Προς το περιεχόμενο

ταμειο ανεργειας (δικαιούμαι;)


theofanis20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι παίρνουν επίδομα ανεργίας δεν είναι τεμπέληδες...Εμείς πληρώνουμε αυτούς που.ψηφιζες τοσα χρονια

και πως ξερεις τι ψηφιζα εγω ; Μαγος εισαι η ο μαγκαιβερ ; Τεμπεληδες ειναι και τους πληρωνω εγω .

Αυτο που λες ισχυει για τους σημερινους  60-70-80-90 ετων.

για εμενα ΟΧΙ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως είναι τεμπέλης το ότι μπορεί να τον απολυσαν από την δουλειά του λογω μείωσης προσωπικού σου λέει κάτι?Εύχομαι να μη σου συμβεί κάτι τέτοιο τότε θα το καταλάβεις για τα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως ξερεις τι ψηφιζα εγω ; Μαγος εισαι η ο μαγκαιβερ ; Τεμπεληδες ειναι και τους πληρωνω εγω .

Αυτο που λες ισχυει για τους σημερινους  60-70-80-90 ετων.

για εμενα ΟΧΙ !

Φιλε νομιζεις οτι ολοι οι ανεργοι παιρνουν επιδομα?ξερεις οτι χρειαζονται ενσημα για να παρεις επιδομα σωστα?για να παρεις αυτο το επιδομα των 200ευρω πρεπει να εισαι ενα χρονο ανεργος,το οποιο ευχομαι να μη σου συμβει ποτε...φιλικα φιλε εισαι σε αλλο συμπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200E είναι φίλε μου το επίδομα όσο για τον από πάνω τον κύριο τεμπέλης είναι ο ίδιος αφού μας λέει τεμπέληδες όλη η Ελλάδα είναι   αφού όλοι παίρνουν ταμείο ανεργίας, πάω στοίχημα ότι θα δουλεύεις σε μπαρ, εμένα  μου πρόσφεραν τέτοια δουλειά και δεν την δέχτηκα, είμαι τεμπέλης ναι, γιατί ήθελα να έχω ασφάλεια ΙΚΑ αν πάθω κάτι, ήθελα τα ένσημα να μου τα βάζει ο εργοδότης και ας μην πάρω σύνταξη ποτέ, έτσι το ήθελα, όλα αυτά όμως δεν μου τα έδινε ο εργοδότης της Ελλαδάρας  γιατί οι περισσότεροι  έτσι δουλεύουν οπότε όλοι οι Έλληνες είναι τεμπέληδες όπως λες ναι είμαστε όταν ζητάμε τα δικαιώματα μας στις εργασίες μας  έχεις δίκαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε νομιζεις οτι ολοι οι ανεργοι παιρνουν επιδομα?ξερεις οτι χρειαζονται ενσημα για να παρεις επιδομα σωστα?για να παρεις αυτο το επιδομα των 200ευρω πρεπει να εισαι ενα χρονο ανεργος,το οποιο ευχομαι να μη σου συμβει ποτε...φιλικα φιλε εισαι σε αλλο συμπαν

αυτό έλεγα και εγώ ότι για να πάρεις αυτά τα πενιχρά 360 ευρώ πρέπει να έχεις πολλά ένσημα που πάει να πει δεν είσαι τεμπέλης

 

Τι να πει κανείς με μερικά ατομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω ένσημα από το 1998 και δεν γουστάρω να πληρώνω κανέναν τεμπέλη οκ ; δεν εννοώ για το επίδομα απόλυσης που είναι για 1 χρονο, αυτό φυσικά να το πάρετε όλοι κανονικά, μιλάω για το επίδομα των 200 ευρώ, γιατί να σε πληρώνω εγώ ; πες μου έναν λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πληρώνεις όλη την ξενομανία και αφήνεις τον ελληνα απ έξω; και μην με πεις ότι δεν την πληρώνεις,  έτσι, και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος θα το πάρει και ποιος όχι αυτό επίδομα δουλευεις στον οαεδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200E είναι φίλε μου το επίδομα όσο για τον από πάνω τον κύριο τεμπέλης είναι ο ίδιος αφού μας λέει τεμπέληδες όλη η Ελλάδα είναι αφού όλοι παίρνουν ταμείο ανεργίας, πάω στοίχημα ότι θα δουλεύεις σε μπαρ, εμένα μου πρόσφεραν τέτοια δουλειά και δεν την δέχτηκα, είμαι τεμπέλης ναι, γιατί ήθελα να έχω ασφάλεια ΙΚΑ αν πάθω κάτι, ήθελα τα ένσημα να μου τα βάζει ο εργοδότης και ας μην πάρω σύνταξη ποτέ, έτσι το ήθελα, όλα αυτά όμως δεν μου τα έδινε ο εργοδότης της Ελλαδάρας γιατί οι περισσότεροι έτσι δουλεύουν οπότε όλοι οι Έλληνες είναι τεμπέληδες όπως λες ναι είμαστε όταν ζητάμε τα δικαιώματα μας στις εργασίες μας έχεις δίκαιο

Πρωί δουλεύω όχι σε μπαρ, ούτε καν με ξέρεις κ φαντάζεται το μυαλό σου ιστορίες.

Δεν συμφωνώ για τα 200,ψάξε βρες κάτι να κάνεις έπειτα από 1 χρονο, κάτι θα βρεις δεν υπάρχει περίπτωση ( Δεν μιλάω σε εσένα προσωπικά).

 

Πήγαινε πακέτο, πήγαινέ κουριερ, πήγαινέ security... Αλλά μερικοί θέλουν αμέσως γραφείο, ίντερνετ και αραλίκι.

 

Σε αυτούς όχι δεν θέλω να δίνω 200.

γιατί πληρώνεις όλη την ξενομανία και αφήνεις τον ελληνα απ έξω; και μην με πεις ότι δεν την πληρώνεις, έτσι, και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος θα το πάρει και ποιος όχι αυτό επίδομα δουλευεις στον οαεδ;

Για τους ξένους συμφωνώ, για τους Έλληνες είπα να βρουν οποιαδήποτε δουλειά, ήδη βλέπω αγγελίες για χωράφια να μαζεύεις ελιές η οτιδήποτε αλλά δεν πάει κανείς.

Ο οαεδ είναι για κλωτσιές, τον βολεύει να υπάρχουν άνεργοι.

 

Όταν έχω εισφορές από τα 1500 μικτά και τελικά παίρνω 900 φυσικά κ θα κρίνω ποιον θα πληρώνω, εγώ τρώω το αγγούρι όλη μέρα στη δουλειά κ ο τεμπέλης με σπίτι δικό του και αυτοκίνητο μου τρώει τα 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία αφού δεν θέλεις να δώσεις 200Ε  μην κάνεις και φορολογική δήλωση φέτος, και αφού δεν συμφωνείς και με τους νόμους μη μένεις και στην Ελλάδα τότε είναι πολύ προσβλητικά όλα αυτά που λες να το ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω ένσημα από το 1998 και δεν γουστάρω να πληρώνω κανέναν τεμπέλη οκ ; δεν εννοώ για το επίδομα απόλυσης που είναι για 1 χρονο, αυτό φυσικά να το πάρετε όλοι κανονικά, μιλάω για το επίδομα των 200 ευρώ, γιατί να σε πληρώνω εγώ ; πες μου έναν λόγο.

ξέρεις τι είναι αυτό το επίδομα η είσαι σε παρακρουση?????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να σου πω εγώ γιατί προσπαθείς να τα μπαλωσεις τώρα...Αν κάποιος παίρνει επίδομα ανεργίας όταν τέλειωσει αυτό και δεν έχει βρει δουλειά μέσα σε ένα μήνα από την λήξη της επιδότησης του δίνουν για ΜΙΑ φορά 200 ευρώ

 

Οπότε ασε τις εξυπνάδες

Κανονικά θα έπρεπε να ήσουν για ύπνο επειδή εσύ εργάζεσαι σε αντίθεση με τους ανέργους του θρεντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να σου πω εγώ γιατί προσπαθείς να τα μπαλωσεις τώρα...Αν κάποιος παίρνει επίδομα ανεργίας όταν τέλειωσει αυτό και δεν έχει βρει δουλειά μέσα σε ένα μήνα από την λήξη της επιδότησης του δίνουν για ΜΙΑ φορά 200 ευρώ

 

Οπότε ασε τις εξυπνάδες

Κανονικά θα έπρεπε να ήσουν για ύπνο επειδή εσύ εργάζεσαι σε αντίθεση με τους ανέργους του θρεντ

Νταξει ρε άνεργοι Αντε να πάρετε κ το δωράκι να κάνετε Πάσχα κ εγώ να ξυπνήσω το πρωί στις 7 να τρέχω για εσάς, καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια αφού είμαστε ανίκανοι όπως μας λες να βρούμε δουλειά και δεν ψάχνουμε βρες μας εσυ, και τοτε θα σε πουμε μπραβο για να μην καθόμαστε οχι τίποτα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει ρε άνεργοι Αντε να πάρετε κ το δωράκι να κάνετε Πάσχα κ εγώ να ξυπνήσω το πρωί στις 7 να τρέχω για εσάς, καληνύχτα.

Καληνυχτα και καλα μυαλια...εσενα που σε πειραξε το 200ευρω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...