Προς το περιεχόμενο

Σενάριο για ταινία


POLITIS35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει να μην γίνει τότε οκ..

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Αν υπάρχει κάποιος σοβαρός κ θέλει να ασχοληθεί ας έρθει Πριβε. Ευχαριστώ.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει να μην γίνει τότε οκ..

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν ειναι ετσι. Ερχεσαι απλα και ζητας τροπο να κανεις μια ταινια, χωρις να εχεις ιδεα ουτε για την απλη διαδρομη που θα ακολουθησεις. Αντε και σου λεω εγω οτι ειναι γαματη η ιδεα. Αν δεν την εχεις ηδη γραψει σε χαρτι ως ιστορια (που μετα θα μετατραπει απο ειδικο σεναριογραφο σε σεναριο), ωστε να μπορεσεις να την κατοχυρωσεις, τοτε ποιος σου λεει οτι μολις τη δει ο σκηνοθετης, δε θα σε παταξει εξω και θα την κανει μονος του; Ποιος θα σε κατοχυρωσει;

Απο κει και περα, θες σκηνοθετη που να κανει για αυτο που εχεις στο μυαλο σου, δεν ειναι ολοι οι σκηνοθετες το ιδιο, θες παραγωγο, ο οποιος πρεπει να εχει εξ' αρχης ενα πλανο κοστους, μπορει να θελει ο ταδε παραγωγος, αλλα να μην φτανουν τα χρηματα, η να ειναι δυσαναλογα τα εξοδα σε σχεση με τα πιθανα εσοδα.

 

Ειναι εκατονταδες οι παραμετροι που πρεπει να επεξεργαστεις πριν φτασει η κουβεντα στο "οκ, ξεκιναμε να γυριζουμε".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Εχεις κατοχυρωσει την την ιστορια αυτη;

Αυτο κυριως...

 

 

Επισης cool it off people, ο τυπος εχει μια ιδεα, νομιζει πως ειναι καλη, παιζει να ειναι και παιζει να μην ειναι. Οκ, καπως ετσι φανταζομαι ξεκιναει η φαση γενικα γι'αυτο φανταζομαι καποια σεναρια ειναι απορριπτεα και καποια αλλα ειναι αποδεκτα :P

 

Θα προτεινα στον ts (χωρις να γνωριζω ιδιαιτερα ομως) να βρει για αρχη τροπο να αποτυπωσει στο χαρτι την ιδεα του. Ειτε ως σεναριο (φανταζομαι θα πρεπει να βρει καποια ηδη υπαρχοντα να τα μελετησει και να καταληξει) ειτε ως ιστορια και απο κει να προχωρησει. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια δεν ξερω πως λειτουργει το ολο θεμα, αλλα still sounds logical.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Εχεις κατοχυρωσει την την ιστορια αυτη;

Αυτο κυριως...

 

 

Επισης cool it off people, ο τυπος εχει μια ιδεα, νομιζει πως ειναι καλη, παιζει να ειναι και παιζει να μην ειναι. Οκ, καπως ετσι φανταζομαι ξεκιναει η φαση γενικα γι'αυτο φανταζομαι καποια σεναρια ειναι απορριπτεα και καποια αλλα ειναι αποδεκτα :P

 

Θα προτεινα στον ts (χωρις να γνωριζω ιδιαιτερα ομως) να βρει για αρχη τροπο να αποτυπωσει στο χαρτι την ιδεα του. Ειτε ως σεναριο (φανταζομαι θα πρεπει να βρει καποια ηδη υπαρχοντα να τα μελετησει και να καταληξει) ειτε ως ιστορια και απο κει να προχωρησει. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια δεν ξερω πως λειτουργει το ολο θεμα, αλλα still sounds logical.

Πως γίνεται η κατοχύρωση ;Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

<p>Σε πρώτη φάση, επικοινώνησε με τη Samsung μήπως ενδιαφέρεται να χρηματοδοτήσει το project σου.</p>

 

Εσύ γράφεις ανέκδοτα ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως γίνεται η κατοχύρωση ;

 

Μη σε αποπροσανατολισω, για βιβλιο γνωριζω ακριβως τη διαδικασια (συμβολαιογραφος και κατοχυρωση ανα σελιδα) ωστοσο για σεναριο (ή εστω για την ιδεα) δεν ξερω, οποτε ας απαντησει καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που γραφω ενα βιβλιο,αμα το κατοχυρωσω μπορω να προστατευτω απο εναν που θα αποφασισει να γυρισει ταινια βασισμενη στο βιβλιο μου?

 

Ναι, ετσι κι αλλιως, παρα πολλες ταινιες, βασισμενες σε καποιο βιβλιο ειναι, οπου απλα εγινε προσαρμογη σε σεναριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9. Εσυ ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Ήμουν 1000% βέβαιος πως κάπου εκεί είσαι. Είναι φανερό από τον τρόπο διαχείρισης σου...

 

Συνοπτικά έχεις απλά μια ιδέα. Δεν έχεις λεφτά, δεν έχεις γνωριμίες, δεν έχεις αφιερώσει καθόλου χρόνο ώστε να κάνεις κάτι σχετικά με την ιδέα σου, και απλά θες να βγεις στη μεγάλη οθόνη και να γίνεις διάσημος.

 

Και όλα αυτά ξεκινώντας απο το insomnia και παίζοντας το μεγας τσαμπουκάς, γαμάω και δέρνω και θέλω εδώ και τώρα λύση. ΠΟΣΟ λογικό σου ακούγεται όλο αυτό που ζεις? Τι σε κάνει να νιώθεις μοναδικός ανάμεσα σε κάτι δισεκατομμύρια κόσμου? Προφανώς η ανωριμότητα σου που φαίνεται και απο τις απαντήσεις σου.

 

Να σου πω κάτι? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΑΜΑΤΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

9. Εσυ ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Ήμουν 1000% βέβαιος πως κάπου εκεί είσαι. Είναι φανερό από τον τρόπο διαχείρισης σου...

 

Συνοπτικά έχεις απλά μια ιδέα. Δεν έχεις λεφτά, δεν έχεις γνωριμίες, δεν έχεις αφιερώσει καθόλου χρόνο ώστε να κάνεις κάτι σχετικά με την ιδέα σου, και απλά θες να βγεις στη μεγάλη οθόνη και να γίνεις διάσημος.

 

Και όλα αυτά ξεκινώντας απο το insomnia και παίζοντας το μεγας τσαμπουκάς, γαμάω και δέρνω και θέλω εδώ και τώρα λύση. ΠΟΣΟ λογικό σου ακούγεται όλο αυτό που ζεις? Τι σε κάνει να νιώθεις μοναδικός ανάμεσα σε κάτι δισεκατομμύρια κόσμου? Προφανώς η ανωριμότητα σου που φαίνεται και απο τις απαντήσεις σου.

 

Να σου πω κάτι? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΑΜΑΤΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥ

Μπορεί να εχω γνωριμίες. Μην μειώνεις κάποιον που δεν γνωρίζειςΑποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Μιλησα για μοναδική ιστορία μεγάλε. Μαθε να διαβάζεις

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να εχω γνωριμίες. Μην μειώνεις κάποιον που δεν γνωρίζειςΑποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Μιλησα για μοναδική ιστορία μεγάλε. Μαθε να διαβάζεις

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν παύεις να είσαι <= απο 9... Και γνωρίζεις μια χαρά κάποιον, απο αυτά που γραφεις...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορεί να εχω γνωριμίες. Μην μειώνεις κάποιον που δεν γνωρίζειςΑποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Μιλησα για μοναδική ιστορία μεγάλε. Μαθε να διαβάζεις

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 <p>Δεν παύεις να είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εγώ μιλάω πολύ σοβαρά.

Σου έκανα κάποιες ερωτήσεις και δεν έχεις απαντήσει ούτε στις μισές. Και ΝΑΙ , η ηλικία σου είναι μία από αυτές, όπως και το background σου.

Η ιδέα σου, γιατί είναι μόνο ιδέα, μπορει να είναι ενδιαφέρουσα , μπορεί και όχι. Επίσης, μπορεί να είναι ιδέα για σενάριο, μπορεί και όχι.

 

Είσαι επιθετικός χωρίς λόγο, για κάτι που φαίνεται ότι δεν ξέρεις πολλά και μάλιστα το παραδέχεσαι.

 

Εγώ, γιατί να εκτεθώ και να σου πώ πού ΙΣΩΣ θα ενδιαφερόντουσαν για την ιδέα σου ή ποιους 3 ανθρώπους θα μπορούσες να ενοχλήσεις για να γίνει αυτό που σκέφτεσαι περίπου ένα ολοκληρωμένο σενάριο;

 

Επίσης, είμαι Αθήνα, αλλά ξέρω και άτομα από Θεσσαλονίκη που θα μπορούσαν να βοηθήσουν ένα ευγενικό άτομο, που ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.

 

Και κάτι τελευταίο, αν νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις λεφτά από αυτήν την ιστορία, από το σινεμά δεν θα τα δεις.

Αν γίνει βιβλίο και ξεπουλήσει ίσως, αν γίνει παράσταση και βγάλει τα άντερά της ίσως, αλλά από το σινεμά αποκλείεται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...