Προς το περιεχόμενο

Η Google βρίσκεται κοντά στην εξαγορά του WhatsApp για $1δις δολάρια


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry αλλά η Google έχει περισσότερους χρήστες. Και οι μισοί από αυτούς πιθανόν να χρησιμοποιούν προϊόντα της. Οπότε ενα 1 δις για τους χρήστες δύσκολα να δώσει. Δεν τους χρειάζεται, τους έχει ήδη.

 Οταν θελεις να φτοιαξεις μια εταιρεια με αυτοκινητα τι ειναι καλυτερο να ξεκινησεις απο το 0 η να αγορασεις κατι ηδη ετοιμο και να μειωσεις και τον ανταγωνισμο παραλιλα εφοσον παντα εχεις τα χρηματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google δε χρειάζεται χρήστες αυτή τη στιγμή. Με τα χρήματα αυτά θα εξαγοράσει ουσιαστικά την έτοιμη τεχνογνωσία για να μπει στο instant messaging, όπου φαίνεται ότι υστερεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google δε χρειάζεται χρήστες αυτή τη στιγμή. Με τα χρήματα αυτά θα εξαγοράσει ουσιαστικά την έτοιμη τεχνογνωσία για να μπει στο instant messaging, όπου φαίνεται ότι υστερεί!

130.000.000 + δεν ειναι λιγοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ μ' αυτό που λέει ο nasos o psaras πιο πάνω. Απλά θέλει να βγάλει «εκτός» έναν από τους μεγαλύτερους παίκτες. Της Google ούτε οι χρήστες της λείπουν, ούτε η τεχνογνωσία. Άλλωστε έχει τέτοιες υπηρεσίες. Τον ανταγωνισμό του WhatsApp πάει να σπάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεκα...δυο πες μου εκτος απο το viber που κανουν την ιδια δουλεια...

 

Καλά αυτό ισχύει.

 

(btw, KAKAOtalk, touch (πρώην pingChat).

 

Το θέμα δεν είναι πως δεν υπάρχουν άλλες εφαρμογές που κάνουν το ίδιο.

 

Το θέμα είναι το πως είναι υλοποιημένες, και τι βάση χρηστών έχουν.

 

Αν όλοι έχουν viber & whatsapp, δεν θα κάτσω εγώ να έχω 10 εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα, αφού σ' αυτές τις δύο είναι οι περισσότεροι γνωστοί μου.

 

Τώρα για την εξαγορά: Καλό ή κακό, δεν έχει σημμασία.

 

Αν ενσωματωθεί στο android by default, αυτόματα όποιος έχει android έχει και whatsapp, και αντί για αριθμό τηλεφώνου μπορεί να έχει και το gmail σαν αναγνωριστικό, το οποίο βάζει μέσα κι αυτούς που δεν θέλουν να δώσουν το τηλ. τους.

 

Anyway, υπάρχει τρόπος να αξιοποιηθεί. Το θέμα είναι πως θα εξελιχθεί και πως θα μας διευκολύνει εμάς.

 

Κάτι αντίστοιχο του iMessage σκέφτομαι, το οποίο είναι καλή ιδέα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά η Google έχει περισσότερους χρήστες. Και οι μισοί από αυτούς πιθανόν να χρησιμοποιούν προϊόντα της. Οπότε ενα 1 δις για τους χρήστες δύσκολα να δώσει. Δεν τους χρειάζεται, τους έχει ήδη.

 Χρήστες έχει.. μερίδιο αυτής της αγοράς δεν έχει και από το να το αποκτήσει μόνη της καλύτερα να πάρει ένα έτοιμο. και πιο γρήγορο είναι και δεν επιτρέπει την ύπαρξη στάσιμου κοινού που ποτέ δεν θα φύγει από το whatsup η όποιο αντίστοιχο αγοράσει.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η MS πήρε το skype κάτι πρέπει να κάνει και η google για να κερδίσει έδαφος. Το whatsapp έχει τεχνογνωσία και ενα σωρό χρήστες. Και το ενα δις είναι πολύ πιο λογικό για το whatsapp απο ότι ήταν για το instagram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...