Προς το περιεχόμενο

oc AMD fx 8350


andreas84gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα να κλοκαρω τον 8350.δεν μενει σταθερο το oc ουτε κ αν το ανεβασω ελαχιστα απο τα 4ghz που ειναι stock στα 4.2.η μητρικη μου ειναι η asrock 970 extreme 3, καρτα εχω την 7970ghz sapphire vapor x κ τροφοδοτικο corsair tx 650w.μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την μητρικη αυτη τι να κανω βημα βημα.τωρα την εχω γυρισει στα default  που ειχε κανονικα.ευχαριστω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το vcore ειναι στο auto; ή το βαζεις manual;

παντως με 4,2 και με τα stock ρευματα δεν θα επρεπε να τρως μπλε οθονη.

στις manual ρυθμισεις απο το bios, βαλε τον πολαπλασιαστη 22Χ και το vcore στο 1,40 και μετα βλεπουμε.

επισεις απενεργοποιησε τα auto oc απο το bios.

δεν την ξερω την μητρικη σου. τι bios εχει uefi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας ανεβασω μερικες φωτο απο το bios να δειτε τι γινετε κ να μου πειτε.παντως κ στα 4.2 μου φαινοταν κ μενα αδυνατο να μην μενει σταθερο.το vcore το ειχα στο manual ναι.το τροφοδοτικο ειναι ενταξει?ειναι καλο αλλα 3 ετιας.650αρι δεν ειναι αρκετο για το συστημα αυτοκ για το oc? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγειλει την corsair 80i υδροψυξη για να αλλαξω την δικια του.τα καλωδια μεσα τα εχω οσο ποιο δυνατον μαζεμενα γινοταν,για να εχει καλο αερισμο.θα σας ανεβασω κ απο αυτο φωτος να μου πειτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να εισαι σταθερος στα 4.5 λεω γω γιατι απο κει και πανω παιζουν αλλα θεματα με θερμοκριασιες chipset vrm etc  ... και με αερα δεν ειναι ευκολο ποσο μαλλον με 4+1 phase  μητρικη...

το υπολοιπο συστημα σου ποιο ειναι ?

τωρα πειραματιζεσαι με την μαμα ψυκτρα? αν ναι προτεινω να σταματησεις μιας και ο καιρος εχει ζεστανει αρκετα οποτε μονο κακο μπορεις να κανεις στην cpu  σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εχω σταματησει τους πειραματισμους,εννοειτε.περιμενω την υδροψυξη να ερθει για να ξεκινησω παλι κ να ανεβασω κ τις φωτο του bios να τις δειτε. το υπολοιπο ειναι η 7970ghz vapor x, 2x8gb corasir veangeance 1866 αρες.  ssd samsung 840 pro, 1 WD hdd sata3 ,ενα dvd drive k το corsair 650w.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να κλοκάρεις τον επεξεργαστή, γιατί με το σύστημά σου πιστεύω ότι σε παιχνίδια δεν έχεις πρόβλημα πουθενά.

Ή απλώς από χόμπι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...