Προς το περιεχόμενο

[laptop] HP PROBOOK 4545S Linux @eshop.gr 345€


Konstantin77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α8 μπαίνει σίγουρα...μην έχετε πάντως την εντύπωση ότι έχει καμιά σχέση με τους quadcore της Intel. Περισσότερο με i5 dual core συγκρίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την εγγύηση δεν την χάνεις... θα κρατήσεις τον παλιό επεξεργαστή και αν πάθει κάτι θα τον βάλεις πίσω απλό είναι ..



Α8 μπαίνει σίγουρα...μην έχετε πάντως την εντύπωση ότι έχει καμιά σχέση με τους quadcore της Intel. Περισσότερο με i5 dual core συγκρίνεται.

μια χαρά δηλαδή .. αυτός πάντως πρέπει να εχει cores πραγματικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν διαπιστώσουν οτι το αμοιβές μπορεί να σου ζητάνε τα ρέστα και να αρχίσουν τα δικά τους. Απο οτι εψαξα λιγο πρεπει να σηκώνει a6 4400m, a8 4500m και λογικά a10 4600m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιώνω εχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά a6 4400m a8 4500m και a10 4600m ίδιο rocket και ρεύμα..

Στο pdf οπως το καταλαβαίνω αναφέρει οτι κυκλοφορεί και με τον a8 4500m το ίδιο μοντέλο αρα λογικά δεν θα έχουν αλλάξει mobo.

οπότε ο a8 4500m είναι λογικά σίγουρος και τον βρίσκεις και 50ευρώ..

ο a10 4600m κάνει 100 ευρώ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εγγύηση δεν την χάνεις... θα κρατήσεις τον παλιό επεξεργαστή και αν πάθει κάτι θα τον βάλεις πίσω απλό είναι ..

 

μια χαρά δηλαδή .. αυτός πάντως πρέπει να εχει cores πραγματικά..

είναι σίγουρο ότι άμα το άνοιξης δεν χάνεις εγγύηση?? πάντως από ότι βλέπω συμφέρει Α8 μιας και κάνει κοντά στα 50 καινούργιος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι σίγουρο ότι άμα το άνοιξης δεν χάνεις εγγύηση?? πάντως από ότι βλέπω συμφέρει Α8 μιας και κάνει κοντά στα 50 καινούργιος..

αν το ανοίξεις προσεκτικά δεν την χάνεις .. εκτός αν εχει κανενα αυτοκολητάκι στο back case..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με προσοχή τις βίδες παντα. Ευλαβικά που λέμε. Εννοείται οτι ο κάθε ένας δοκιμάζει στον a4 και αν δεν του φτανει κανει την κινηση και αλλάζει. Αλλωστε και instructions υπαρχουν για να γίνει χωρίς προβλήματα η αλλαγή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αποφάσισα να το τσιμπήσω πάντως .Για 345 ευρώ φαίνεται πολύ τίμια λύση και ιδίως με την ποιότητα κατασκευής που έχει αλλά και την εξαιρετική κάρτα. Για τον επεξεργαστή υπάρχει λύση αν δω οτι ζορίζεται αρκετά.

Θα κάνω οτι μπορώ με review δεδομένου οτι είμαι μέσα σε ζόρικη εξεταστική..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα ακολουθησω και εγώ με τη σειρα μου απο βδομάδα με το καλό.

@c0rpse_grinder γιατί δεν χρησιμοποιείς τα win8 και προτιμησες τα 7αρια? Εκτός αν απλα σε βολευουν τα 7αρια περισσότερο...

 

Αποστολή από το Nexus 4 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα ακολουθησω και εγώ με τη σειρα μου απο βδομάδα με το καλό.

@c0rpse_grinder γιατί δεν χρησιμοποιείς τα win8 και προτιμησες τα 7αρια? Εκτός αν απλα σε βολευουν τα 7αρια περισσότερο...

 

Αποστολή από το Nexus 4 με τη χρήση Insomnia App

προτιμησα τα 7αρια γιατι απλα οντως με βολευουν περισσοτερο, οδηγοι υπαρχουν για τα παντα.

 

edit: γιατι στο prntscrn απο κατω, μου βγαζει την 7420G και οχι την 7650Μ? παρ'ολο που πιο κατω βγαζει 2,5GB ram?

 

 

HP Notebook PCs - Switchable Graphics on Notebooks Configured with Dual AMD GPUs

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c03048333

το ψαχνω αλλα εγω για καποιο λογο δεν εχω το "To access the settings for the dual AMD graphics processors, click Start , type AMD System Monitorin the search and then click AMD System Monitor ." στον υπολογιστη παρ'ολο που εχω εγκαταστησει τους οδηγους ολους

post-264185-0-03039800-1366320335_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψαχνω αλλα εγω για καποιο λογο δεν εχω το "To access the settings for the dual AMD graphics processors, click Start , type AMD System Monitorin the search and then click AMD System Monitor ." στον υπολογιστη παρ'ολο που εχω εγκαταστησει τους οδηγους ολους

 

http://sites.amd.com/us/game/downloads/amd-system-monitor/Pages/overview.aspx

 

AMD System Monitor [Tutorial]

 

Α8 μπαίνει σίγουρα...μην έχετε πάντως την εντύπωση ότι έχει καμιά σχέση με τους quadcore της Intel. Περισσότερο με i5 dual core συγκρίνεται.

 

Οχι ακριβως, ουτε A10-4600M δε φτανει,

για παραδειγμα τον Sandy Ι5-2450m.... :cry: 

 

A10-4600M Cinebench maximum: 2.07 Points

Ι5-2450m (δικο μου) Cinebench: ~2.75 Points

 

^^ Σχεδον μιση τιμη Intel cpu @ ebay. Οποτε οσοι δε καιγονται για gaming,

το φθηνουλι Probook ενδεχομενως να Ι5-αναβαθμιζεται < 350 γιουργια :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα το dual monitor φαση και το αφησα να τρεχει ενω ανοιγα το pro ας πουμε και βγαζει αυτο.

το οτι δουλευουν και οι δυο καρτες..σημαινει οτι ειναι ενεργοποιημενο το Crossfire? διοτι στο speccy 

μου λεει πως το Crossfire δεν ειναι enabled. επισης, υπαρχει τροπος να τρεχει εξ'ολοκληρου απτην

7650m? ισως να ειναι καλυτερα τα αποτελεσματα(?)

post-264185-0-22253500-1366325601_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://sites.amd.com/us/game/downloads/amd-system-monitor/Pages/overview.aspx

 

AMD System Monitor [Tutorial]

 

 

Οχι ακριβως, ουτε A10-4600M δε φτανει,

για παραδειγμα τον Sandy Ι5-2450m.... :cry: 

 

A10-4600M Cinebench maximum: 2.07 Points

Ι5-2450m (δικο μου) Cinebench: ~2.75 Points

 

^^ Σχεδον μιση τιμη Intel cpu @ ebay. Οποτε οσοι δε καιγονται για gaming,

το φθηνουλι Probook ενδεχομενως να Ι5-αναβαθμιζεται < 350 γιουργια :shock:

δεν νομίζω να γίνετε αναβάθμιση σε I5!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...