Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα] Dentalux DAZ 2.4 A2 με 8 ανταλλακτικά βουρτσάκια στη συσκευασία στα Lidl 15.99 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά προσφορά είναι, ειδικά με τα εξτρα που δίνει, οσο για τα dentalux χρονια τα χρησιμοποιώ,  εσύ πάρε Oral B απο τα Hondos αφού ούτε στη διαδικασία μπήκες να διαβάσεις οτι περιέχει 8 κεφαλές έξτρα μέσα  ;)

Οχι δεν το προσεξα ποσες φορες πρεπει να το πω δηλαδη?

Το ειπα 2 ηδη αντε να το πω και μια τρεις "ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ"

 

Παρε εσυ απο το τα Hondos παιρνω απο τον Μασουτη εγω(οπως κι εκανα δηλαδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ το φίλο γιατί τα βουρτσάκια κάνουν για την ίδια με άλλο όνομα που είχα πάρει από το Aldi και μου είχε ξεμείνει. οΥτε Γερμανία δεν είχα βρει ανταλακτικά οπότε όποιος ενδιαφέρεται αν σηκώσει ανταλλακτικά γιατί γενικά είναι αρκετά καλή (συγκρινόμενη και με την Oral Β που την αντικατέστησε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Gspiraras το εχουμε επιβεβαιωσει αμεσως, εγκριθηκε και μορφοποιηθηκε και ο τιτλος ηδη. ( ;))

 

Βουρτσακια βλεπω οτι εχει το Γερμανικο lidl παντως. http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=Dentalux+DAZ+2.4+A1

 

Ειναι αυτη η μαρκα προιον "lidl" οπως συνηθως, ή ειναι brand που υπαρχει; Οποιος ξερει ας μας πει.

 

Σαν εταιριά είναι θυγατρική της lidl για προιόντα οπως οδοντοκρεμες,στοματικα διαλύματα, οδοντόβουρτσες και τέτοια.

 

Καλα, πολυ σφαιρα δεν παει αυτο το θεμα;   :-D  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να βάλουμε Live chat στο thread τελικά  :lol:  :lol:

BTW η εταιρία Dentalux δεν ξεκίνησε και με τα καλύτερα προιόντα. Στα αρχικά στάδια του lidl είχα πάρει κάτι οδοντόκρεμες χάλι μαύρο, όπως και οι οδοντόβουρτσες. Ωστόσο κατα την πορεία και κατα την εδραίωση του lidl (ανέβασε βέβαια και τις τιμές κατακόρυφα) τα προιόντα dentalux εξελίχθηκαν σε πολύ καλύτερα προιόντα απο ότι αρχικά είχαν ξεκινήσει, αφού φτάσαμε σε σημείο πλέον να τα συγκρίνουμε με Oral B και πολλά μέλη να γράφουν οτι είναι και καλύτερα απο τα αντίστοιχα στις ίδιες τιμές προιόντα επώνυμων εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια περιπου τοσο μου κοστισε η Oral B που πηρα + μια οδοντοκρεμα και 8 βουρτσακια(2 4αδες)(http://www.amazon.co.uk/Oral-B-TriZone-Replacement-Rechargeable-Toothbrush/dp/B007WSAB1Q/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=drugstore&ie=UTF8&qid=1366122639&sr=1-1&keywords=oral+b+toothbrush+heads τα οποια μου τα εφερε ο κολλητος απο Αυστρια στα 10,99)

 

Oral B + μια οδοντοκρεμα Oral B 5,10 ευρω

Ανταλλακτικα 10,99 ευρω

 

Συνολο 16,09 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επέστρεψα από το lidl!!!

 

Ευχαριστώ πολύ τον zacharis1955 γιατί αν δεν άνοιγε το θέμα, χαμπάρι δεν θα έπαιρνα!!!

Δεν πήρα την oral-b της προσφοράς, γιατί δεν μπορούσα να κάνω εγχρωμη εκτύπωση το κουπόνι, οπότε η dentalux στα 16 μου έκατσε κουτι!!!  Πήρα και εξτρά ανταλλακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ήμαρτον,

 

Απο που και ως που, συγκρινονται η oral-B με την noname dentalux?

Να μιλαγαμε για philips ή colgate πασο, αλλα να συγκρινουμε επωνυμα με ανωνυμα, ειναι προκληση.

 

Ειναι σαν να λεμε "καλυτερο το ταδε μαιμου κινεζικο απο το iphone, επειδη ειναι τετραπηρυνο ή επειδη ειναι στα 1/3 της τιμης με αντιστοιχα χαρακτηριστικα" κλπ κλπ

Καμια σχεση σε ποιοτητα-μελετες-πατεντες.

Βαζω στοιχημα οτι η μπαταρια του lidl θα τα παιξει ολως τυχαιως, μολις τελειωνει η εγγυηση :devil:

Και κανεις δεν ξερει τι ποιοτητα ειναι το υλικο που θα βαζεις καθε μερα στο στομα σου, εδω μας ταιζανε αλογα τοσο καιρο!

 

Και μην αρχισετε π@π@ριες, μια ματια στην γκαμα μοντελων της oral-b και τις "κουφες" δυνατοτητες που εχουν, αρκει να πεισει και τον πιο δυσπιστο οτι μιλαμε για κορυφαια εταιρεια στην κατηγορια. Ασε που την συνιστουν και οι 29 κατασκευαστες πλυντηριων, ..., εεεμμμ, οδοντιατροι, αυτοι κατι παραπανω θα ξερουν, του φουστη  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι η πρώτη μου ηλεκτρική οδοντόβουρτσα.

 

Οπως και να χει, είναι μια ηλεκτρική οδοντοβουρτσα που αν αφαιρέσεις, την αξία των 8 ανταλλακτικών που είχε δώρο, κοστίζει 11 ευρώ.

Ας χαλάσει η μπαταρία της μόλις λήξει η εγγύηση....πάλι πιο φτηνά θα μου έρθει, από ότι αν αγόραζα 3 χρόνια τις απλές οδοντόβουρτσες. ( αλλάζω ανα τρεις μήνες )

 

Οσο για την ποιότητα που έχουν τα βουρτσάκια...μήπως όσοι έχουν την oral-B αγοράζουν όλοι τα γνήσια ανταλλακτικά από Ελλάδα?

Οι περισσότεροι τα παραγγέλνουν από κινέζους του ebay, για να τους έρχονται πιο οικονομικά και εκείνα είναι επίσης αμφιβόλου ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Βαζω στοιχημα οτι η μπαταρια του lidl θα τα παιξει ολως τυχαιως, μολις τελειωνει η εγγυηση :devil:

...

νομίζω πως αν χαλάσει η batt αμέσως μετά τα 3 χρόνια που δίνει εγγύηση το lidl, κανείς δε θα παραπονεθεί B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@zacharis1955 , hello my fellow vaper  ;)

 

Hello συνατμιστή DeareN!

 

Bουρτσάκια βρίσκεις στο Lidl (κατόπιν παραγγελίας) και στο ebay (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&rt=nc&_nkw=Replacement+heads+DENTALUX)...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...