Προς το περιεχόμενο

NEW DAY: ούτε απ΄έξω!


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαααααααααα είσαι αστερι

 

μαλακιες ειμαι...κανονικα δεν πρεπει να πιεις το περιεχομενο..γιατι θα ναι τζουφιες μολοτωφ....

 

Οποτε ΜΗΝ πιεις το περιεχομενο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως έτσι είναι και όσο εύκολο είναι να πει κάποιος "φταίει και η μάνα σου που τους άφησε", ξέρω ότι για μερικούς ανθρώπους που ίσως είναι πιο "αθώοι", δεν είναι τόσο απλό.

 

Το ίδιο είχε γίνει και σε μένα με τα Bodyline, με είχανε πάρει 40 φορές τηλέφωνο να πάω για δωρεάν επίσκεψη, έλεγα όχι, τελικά μια κοπελίτσα μόνο στοματικό σεξ που δεν μου υποσχέθηκε, μας σας παρακαλώ, κάντε το για μένα κτλ., τελικά πάω. Μου είχαν υποσχεθεί δωρεάν μασάζ και έναν καθαρισμό προσώπου. Με βάζουν σε μια αίθουσα, έρχονται 2 τύποι και 1 γκόμενα, έχετε αυτό, εκείνο, το άλλο, πόσα μπορείτε να δίνετε τον μήνα κτλ.

 

Λέω δεν μπορώ να δίνω τίποτα, μηδέν, ZERO. Μα και με 5 ευρώ σας βγάζουμε πρόγραμα, ρε δεν θέλω, μα καλό θα ήταν να χάσετε 5 κιλάκια, ρε δεν γαμιέστε λέω εγώ, με προσβάλετε, τι θα λέγατε για μια αποτρίχωση, πρόσεχε τι λες ρε κερατά που θα μου βγάλεις και τις τρίχες, τελικά με τα πολλά ΤΣΑΤΙΣΤΗΚΑΝ (ναι, ΤΣΑΤΙΣΤΗΚΑΝ που δεν έπαιρνα από λόγια) και με ρωτάνε "καλά ρε φίλε, γιατί ήρθες τότε;" Απαντώ γιατί η κοπέλα στο τηλέφωνο μου 'σπασε τις μπάλες και μου υποσχέθηκε δωρεάν αυτό και αυτό. Την κάνουν και οι 3 από το δωμάτιο, πάω κάνω την μασαζάρα μου και άντε γεια.

 

Είναι όντως σιχάματα από την μία και για λύπηση από την άλλη, πραγματικά κυνηγάνε τους πελάτες με το δίκανο. Απορώ ποιος άνθρωπος καταδέχεται να κάνει αυτήν την δουλειά και ουσιαστικά να ληστεύει ανυποψίαστους ανθρώπους που ντρέπονται να πουν όχι, δεν θέλω τίποτα από τις μαλακίες που πουλάτε.

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σόρι κιόλας παίδες γιαυτό που θαπω, αλλά το βλέπω σαν είδος πορν/ς..δεν πάει όποιος όποιος να δουλέψει εκεί.Πρέπει να σου κάνει για να κάτσεις και να το κάνεις, αλλιώς παραιτείσαι, και ας πεινάς

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είχαν προσπαθήσει να πουλήσουν σε μένα μια θεραπεία για σημάδια ακμής 1000ευρώ!!!

Εγώ τότε ΌΝΤΩΣ έψαχνα λύση στο θέμα οπότε όταν με προσέγγισαν λέω ας ανέβω στα γραφεία τους να δω τι παίζει.

 

Εντάξει όση πειθώ είχαν κ όσο με είχαν ψησει εγώ επέμενα να μάθω το πλήρες κόστος κ όταν μου λέει χίλια ευρώ απλά σηκώθηκα κ εφυγα ενώ φυσικά ΜΌΛΙΣ πηγα να φύγω μου το έκανε πολύ μικρότερο 500, 300 δε θυμάμαι κ καλά για να υποκύψω αλλά εκεί είναι που τους αρχίζω στο βρίσιμο λέω ωραίοι επαγγελματίες ρε πούστη. Έχετε κανένα κανονικό δερματολόγο τουλάχιστον?

 

Εκεί μου πρόσφεραν δωρεάν 1-2 συνεδρίες από τισ 8 και καλά ΧΩΡΊΣ δέσμευση για να δω κ την θεραπεία ότι δουλεύει. Μιλάμε για τρελο ψηστιρι.

 

ΑΣΦΑΛΏΣ όταν ρώτησα να δω καμία φωτογραφία από πρώην ασθενείς ξέρετε αυτές που τραβάνε πριν κ μετά δεν είχαν τίποτα.

 

Έχασα μια ώρα για να καταλάβω ότι τέτοια ινστιτούτα δε βασίζονται σε σοβαρές θεραπείεσ κ δεν έχουν σοβαρούς γιατρούς αλλά παπατζηδες υπαλλήλους ΧΩΡΊΣ ηθικές αρχές και με ισχυρή πειθώ.

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 πείτε μου που αλλού να το διαμοιράσω; Θέλω να το μάθουν όλοι, να τους ξεφτιλίσω, και σαν αποζημίωση των 28€ που κράτησαν και για την κακή ψυχολογία που δημιούργησαν στη μάνα μου..

 

Facebook. Τόσο απλά. Και με μπολντ αυτό για το ινστιτούτο καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και στη δικη μου μανα το ειχαν κανει.ειχε κερδισει καθαρισμο και ενα προγραμμα γυμναστικής ανανέωσης για κανα μηνα.ε πηγε η δικια μου εκανε ολα τα τσαμπε και οταν τελειωσε το δωρο για σας και αντιο σας.οτι και να λεγανε δεν υπηρχε περιπτωση να εδινε λεφτα.μας πηραν μερικες φορες τηλ πηγα και εγω για ενα τσαμπε καθαρισμο.καποια στιγμη οταν βαρεθηκαμε απλα τους το κλειναμε στα μουτρα ε το πηραν το μνμ και δεν μας εχουν ξαναενοχλήσει τοσα χρονια.

 

α και οποτε περναω στο δρομο και μου λενε εχουμε ενα δωρο για εσας τα αρπαχτηκα εγω απλα

steve-carell-vs-rickey-gervais.gif

 

ειναι ολα θεμα attitude.το ξερω κοπελια οτι δεν ειμαι σταρλετ του hollywood αλλα δεν θα σε κανω χρυσή για να γινω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο Περιστέρι ητανε κάτι κοπέλες , στον πεζόδρομο , πιο παλια...New Day αν δεν κανω λάθος.

 

Με είχανε αρχίσει στα ωραία λόγια , τι όμορφο παιδί που είσαι , μπορούμε να σε κάνουμε ομορφότερο κλπ κλπ.

 

Τις άφησα να λενε μαλακίες , ώσπου στο τέλος πάω να φύγω , και μου πετάνε την θεική ατάκα:

 

"Εμείς οι γυναίκες γουστάρουμε αποτριχωμένα αγοράκια"

 

και τις απαντώ

 

" Όταν θα σταματήσεις να γουστάρεις αγοράκια - και αποτριχωμένα- και αρχίσεις να γουστάρεις άντρες , έλα να σου ρίξω έναν κρύο"

 

 

Καταλαβαίνω την μανα 60 χρονών , αλλά , κορίτσια και αγόρια....use your head ..!!

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 χρονια με ειχε πιασει ενα τρομερο κοψιμο,και μπηκα φορτσατσος στο πρωτο μαγαζι που βρηκα να ζητησω τουαλετα,,,

Ενα πραγμα θα σας πω,πραγματικα οι ανθρωποι ειναι βαρβαροι,χρησιμοποιησαν την αναγκη μου χεσιμο για να υπογραψω ενα προγραμμα.

 

 

Υγ.Παντως δεν τραβηξα καζανακι :devil:

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι την ειχε πατησει ενας γνωστος νεαρος σε ηλικια του καναν κατι θεραπειες στο προσωπο και του ζητησουν αν θυμαμαι καλα 700 ευρω αλλα ευτυχως ο πατερας του ηταν γατα τους πηγε απο δερματολογο χαρτι οτι ο γιος του εχει το ταδε δερματικο προβλημα και προβηκαν καθασμενα σε θεραπεια χωρις να του κανουν τεστ και ετσι την γλυτωσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ αν όλη αυτή η "βίαιη" συμπεριφορά είναι νόμιμη. Δηλαδή με το έτσι θέλω να υπογράψεις κτλ. Στη Θεσσαλονίκη εκείνο που πήγε στα δικαστήρια έτσι έκανε ακριβώς, ντε κ καλά να σε ανεβάσουν πάνω να υπογράψεις θεραπεία. Επειδή μια φορά παραλίγο να την πατήσω κ με καθυστέρησαν ενώ είχα δουλειά, Την επόμενη φορά τους έκανα το εξής: Έτυχε να είναι μια γκόμενα κάτω (καλό κομμάτι κ νορμάλ), αρχίζει ξανα το λογύδριο, της λέω θα ανέβω επάνω υπό έναν όρο, θα μου δώσεις τον αριθμό σου-κ από τα δύο κινητά-. Επειδή με είδε αποφασισμένο μου τα δίνει κ κάνω αναπ. Ωραία της λέω, πάμε πάνω. Με τον ένα κ τον άλλο τρόπο κάνω πως έχω κλήση μισό λεπτό κ θα υπογράψω κ βγαίνω από την πόρτα. Μπούχος στις σκάλες κ βγαίνω από το κτίριο.

Τις επόμενες μέρες κ κάθε μέρα έπαιρνα τηλέφωνο τη γκόμενα και της έλεγα να πάμε για καφέ "με το ζόρι" , φοβερά πιεστικός κ ακριβώς με την ίδιο τρόπο όπως έκανε αυτή. Σε κάποιο σημείο δε το σήκωνε πια. Ε από τότε όποτε περνούσα από κεί, βαρούσε σύρμα κ στις άλλες να με μη με πλησιάζουν κι εγώ της έσκαγα ένα χαμόγελο από μακριά. Η δουλειά μου έγινε κ μπορούσα πλέον να κόβω δρόμο από κεί κι όχι να περνάω στον απέναντι δρόμο περιμένοντας τα φανάρια.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τεχνικές hard sell είναι γνωστές εδώ και δεκαετίες, όπως και τα όρνεα που τις χρησιμοποιούν.

 

Μου κάνει εντύπωση πως μερικοί κατηγορούν τη γυναίκα για το ότι έπεσε θύμα τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τεχνικές hard sell είναι γνωστές εδώ και δεκαετίες, όπως και τα όρνεα που τις χρησιμοποιούν.

 

Μου κάνει εντύπωση πως μερικοί κατηγορούν τη γυναίκα για το ότι έπεσε θύμα τους.

 

 

Κι εμένα το ίδιο. Αθώα γυναίκα από χωριό, παλιάς σχολής, αν δεν είχε επαφή που να ξέρει τι γίνεται. Βέβαια εξαρτάται κ το χωριό που μπορεί να είναι μια καλή κοινωνία ή μια κοινωνία σαλτιμπάγκων κ απατεώνων. Ε άν είχε μεγαλώσει σε τέτοιο, θα ήξερε να αμυνθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χαλαρωστε...κανεις δεν την κατηγορησε την γυναικα...και απο χωριο να μην ηταν...μπορει να ηταν ανθρωπος που να επηρρεαζεται ευκολα και να ενδιδει σε πιεστικες μεθοδους....δεν θα την στησουμε και στο αποσπασμα...

 

Απλα ειπαμε οτι αφου ειδε την πρωτη φορα τι εγινε..επρεπε να συμβουλευτει τους οικειους της και να πανε αποσπασμα απο κει και να ζητησουν τον λογο και πανω απο ολα τα λεφτα πισω.

Δεν επρεπε δηλαδη να συνεχισει να ενδιδει....ΜΟΝΟ αυτο ειπαμε.

 

Και εμενα οταν δουλευα καποτε σε μαγαζι πληροφορικης μπαινανε διαφοροι πλασιε που πουλουσανε ο,τιδηποτε..κυριως εγκυκλοπαιδιες..και πρηζανε @@ κυριολεκτικα.

Μια φορα μια κοπελιτσα με επεισε κιολας και αγορασα...ηξερα οτι δεν επρεπε..αλλα οκ...Απο τοτε τους ξεκοβω ορθα κοφτα...εχω δουλεια...δεν εχω λεφτα...και αλλες χοντροειδεις παπατζες...

 

Οσο ζουμε μαθαινουμε...απλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη περναω πολυ συχνα απο το συγκεκριμενο δρομο,πραγματικα αλλαζω δρομο κ παω απο απεναντι,ειναι εντελως παρανοικο αυτο που συμβαινει.

Οποιον βρουν,ανεξαρτητου φυλου,ηλικιας κ τους δωσει σημασια τον πηγαν μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...