Προς το περιεχόμενο

Σενάριο για ταινία


POLITIS35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω έτοιμο σενάριο για ταινία. Αληθινή ιστορία .

 

Που κ πως μπορώ να έρθω σε επαφή με σκηνοθέτη ; μιλάμε για τρομερή ιστορία. Όχι αστεία.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρού ή μεγάλου μήκους;

Ακριβή ή φτηνή παραγωγή;

Τι στυλ;

Έχεις ξαναγράψει, ξέρεις να γράφεις σενάρια; (Όχι μια ιστορία που θα μπορούσε να γυριστεί, σενάριο) .

 

Αν θες κατοχύρωσέ το και στείλτο με π.μ να σου δώσω καμιά γνώμη- επαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μικρού ή μεγάλου μήκους;</p>

<p>Ακριβή ή φτηνή παραγωγή;</p>

<p>Τι στυλ;</p>

<p>Έχεις ξαναγράψει, ξέρεις να γράφεις σενάρια; (Όχι μια ιστορία που θα μπορούσε να γυριστεί, σενάριο) .</p>

<p> </p>

<p>Αν θες κατοχύρωσέ το και στείλτο με π.μ να σου δώσω καμιά γνώμη- επαφή.</p>

 

Καταρχήν δεν κανω πλάκα.

 

Λοιπόν πρόκειται για μεγάλη ιστορία.

 

Τα άτομα ζούνε ακόμα και είναι 40 ετών οι 2 πρωταγωνιστες.

 

Δεν εχει γυριστεί ποτέ στο κόσμο κάτι .

 

Ασχολείσαι ; είσαι σκηνοθέτης ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν εχω ξαναγράψει ποτέ και δεν έχει γραφτεί καν στο χαρτί. Απλα οι 2 και εγώ ξέρουμε ακριβώς τι συνέβη .

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες τέσσερις ερωτήσεις για το θέμα σου και νομίζεις ότι σε τρολάρω; :-)

Αν θες και μπορείς απάντησε στις ερωτήσεις μου .

Δεν είμαι σκηνοθέτης αλλά του ευρύτερου χώρου και μπορώ να σε παραπέμψω στους κατάλληλους ανθρώπους.

 

Βασική ερώτηση: έχεις δει ποτέ γραμμένο σενάριο άλλου; Καταλαβαίνεις τη διαφορά γράφω σενάριο από γράφω ιστορία που θα γυριστεί και θα γίνει γαμάτη ταινία;

Αν ναι μπορείς να απαντήσεις και στην ερώτηση αν είναι ακριβή ή φτηνή παραγωγή, γιατί αν ο ήρωας πχ έχει ελικόπτερο για τις καθημερινές μετακινήσεις του, τότε φτηνή παραγωγή δεν είναι και μάλλον δεν πρόκειται να γυριστεί στην Ελλάδα της κρίσης.

 

Επίσης, πόσο χρονών είσαι και τι γνώσεις έχεις από κινηματογράφο / συγγραφή;

 

Δεν τα λέω για να σε αποθαρρύνω, απλά το σενάριο  είναι τεχνικό πράγμα, αν έχεις μια πολύ καλή ιστορία που μπορεί να γίνει σενάριο , πάλι είσαι σε καλό δρόμο και μπορώ να σε παραπέμψω αντιστοίχως.

 

ΒΑΣΙΚΟ: ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ξαναγράψει ποτέ και δεν έχει γραφτεί καν στο χαρτί. Απλα οι 2 και εγώ ξέρουμε ακριβώς τι συνέβη .

 

 

Βρες ένα λεξικό και βρες τη λέξη "σεναριο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Είδες τέσσερις ερωτήσεις για το θέμα σου και νομίζεις ότι σε τρολάρω; :-)</p>

<p>Αν θες και μπορείς απάντησε στις ερωτήσεις μου .</p>

<p>Δεν είμαι σκηνοθέτης αλλά του ευρύτερου χώρου και μπορώ να σε παραπέμψω στους κατάλληλους ανθρώπους.</p>

<p> </p>

<p>Βασική ερώτηση: έχεις δει ποτέ γραμμένο σενάριο άλλου; Καταλαβαίνεις τη διαφορά γράφω σενάριο από γράφω ιστορία που θα γυριστεί και θα γίνει γαμάτη ταινία;</p>

<p>Αν ναι μπορείς να απαντήσεις και στην ερώτηση αν είναι ακριβή ή φτηνή παραγωγή, γιατί αν ο ήρωας πχ έχει ελικόπτερο για τις καθημερινές μετακινήσεις του, τότε φτηνή παραγωγή δεν είναι και μάλλον δεν πρόκειται να γυριστεί στην Ελλάδα της κρίσης.</p>

<p> </p>

<p>Επίσης, πόσο χρονών είσαι και τι γνώσεις έχεις από κινηματογράφο / συγγραφή;</p>

<p> </p>

<p>Δεν τα λέω για να σε αποθαρρύνω, απλά το σενάριο  είναι τεχνικό πράγμα, αν έχεις μια πολύ καλή ιστορία που μπορεί να γίνει σενάριο , πάλι είσαι σε καλό δρόμο και μπορώ να σε παραπέμψω αντιστοίχως.</p>

 

Λοιπόν δεν έχω ιδέα απο σενάριο κτλ. Εγω απλα εχω την ιστορία και ειναι γαματη !!

 

Επίσης είναι σχετικά φτηνή αλλα ...

 

Ο ένας ηρωας έχει μεγαλώσει στο εξωτερικο οπότε θα χρειαστούν κάποια έξοδα. Θα προτιμούσα να το γυρίσουν ξένοι διότι ο ενας ήρωας μεγάλωσε οπως ειπα εξω μιλώντας αγγλικά και αλλες 6 γλώσσες.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

 

Δεν εχω ξαναγράψει ποτέ και δεν έχει γραφτεί καν στο χαρτί. Απλα οι 2 και εγώ ξέρουμε ακριβώς τι συνέβη .

 

 

Βρες ένα λεξικό και βρες τη λέξη "σεναριο"

Ασε μας ρε φιλε. Εδω μιλάμε για δουλειά.Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

<p>Είδες τέσσερις ερωτήσεις για το θέμα σου και νομίζεις ότι σε τρολάρω; :-)</p>

<p>Αν θες και μπορείς απάντησε στις ερωτήσεις μου .</p>

<p>Δεν είμαι σκηνοθέτης αλλά του ευρύτερου χώρου και μπορώ να σε παραπέμψω στους κατάλληλους ανθρώπους.</p>

<p> </p>

<p>Βασική ερώτηση: έχεις δει ποτέ γραμμένο σενάριο άλλου; Καταλαβαίνεις τη διαφορά γράφω σενάριο από γράφω ιστορία που θα γυριστεί και θα γίνει γαμάτη ταινία;</p>

<p>Αν ναι μπορείς να απαντήσεις και στην ερώτηση αν είναι ακριβή ή φτηνή παραγωγή, γιατί αν ο ήρωας πχ έχει ελικόπτερο για τις καθημερινές μετακινήσεις του, τότε φτηνή παραγωγή δεν είναι και μάλλον δεν πρόκειται να γυριστεί στην Ελλάδα της κρίσης.</p>

<p> </p>

<p>Επίσης, πόσο χρονών είσαι και τι γνώσεις έχεις από κινηματογράφο / συγγραφή;</p>

<p> </p>

<p>Δεν τα λέω για να σε αποθαρρύνω, απλά το σενάριο  είναι τεχνικό πράγμα, αν έχεις μια πολύ καλή ιστορία που μπορεί να γίνει σενάριο , πάλι είσαι σε καλό δρόμο και μπορώ να σε παραπέμψω αντιστοίχως.</p>

<p> </p>

<p>ΒΑΣΙΚΟ: ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ.</p>

 

Πιθανών χρειάζομαι και σεναριογράφο για να δέσει την ιστορία. Εγω δεν εχω ιδέα . Παραγωγό σίγουρα. ..ποιος θα βάλει τα χρήματα !!!

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Gamanos αν εισαι όντος του χώρου πρέπει να μιλήσουμε. Απο ποια περιοχή είσαι ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν έχω ιδέα απο σενάριο κτλ. Εγω απλα εχω την ιστορία και ειναι γαματη !!

 

Είναι προφανές.

 

Ασε μας ρε φιλε. Εδω μιλάμε για δουλειά.

 

Συμφωνούμε , απλά μιλάς για μια δουλειά που πρέπει να κάνει κάποιος ΑΛΛΟΣ.

 

 

 

Ο ένας ηρωας έχει μεγαλώσει στο εξωτερικο οπότε θα χρειαστούν κάποια έξοδα.

Εδώ έκανες το πρώτο λάθος. Αν οι ήρωες έχουν μεγαλώσει στην Ελλάδα οι ταινίες γυρίζονται τσάμπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λοιπόν δεν έχω ιδέα απο σενάριο κτλ. Εγω απλα εχω την ιστορία και ειναι γαματη !!

 

Είναι προφανές.

Φιλε κανε καμιά δουλειά σε παρακαλώ και αντε φύγε απο εδω. ΕλεοςΑποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Λοιπόν δεν έχω ιδέα απο σενάριο κτλ. Εγω απλα εχω την ιστορία και ειναι γαματη !!

 

Είναι προφανές.

 

Ασε μας ρε φιλε. Εδω μιλάμε για δουλειά.

 

Συμφωνούμε , απλά μιλάς για μια δουλειά που πρέπει να κάνει κάποιος ΑΛΛΟΣ.

Ναι θα την κάνει άλλος. Εγω εχω την ιστορία. Εσυ τώρα που κολλάς ;;Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε κανε καμιά δουλειά σε παρακαλώ και αντε φύγε απο εδω.

Είμαι σε άδεια !

 

 

ΥΓ:

Γιατί τα έχει παίξει η "ΠΑΡΑΘΕΣΗ" ?

Αντε να γυρίσεις γιατί είσαι τεμπελακος !!Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν έχω ιδέα απο σενάριο κτλ. Εγω απλα εχω την ιστορία και ειναι γαματη !!

 

Επίσης είναι σχετικά φτηνή αλλα ...

 

Ο ένας ηρωας έχει μεγαλώσει στο εξωτερικο οπότε θα χρειαστούν κάποια έξοδα. Θα προτιμούσα να το γυρίσουν ξένοι διότι ο ενας ήρωας μεγάλωσε οπως ειπα εξω μιλώντας αγγλικά και αλλες 6 γλώσσες.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Πιθανών χρειάζομαι και σεναριογράφο για να δέσει την ιστορία. Εγω δεν εχω ιδέα . Παραγωγό σίγουρα. ..ποιος θα βάλει τα χρήματα !!!

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Gamanos αν εισαι όντος του χώρου πρέπει να μιλήσουμε. Απο ποια περιοχή είσαι ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Αρα εχεις απλα μια ιδεα - ιστορια, που εσενα σου αρεσει, και πιστευεις οτι σιγουρα θα αρεσει και στον υπολοιπο κοσμο... χλωμο το κοβω.

Το εχεις κουβεντιασει με κανεναν του χωρου;

Εχεις κατοχυρωσει την την ιστορια αυτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιστορία σου φενεται εσένα επειδή έμμεσα ή άμεσα είσαι μέσα της.

Αυτό δεν παει να πει πως είναι καλή, πως θα είναι καλή σε χαρτί και σε ταινία. Αν ήταν τόσο απλό το θέμα όλοι θα γράφαμε ταινίες και βιβλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...