Προς το περιεχόμενο

Hannibal (TV series 2013)


alimentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου πω, προσωπικά πιστεύω ότι ο τύπος είναι απίθανος σκηνοθέτης. Το γεγονός ότι σε κάποιες από τις ταινίες που έχει σκηνοθετήσει το σενάριο ήταν μούφα (είτε εξαιτίας του είτε εξαιτίας τρίτων) δεν παίζει κανένα ρόλο. Ειδικά οι παλιές -μη εμπορικές- ταινίες του, όλα τα λεφτά (π.χ. el espinazo del diabol). Εφόσον έρχεται σαν σκηνοθέτης στη σειρά, αδημονώ για τα επεισόδιά του. Το προσωπικό του στιλ είναι περίεργο και σκοτεινό, ότι πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επιτέλους κατάλαβα τι εννοούσε ο Fuller όταν έλεγε σε συνεντεύξεις ότι θα δούμε χιουμοριστικά επεισόδια. Αν λάβουμε υπ όψιν και το φωτογραφικό promo που ξεκίνησε προχθές, κάτι σε βυζαντινή πλεκτάνη μου θυμίζει η 3η σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πρόσφατα ξεκίνησα τη σειρά, είμαι στο 5ο επεισόδιο. Πετυχημένη η επιλογή των ηθοποιών πιστεύω, ειδικά στους ρόλους του Χάνιμπαλ, του Γουίλ και του Κρόφορντ. Γενικά πάρα πολύ καλή παραγωγή. Οι μόνες ενστάσεις μου είναι κάποιες υπερβολές εδώ κι εκεί... πχ στη φαντασία του Γουίλ, στο πόσο εύκολα λύνει κάποιες υποθέσεις παρά την απουσία σημαντικών στοιχείων και απλά μπαίνοντας μέσα στο μυαλό του δολοφόνου. Επίσης ίσως προτιμούσα μια πιο αργή εξέλιξη με πιο δύσκολες υποθέσεις, ίσως δηλαδή να μην ήταν αναγκαίο να υπάρχει και μια νέα υπόθεση σε κάθε επεισόδιο.

Οι πρωταγωνιστές (Χάνιμπαλ και Γουίλ) ως ψυχοσυνθέσεις πάντως είναι από τους πιο ενδιαφέροντες που έχω δει σε σειρά, σε παρόμοιο επίπεδο με τον House και τον Walter White.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα ξεκίνησα τη σειρά, είμαι στο 5ο επεισόδιο. Πετυχημένη η επιλογή των ηθοποιών πιστεύω, ειδικά στους ρόλους του Χάνιμπαλ, του Γουίλ και του Κρόφορντ. Γενικά πάρα πολύ καλή παραγωγή. Οι μόνες ενστάσεις μου είναι κάποιες υπερβολές εδώ κι εκεί... πχ στη φαντασία του Γουίλ, στο πόσο εύκολα λύνει κάποιες υποθέσεις παρά την απουσία σημαντικών στοιχείων και απλά μπαίνοντας μέσα στο μυαλό του δολοφόνου. Επίσης ίσως προτιμούσα μια πιο αργή εξέλιξη με πιο δύσκολες υποθέσεις, ίσως δηλαδή να μην ήταν αναγκαίο να υπάρχει και μια νέα υπόθεση σε κάθε επεισόδιο.

Οι πρωταγωνιστές (Χάνιμπαλ και Γουίλ) ως ψυχοσυνθέσεις πάντως είναι από τους πιο ενδιαφέροντες που έχω δει σε σειρά, σε παρόμοιο επίπεδο με τον House και τον Walter White.

Η πρωτη σεζόν αργεί να πάρει μπρος. Η δεύτερη είναι εξαιρετική σε όλα τα επεισόδια και σίγουρα από τις καλύτερες σεζόν σε σειρά που έχουμε δει χωρίς κοιλιά η αλλά παρατραγουδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε-ε-έρχεται. Αύριο για όσους είναι US, μεθαύριο για μας τους υπόλοιπους :P


Ο Fuller έταξε μαύρο χιούμορ με το κιλό σε αυτή τη σεζόν, και τόνισε ότι το 6ο επεισόδιο είναι ξεκαρδιστικό. Αν σκεφτούμε ότι είναι στη μέση της σεζόν, δεν κρατιέμαι να δω τι στο καλό έχουν κάνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπεται επική σεζόν. Ξέρουμε τι παίζει με τα ονόματα των επεισοδίων? Απ'οτι είδα η πρώτη σεζόν έχει γαλλικά ονόματα η δεύτερη από πολλές χωρες(τουρκικα/ρουμανικα/Φιλανδικα κτλ) και η τρίτη οι ονομασίες είναι όλες ιταλικές. Έχουν πει κάτι σχετικά με αυτό το μοτίβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Hannibal_episodes

 

Ιαπωνικά ειναι της δεύτερης...

 

 

In other news

 

Μην μου το θύμιζετε οτι πάλι θα περιμένω μια εβδομαδα παρα εβδομαδα για new episode...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...