Προς το περιεχόμενο

7970 vs GTX670 FTW


kanaks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The_Blade, κωλοτούμπας είσαι..

Μία πας κόντρα την 680 σε καθαρά νούμερα και μία λες ότι η 680 δεν πρέπει να συγκρίνεται με την 7950 γιατί είναι πολύ πιο ακριβή, αποφάσισε..

 

Φάνη, ούτε ο Τιτάνας Overclocked δεν γίνεται 100% πιο γρήγορος από μια 7950.

Εγώ την άποψή μου την είπα και από 'κει και πέρα σφαχτείτε μόνοι σας..

 

7950 μονόδρομος σε όποιον θέλει να την βγάλει με καλά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The_Blade, κωλοτούμπας είσαι..

Μία πας κόντρα την 680 σε καθαρά νούμερα και μία λες ότι η 680 δεν πρέπει να συγκρίνεται με την 7950 γιατί είναι πολύ πιο ακριβή, αποφάσισε..

 

Φάνη, ούτε ο Τιτάνας Overclocked δεν γίνεται 100% πιο γρήγορος από μια 7950.

Εγώ την άποψή μου την είπα και από 'κει και πέρα σφαχτείτε μόνοι σας..

 

7950 μονόδρομος σε όποιον θέλει να την βγάλει με καλά λεφτά.

ολη ιστορια ειναι στα λεφτα!! απο εκει και περα ετσι εχουν τα πραγματα

τιταν

680

7970

670

7950

 

η overclok edition ειναι για τους συνεργατες,και οχι για να πηγενουν κοντρες στα τεστ των σιτε, με τις στοκ καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The_Blade, κωλοτούμπας είσαι..

Μία πας κόντρα την 680 σε καθαρά νούμερα και μία λες ότι η 680 δεν πρέπει να συγκρίνεται με την 7950 γιατί είναι πολύ πιο ακριβή, αποφάσισε..

 

Φάνη, ούτε ο Τιτάνας Overclocked δεν γίνεται 100% πιο γρήγορος από μια 7950.

Εγώ την άποψή μου την είπα και από 'κει και πέρα σφαχτείτε μόνοι σας..

 

7950 μονόδρομος σε όποιον θέλει να την βγάλει με καλά λεφτά.

 

χαχαχαχ δεν έχω κάνει ποτέ κολοτούμπα, ούτε είπα ποτέ ότι  o/c 680 vs o/c 7950 είναι ξεκάθαρη νίκη της 7950.

 

Απλά είναι κανονική μάχη και σε πολλά παιχνίδια η 680 δεν πλησιάζει, αυτό για εμένα είναι Consumer Scam.

 

Την λίστα την έδωσα. Και όσο πάει η λίστα θα αυξάνεται, γιατίh AMD έχει μπει καλά στο παιχνιδάκι των developer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας καταθέτει την άποψή του, κι αυτό όχι για να ερχόμαστε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις, αλλά επειδή ο κόσμος διαβάζει και επηρεάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ δεν έχω κάνει ποτέ κολοτούμπα, ούτε είπα ποτέ ότι  o/c 680 vs o/c 7950 είναι ξεκάθαρη νίκη της 7950.

 

Απλά είναι κανονική μάχη και σε πολλά παιχνίδια η 680 δεν πλησιάζει, αυτό για εμένα είναι Consumer Scam.

 

Την λίστα την έδωσα. Και όσο πάει η λίστα θα αυξάνεται, γιατίh AMD έχει μπει καλά στο παιχνιδάκι των developer.

2 φορές πάνω έχεις πληρώσει ++ δεν αξίζει να μπορείς να φτάσεις τα σκορ της 7950;

Μπορώ να βρω εκατοντάδες ποστ σου να υποστηρίζουν αυτό που είπες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολη ιστορια ειναι στα λεφτα!! απο εκει και περα ετσι εχουν τα πραγματα

τιταν

680

7970

670

7950

 

η overclok edition ειναι για τους συνεργατες,και οχι για να πηγενουν κοντρες στα τεστ των σιτε, με τις στοκ καρτες

 

Εσύ άστα αυτά και ξεκίνα να δουλεύεις τη λίστα. Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

 

Μπορώ να βρω εκατοντάδες ποστ σου να υποστηρίζουν αυτό που είπες..

 

Όταν μιλάω με φυσιολογικούς ανθρώπους μιλάω λογικά, όταν μιλάω με περιπτώσεις, τους τσιγκλάω λίγο. Έχει πλάκα.

 

BTW δεν το παίρνω πίσω αυτό , σε πολλά παιχνίδια δεν τα φτάνει τα σκορ της 7950, ούτε και με Kamikaze run.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λίστα αν εξαιρέσεις 2 άντε το πολύ 3 τίτλους, είναι για κλάματα..

Metro2033 ?

Όπου να 'ναι βγαίνει το Last Light και εσείς ακόμα Benchάρετε Metro2033 και AvP ?

 

Παιχνίδια που έχουμε τερματίσει με τις HD5xxx ?

Το θέμα είναι στα τελευταία τελευταία παιχνίδια τι παίζει που βγήκαν τώρα, σε αυτή τη γενιά.

 

Αλλιώς πάμε να Bechάρουμε Doom 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ άστα αυτά και ξεκίνα να δουλεύεις τη λίστα. Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

απο την αρχικη σου λιστα(μπαμπη reviewer :-D ) σου εκανα ηδη την "χαρη" και ετρεξα 5εφαρμογες με στοκ πυρινα και με στοκ cpu

 

και γελασα πολυ χαχαχαχ

 

αντε καλη δισκεδαση :-D 670 φιλου

2166_zps74767034.png

Επεξ/σία από saiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 λίστα αν εξαιρέσεις 2 άντε το πολύ 3 τίτλους, είναι για κλάματα..

Metro2033 ?

Όπου να 'ναι βγαίνει το Last Light και εσείς ακόμα Benchάρετε Metro2033 και AvP ?

 

Παιχνίδια που έχουμε τερματίσει με τις HD5xxx ?

Το θέμα είναι στα τελευταία τελευταία παιχνίδια τι παίζει που βγήκαν τώρα, σε αυτή τη γενιά.

 

Αλλιώς πάμε να Bechάρουμε Doom 3.

 

Η λίστα έχει 3 φρέσκα παιχνίδια  + 3D mark .

 

To tomb raider δε είναι μέσα στα καλύτερα οπτικά αποτελέσματα της χρονιάς. Το 3d δε είναι απίστευτο.

 

Δεν είναι ξεφτίλα κάρτα των 600 ευρώ να μην πιάνει την 250άρα;

 

σου ξαναλέω, η λίστα θα μεγαλώσει γρήγορα και απότομα.

 

ΕDIT

Εντωμεταξύ, στα άλλα όπως BF3, Crysis 3, Far Cry 3 γίνεται μάχη, πρέπει να ανεβάσει πολύ ψηλά το o/c για να φτάσει την 7950.

απο την αρχικη σου λιστα σου εκανα ειδη την "χαρη" και ετρεξα 5εφαρμογες με στοκ πυρινα και με στοκ cpu

 

και γελασα πολυ χαχαχαχ

 

αντε καλη δισκεδαση :-D 

 

Είπαμε άστα αυτά και πιάσε τη λίστα, τώρα που είναι μικρή.... γιατί σε λίγο καιρό δεν ξέρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3Dmark..

Τι με νοιάζει ρε φίλε ακόμα και αν η μία κάρτα βγάζει 100FPS πάνω από την άλλη, πλάκα κάνουμε τώρα ;

 

Άντε τραβάτε παίξτε κάνα παιχνίδι που μου σκάτε 500άρες για να μετράτε νούμερα και να τρολλάρετε τα Thread..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3Dmark..

Τι με νοιάζει ρε φίλε ακόμα και αν η μία κάρτα βγάζει 100FPS πάνω από την άλλη, πλάκα κάνουμε τώρα ;

 

Άντε τραβάτε παίξτε κάνα παιχνίδι που μου σκάτε 500άρες για να μετράτε νούμερα και να τρολλάρετε τα Thread..

 

Δυστυχώς τελευταία δεν έχω χρόνο ούτε για bench.

 

Anyway πιστεύω  το νόημα του τι εννοεί ο καθένας  βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν είναι να έχει 30% παραπάνω με 100% μεγαλύτερη τιμή, ε sorry κιόλας, αλλά bollocks.

αυτο δεν ισχυει καν σε στοκ και ποτε δεν ισχυε με τα πολυ ακριβα μοντελα , δυσκολα δικαιολογουν πραγματικα τα λεφτα τους

 

εδω η titan δεν ειναι 2 φορες καλυτερη απο μια 7950 (ακομα και στοκ)  και κανει πανω απο τα τριπλασια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blade τι να τρεξω ρεεεεε θα γελασουμε παλι :-D

 

στο tomb raiden βγαζω πανω απο 60fps stok :-D με ολα ultra

 

αφου εισαι και reviewer θα πρεπει να ξερεις οτι τα συστηματα πρεπει να ειναι ιδια για να συκγρινεις διαφορες.....

.......εγω ειμαι με 2500 στοκ και εσυ με 2600κ στα 4,6@ και παλι χανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ισχυει καν σε στοκ και ποτε δεν ισχυε με τα πολυ ακριβα μοντελα , δυσκολα δικαιολογουν πραγματικα τα λεφτα τους

 

εδω η titan δεν ειναι 2 φορες καλυτερη απο μια 7950 (ακομα και στοκ)  και κανει πανω απο τα τριπλασια 

 

Αυτό είναι το point μου (ένα από αυτά τέλος πάντων).

 

Εν τω μεταξύ κάρτες σαν την Titan, την 690, την 7990, ανήκουν σε άλλη κατηγορία καθώς απευθύνονται σε άλλο κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...