Προς το περιεχόμενο

[Συνέχεια] HP PROBOOK 4545S (AMD)


corpse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κοιταξα..το μονο περιεργο για μενα ειναι τογεγονος οτι δεν αναφερει πουθενα την καρτα την 7650μ 

παντως το switchable graphics ειναι ενεργοποιημενο.. εσενα prof chaos στο system info στο bios σου γραφει 

οτι υπαρχει η 7650m? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κοιταξα..το μονο περιεργο για μενα ειναι τογεγονος οτι δεν αναφερει πουθενα την καρτα την 7650μ

παντως το switchable graphics ειναι ενεργοποιημενο.. εσενα prof chaos στο system info στο bios σου γραφει

οτι υπαρχει η 7650m?

Οχι switchable graphics λεει κ μενα...μετα το format έχεις εγκαταστήσει όλους τους drivers απο το παραπάνω link σωστά;

Δεν εχει μπλέξει με τους οδηγούς απο το site amd ati..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: καταφερα να εχω το γραφικο περιβαλλον του prof.chaos αλλα και παλι..εβαλα για παραδειγμα το tomb raider το τελευταιο. ανοιξα τα switchable graphics, το ορισα ως YΨΗΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ αλλα και παλι οπως θα δειτε και στην εικονα απο κατω, βλεπει μονο την 7420g του επεξεργαστη :-( Τι κανω λαθος αραγε αυτη τη φορα..

 

Με/στο Powerplay τα maximάλισες? :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με/στο Powerplay τα maximάλισες? :ph34r:

κανει κατι updates το λειτουργικο για το netframework 4.0 που απαιτει το system monitor για να λειτουργησει, μολις γινει αυτο δοκιμαζω maximαλισμα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει κατι updates το λειτουργικο για το netframework 4.0 που απαιτει το system monitor για να λειτουργησει, μολις γινει αυτο δοκιμαζω maximαλισμα ^_^

 

Τουμπανιασε (sic) λεμε, το Powerplay...και τσεκαρε :devil:

Στα InteloHD χρειαζεται: για να περασεις @ AMDvga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τουμπανιασε (sic) λεμε, το Powerplay...και τσεκαρε :devil:

Στα InteloHD χρειαζεται: για να περασεις @ AMDvga

εγινε νομιζω! !  ! επιτελους καταφερε να χρησιμοποιηθει!

post-264185-0-85486600-1366586017_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε νομιζω! !  ! επιτελους καταφερε να χρησιμοποιηθει!

 

Πιαστηκανε τα δαχτυλα μου -κατα το μαλλιασε η γλώσσα μου-

να γραφω για το Powerplay ομως, εε? ΟΚ = Ολα Καλα, τωρα!

:-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους...! τι παιχνίδι ετρεχες; στο fifa για παράδειγμα τσιμπάει πολύ CPU Και η 7650 τεμπελιάζει... δηλαδή δεν δουλεύει ουτε στο 50%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους...! τι παιχνίδι ετρεχες; στο fifa για παράδειγμα τσιμπάει πολύ CPU Και η 7650 τεμπελιάζει... δηλαδή δεν δουλεύει ουτε στο 50%

Devil May Care 4 χαχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπεις διαφορά όμως τώρα έτσι; το devil may cry δεν νομίζω να εχει τρελές απαιτήσεις..   :P

 

στο power play εχει και μια επιλογή για vari bright οπου απο default το έχει στο maximize battery..

εγώ το ανέβασα στο quality ..δεν ξέρω αν κάνει καμια διαφορά..

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&tmp_geoLoc=true&docname=c02848104

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπεις διαφορά όμως τώρα έτσι; το devil may cry δεν νομίζω να εχει τρελές απαιτήσεις..   :P

 

στο power play εχει και μια επιλογή για vari bright οπου απο default το έχει στο maximize battery..

εγώ το ανέβασα στο quality ..δεν ξέρω αν κάνει καμια διαφορά..

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&tmp_geoLoc=true&docname=c02848104

και εγω ετσι το βαλα. επισης παιζω την direct x10 εκδοση με ολα super high και antialiasing full γενικοτερα ολα χαχ..

 

 

    :blink:     :-D 

 

χααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που ενεργοποίησε την κάρτα τον χάσαμε :P

Κανε κανένα benchmark σε games ;)

σε windowed mode να ξέρεις οτι θα χάνεις πολλά frames είναι λογικό.. επίσης το system monitor της AMD δεν ειναι και οτι πιο ελαφρύ ..οπότε σου κόβει και αυτό.

 

παρατήρησε στο FIFA13 αν σου τερματίζει την CPU την ώρα του αγώνα και γενικότερα πόσο "δουλεύουν" οι κάρτες.. να κάνουμε μια σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...