Προς το περιεχόμενο

Hannibal (TV series 2013)


alimentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατή σεζόν και για μένα πολύ καλύτερη απο την πρώτη.

Μονο ο υπεύθυνος για την μουσική πρέπει να απολυθεί. Μας έχουν πρήξει τα @@ με τα ταμπούρλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατή σεζόν και για μένα πολύ καλύτερη απο την πρώτη.

Μονο ο υπεύθυνος για την μουσική πρέπει να απολυθεί. Μας έχουν πρήξει τα @@ με τα ταμπούρλα.

Εχεις απολυτο δικιο! Στην αρχη καπως εδινε suspense, μετα καταντησε απιστευτα κουραστικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα υπάρχει θέμα με την μουσική στην σειρά. Είναι πολυ πιο δυνατά απο όλα τα υπόλοιπα. Και ειμαι συνέχεια στο χαμήλωσε δυνάμωσε με τον ήχο, για να ακούω τι λένε και να μην ενοχλώ τους γειτόνους αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα υπάρχει θέμα με την μουσική στην σειρά. Είναι πολυ πιο δυνατά απο όλα τα υπόλοιπα. Και ειμαι συνέχεια στο χαμήλωσε δυνάμωσε με τον ήχο, για να ακούω τι λένε και να μην ενοχλώ τους γειτόνους αντίστοιχα.

 

Και νόμιζα ότι μόνο εγώ το έκανα αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα με τη μουσική στη σειρά. Σε κάποια από τα πρώτα επεισόδια της season θα έλεγα ότι μάλλον με εντυπωσίασε η δουλειά που κάνουν στο ηχητικό κομμάτι (μαζί sound effects και background μουσική).

 

Στα τελευταία επεισόδια κάπου κάτι με χαλάει γενικότερα.

Αναφέρομαι στο κομμάτι του arc που ξεκίνησε ουσιαστικά από τότε που ο Will βγήκε από την φυλακή, και το σενάριο άρχισε να πλέκει μια δαιδαλώδης εξήγηση σχετικά με το γιατί δεν έχουν πιάσει ανά επεισόδιο τον Hannibal, ενώ παράλληλα το "σχέδιο" που υποτίθεται έχουν καταστρώσει ο Jack με τον Will τους πάει υπερβολικά βολικά.

 

Επίσης ο χαρακτήρας του Mason Verger μου φαίνεται υπερβολικά/ενοχλητικά παρατραβηγμένος (υποθέτω ότι είναι σκόπιμο αυτό το καρτουνίστικο Batman-villain acting, από τον ηθοποιό και τις οδηγίες που παίρνει, αλλά αυτό δεν βοηθάει και πολύ).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ περί του χαρακτήρα Mason Verger.

Κάποιες φορές το πιο εσωτερικό κρύβει περισσότερο τρόμο από το καρτουνίστικο. Εξαίρεση ο Τζόκερ του Χιθ Λετζερ/Νολαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πω γολγοθάς ήταν αυτό το επεισόδιο. Αν και αρκετά δυνατό και με καλό pay off σε δύο ιστορίες. 

 

 

Από τη μια ψάρια σε ζελέ, από την άλλη ο Verger να ταΐζει το πρόσωπό του στα σκυλιά σε foreground και background. Ήταν δοκιμασία για το στομάχι μου πρωινιάτικα.

 

Καλοδεχούμενη η επιστροφή της Gillian για να τους βοηθήσει με το σχέδιό τους, (και να ομολογήσει για το φόνο του ασθενούς της). 

 

Δεν πολυκατάλαβα γιατί εξαφάνισαν εντελώς την Alana από αυτό το επεισόδιο τόσο κοντά στο τέλος (έχασα κάτι; ).  

 

Μου έμεινε η ατάκα του Will ότι όλη αυτή η αλληλεπίδραση τους παίζει σαν όνειρο, κάτι που η σειρά κάνει συνειδητά από την αρχή της, αλλά μάλλον πιο έντονα στη 2η season. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...