Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα] Dentalux DAZ 2.4 A2 με 8 ανταλλακτικά βουρτσάκια στη συσκευασία στα Lidl 15.99 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:  :lol:  :lol:  Οχι Παιδιά εδώ θα σας τα χαλάσω, Δόξα Δράμας και Liverpool είμαι αλλά συμπάσχω στις ιστορικές στιγμές που ζει αυτο το μεγάλο σωματείο, διάβαστε εδώ το πρώτο σχόλιο κάτω κάτω και πραγματικά και εγώ κάπως έτσι νιώθω http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/alloi_eklaigan_gia_thn_aek_alloi_eklevan_papoutsia.2211544.html

 

On-topic

@Μαγδαληνή πολύ καλή επιλογή έκανες δεδομένου τα 3 χρόνια εγγύησης και οτι φυσικά το Lidl ήταν δίπλα σου (μετράει και αυτό) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αλλα ο οδοντιατρος ειναι μακρια, θα τα φαει στις βενζινες περα απο τα σφραγισματα!  B)  

 

(πλακα κανω, δεν εχω λογο να μην πιστεψω τα παιδια που λενε οτι ειναι καλη.) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έπαιζε η προσφορά της oral-b στο Μασούτη πριν λίγες ημέρες ρώτησα τον οδοντίατρο τι παίζει με τις ηλεκτρικές οδοντόβουρτσες. Μου είπε ότι πολύ σημαντικό στοιχείο είναι οι παλμοί / δονήσεις που μπορεί να κάνει η οδοντόβουρτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oral-b υπάρχουν πολλές... Με ποια τη συγκρίνεις για να καταλάβουμε πόσο καλή είναι..??

 

Με την Oral-B Vitality  Precision Clean...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν οδοντόβουρτσα (μοτέρ) είναι καλύτερη από την Oral-B Vitality Precision Clean (η οποία είναι και η πιο 'φτηνιάρικη' Oral B που κυκλοφορεί) και έχει 3 ταχύτητες. Η χαμηλή είναι πολύ καλή για μασάζ στα ούλα ενώ και η δονούμενη υποτίθεται ότι απομακρύνει καλύτερα την πέτρα. Τα βουρτσάκια είναι πολύ καλής ποιότητας παρόμοια με τα precision clean της Oral B, αν και προσωπικά προτιμώ τα Oral B sensitive από όλα αυτά. Η μπαταρία κρατάει ελαφρά λιγότερο από την Oral B αλλά η οδοντόβουρτσα κρατάει καλά μετά από 3 χρόνια που την έχω (αν και ήταν παροπλισμένη 1 χρόνο λόγω εξαντλήσεως αποθεμάτων). Τώρα για την μάρκα εγώ την είχαν πάρει από το Aldi όταν υπήρχε ακόμη εδώ με άλλο brand name και δεν είχα βρει ανταλακτικά ούτε στην Γερμανία. Φαίνεται η εταιρία έκανε συμφωνία με την Lidl και έφυγε από τα Aldi. Κατασκευή είναι προφανώς Κινέζικη αλλά η σχεδίαση δεν αποκλείεται να είναι γερμανική μια και είναι αρκετά στιβαρή και εργονομική με καλό μοτέρ. Είναι πάντως πολύ τίμια πρόταση για τα λεφτά της - δεν συγκρίνετε με τις Oral B Professional που κοστίζουν πολλαπλάσια αλλά από την Vitality Precision Clean την θεωρώ καλύτερη. Επίσης κάτι σημαντικό για εμένα λόγω παιδιών, η άκρη που κουμπώνει το βουρτσάκι δεν είναι μυτερή όπως στην Oral B που μπορεί να βγάλει κανένα μάτι αν την ξεχάσεις έξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ετσι ειναι γραψε λαθος.

 

Αμεσως να το φαω το παλικαρι.sorry zacharis.

 

 

Αλλα δεν νομιζω πως ειναι και προσφορα.

 

Μπορεί να μην το νομίζεις αλλα είναι. Ηλεκτρονική οδοντόβουρτσα με επαναφορτιζόμενες + ταχύτητες + 3 χρόνια εγγύηση + 8 βουρτσάκια = 16 ευρώ.

 

Τι άλλο θες να κάνει για να δώσεις 16 ευρώ; Να ψίνει καφέ;

 

Εγώ που έχω oral b vitality σκεύτομαι να την χτυπήσω μόνο και μόνο για τα βουρτσάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θες να κάνει για να δώσεις 16 ευρώ; Να ψίνει καφέ;

Αν εψηνε καφε και εδινε και δωρο 50 καψουλες θα την επαιρνα.

 

Περα απο την πλακα εχω παρει την Oral B πριν λιγο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπα παραπάνω, έχω την oral b vitality. Έχω μπει στην πρίζα να πάρω και αυτή λόγο γελοίας τιμής.

 

Ερώτηση: Προβληματίζομαι λίγο στην περιστροφή της. Δεν περιστρέφεται ακριβώς, κάνει μια παλινδρόμιση, προς 2 κατεθευθύνσεις. Είναι normal αυτό;

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος που την αγόρασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παλιά που έχω κάνει μια κίνηση αριστερόστροφα -δεξιόστροφα εναλλάξ με πολλή γρήγορη εναλλαγή.

όσο για τη μπαταρία 2 χρόνια τώρα μία χαρά πάει. την αφήνω όμως εντελώς να αδειάσει, βέβαια θέλω ακόμα 1 χρόνο για να δω την αντοχή της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγόρασα και εγώ σήμερα, ευχαριστώ τον Ζαχαρία το φιλαράκι μου, έμεινα πολύ ευχαριστημένος, βέβαια ο κατασκευαστής προτείνει 3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις και μετά λέει να την έχεις μόνιμα πάνω στη βάση να φορτίζεται για μέγιστη απόδοση, αυτό το τελευταίο με παραξένεψε μιας και όλες τις επαναφορτιζόμενες που έχω ποτέ δεν τις αφήνω πάνω στη βάση φόρτισης μόνιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DeareN, εμένα αυτό που με μπέρδεψε είναι, ότι στην επόμενη ακριβώς παράγραφο, από την οδηγία που λέει να την αφήνουμε να φορτίζει μονίμως μετά από κάθε χρήση....το αλλάζει και λέει να την φορτίζουμε μόνο όταν οι κινήσεις της οδοντόβουτσας γίνουν αισθητά αδύναμες.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να την αφήνω μονίμως να φορτίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...