανε λεφτα ισα για να πουν ενα 'ουαου' οταν δουν ποσο γρηγορα φορτωσε το λειτουργικο σε σχεση με το μηχανικο...

Για τους υπολοιπους ομως μπορει η διαφορα να ειναι αλλη τοση...

 

..Τελειως ακυρος , με τον μηχανικο δισκο και φορτωμενο pc μπορεις να δεις και 40-50 sec για να ανοιξει ...εχει τεραστια διαφορα τα 10-15 που θα σου δωσει ο ssd + οτι ολα ανοιγουν πολυ ποιο γρηγορα...δεν κολλαει το συστημα ποτε και ολα αυτα τα καλα . ο ssd ειναι απαραιτητος και ειναι η καλυτερη αναβαθμιση που μπορεις να κανεις  και πλεον ειναι τζαμπα...με 70 ευρω ποιος φανταστηκε οτι θα ειχε τετοιες επιδοσεις ?...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 70 ευρω ποιος φανταστηκε οτι θα ειχε τετοιες επιδοσεις ?...

 

μόνο σε προσφορά η συγκεκριμένη τιμή που ανέφερες....γιατί στην πραγματικότητα,στην Ελλάδα,ξεκινάνε απο 85 ή 90ε....

 

όσο για την χρησιμότητα του ssd πίστευα και τώρα πιστεύω οτι είναι μια "πολυτέλεια" που αξίζει τα λεφτά της αλλά όχι στις σημερινές τιμές τους,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kαλα, και εγω μπορω να ισχυριστω οτι τουλαχιστον 8 στους 10 χρηστες Η/Υ ΔΕΝ χρειαζονται καν ssd, οποτε παλι πετανε λεφτα ισα για να πουν ενα 'ουαου' οταν δουν ποσο γρηγορα φορτωσε το λειτουργικο σε σχεση με το μηχανικο...

Για τους υπολοιπους ομως μπορει η διαφορα να ειναι αλλη τοση...

η διαφορά πάντως στο να ανοίγει πολλά πράγματα ταυτόχρονα χωρίς να σέρνεται το σύμπαν είναι εμφανής σε όλους, τώρα πόσο "χρήσιμη/αναγκαία" είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, αλλά σίγουρα δίνει άλλη πνοή στο PC...

 

προσωπικά το bootάρισμα είναι το πιο αδιάφορο, έτσι κι αλλιώς δεν κλείνει το PC :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...