Προς το περιεχόμενο

Vodafone RED: Νέο πρόγραμμα με απεριόριστη ομιλία και SMS


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθένας πραγματικά το μακρύ του και το κοντό του! Το μόνο που δεν είδα είναι οτι και στο Τσιμπουτί έχουν και 30 σήματα καπνού δώρο με καλύτερη τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικότερο είναι ότι αντί να φτηνύνουν τα ακριβά μικρά προγράμματα, βγάζουν άλλα ακριβότερα.

 

Άντε γεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι λοιπόν εκείνα τα τρομερά νέα προγράμματα που με πρήζουν συνέχεια για να με αναβαθμίσουν; Αυτά όμως δεν είναι καινούργια. 2 μήνες τώρα μου τα ζαλίζουν 

 

not impressed...  :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μακρια απο Vodafone........

Q με 3 ευρουλακια και 60 λεπτα προς ολους ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 1sec

Χρεώνει ανά λεπτό η Q στα πακέτα της.
Οχι φιλος η χρεωση ειναι πραγματικα ανα δευτερολεπτο!!! Σιγουρα θα χρεωνει κατι παραπανω ομως!!!Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

 

 

 

Μακρια απο Vodafone........

Q με 3 ευρουλακια και 60 λεπτα προς ολους ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ 1sec

Χρεώνει ανά λεπτό η Q στα πακέτα της.
Οχι φιλος η χρεωση ειναι πραγματικα ανα δευτερολεπτο!!! Σιγουρα θα χρεωνει κατι παραπανω ομως!!!Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεριόριστα τα λένε γιατί αυξάνουν το χρόνο ομιλίας που είχαν πριν αφού φθήνηνε το τέλος τερματισμού ενώ την ίδια ώρα δεν μειώνουν τα υπάρχοντα συμβόλαια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενα εχω να πω ευχαριστώ για την ενημέρωση γιατί η cosmote με εχει γδύσει (αν και την προτιμώ επειδή ειναι Ελληνική)

Ωπα έτσι σου είπανε; Γερμανοί την έχουν και αυτή!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα χρεωνουν 21 ευρω (με εκπτωση) το 1,5gb/μηνα? (red2)

Δε πάμε καλα....καθόλου

Και ειναι και προσφορά????

Οταν στην ίδια εταιρία με 20 ευρώ μπορείς να αγοράσεις 5gb/μηνα?

http://prntscr.com/112sb0

 

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ κυριοι της βονταφον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω

 

1 Σύνδεση Cosmote (εταιρικό)

1 Σύνδεση Vodafone (ήταν cosmote)

1 Καρτοτηλέφωνο Wind (εταιρικό)

Τον Ιανουάριο αποφασίσαμε να καταργήσουμε από μια επιπλέον εταιρική σύνδεση Cosmote και να δοκιμάσουμε και τις υπηρεσίες της Wind F2G…

 

Τα αποτελέσματα της Live δοκιμής μας από το Δεκέμβρη μέχρι σήμερα (4.5 μήνες) είναι :

«Εάν η Wind είχε λίγο πιο αξιόπιστο δίκτυο / καλύτερο σήμα θα είχαμε γυρίσει όλα μας τα κινητά σε Wind F2G».

Η χρήση του εταιρικού τηλεφώνου είναι για γενικές κλήσεις με χρέωση και λιγότερο για μεταξύ μας. Με δεδομένο ότι όλες οι κλήσεις είναι πάνω από 2.5-3 λεπτά συμφέρει απίστευτα (γιατί η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά αν δε κάνω λάθος).

 

Για να καταλάβετε το μέγεθος της οικονομίας… από τον Ιανουάριο έχω βάλει στο δικό μου εταιρικό 15 ή 20 ευρώ και τίποτα άλλο. Αυτή τη στιγμή έχει ακόμα 45 λεπτά δωρεάν προς όλους και 7.5 ευρώ υπόλοιπο για ανανέωση με ότι πακέτο θέλω. Γενικά με τα bonus και τα extra που δίνει η Wind σε κάθε ανανέωση πραγματικά η οικονομία είναι απίστευτη.

 

Δε μπορώ να το χωνέψω και κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο για το 18μηνο συμβόλαιο στη Vodafone όπου πλέον με 150 εκπτώσεις έφτασε να είναι 36 ευρώ το μήνα για ακριβώς τα ίδια πράγματα που σε Wind πληρώνω λιγότερο από 10…

 

Δε κάνω διαφήμιση αλλά έλεος… κουράστηκα πια να με κλέβουν και να χρεώνουν στους λογαριασμούς τους ότι γουστάρουν και όπως και να το κάνουμε το να καταλήγεις να δίνεις 200άρες κάθε μήνα μόνο στα κινητά είναι πολλά λεφτά.

 

Ισχύει πιστεύω ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις. Αυτό σε άλλες χώρες όμως. Όχι στην Ελλάδα.

 

Συνοψίζοντας με εμπειρία κυρίως για Κρήτη :

Wind : Πολύ καλές τιμές , μέτριες υπηρεσίες

Vodafone : Πολύ Ακριβή, λίγο πάνω του μετρίου υπηρεσίες

 

Cosmote : Ακριβή, πολύ καλές υπηρεσίες

 

Υγ : Για να λέμε και του στραβού το δίκιο… Στη Κύπρο που ήμουν ένα χρόνο, είχα Κυπριακό Vodafone. Πολύ φτηνό για πραγματικά άριστες υπηρεσίες και κυρίως 3G όπου το skype on the Go ήταν πραγματικά ρουτίνα… Μίλαγα στο Skype και περπατούσα κάνοντας διαδρομές απίστευτες και αναρωτιόμουν «μα καλά δε θα κοπεί η σύνδεση…;;;».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για τα απεριόριστα που είναι 1500 λεπτά είναι τραγικό αλλά και το στάνταρ σε όλους του παρόχους.

Μεγάλη απάτη για μένα είναι το «Vodafone Πας Παντού».

  • Το πρόγραμμα περιαγωγής «Vodafone Πας Παντού» που προσφέρει στους συνδρομητές του Vodafone RED τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν το χρόνο ομιλίας, τα SMS και τα MB του προγράμματος τους στο εξωτερικό με πολύ μικρό ημερήσιο κόστος

"Πολύ μικρό ημερήσιο κόστος" :

Χρήση των λεπτών ομιλίας, SMS, ΜΒ και δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις με 3,99€ /ημέρα στην Ευρώπη
 
Δυστυχώς το ανακάλυψα the hard way!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...