Προς το περιεχόμενο

oc AMD fx 8350


andreas84gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου ειλικρινα στο λεω δεν αντεχει αυτη η μητρικη τετοιο clocking..κ να σου λεγαμε καποια βηματα για να γινοταν για λιγο stable δεν θα χε καμια σημασια γιατι θα γινει καρβουνο απο τις θερμοκρασιες 90+ που θα σηκωσει..

 

εγω εχω τον 8120 στα 4600 με μια asus sabertooth 990FX R2.0 σε απολυτα stable κατασταση κ θα σου προτινα η αυτη η καποια τετοιου επιπεδου τελως παντων αν θες τετοιο clocking..γιατι το θεμα ειναι οτι καλα θα ναι να κανει το μπαμ μονη της..πολυ πιθανο ομως να παρει κ τιποτα αλλο στον λαιμο της οπως cpu-gpu-sound card..

 

 

αυτα ειχα να σου πω,τελειως φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μεχρι 4 το παρα πολυ..τα 4,5 ειναι παρα πολλα γι'αυτη τη μητρικη..στους προανεφερα τους κινδυνους που παιζουν ειδικα οταν θα φαει 100% load..πρως θεου δεν σου λεω τι να κανεις..κουβεντα κανουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω..απο πλευρας μητρικης ειναι το θεμα λογω των θερμοκρασιων που θα σηκωσει..απο επεξεργαστη κ 5,5 σηκωνει (με την καταλληλη υποδομη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αλλο επεξεργαστη αυτος αλλον εσυ αλλη μητρικη εσυ αλλη αυτος . Και 5.5 ειναι επικινδυνο και απιαστο με συμβατικες ψυξεις ασε που μπορει να φαει  degrade

Επεξ/σία από parsifal
Εριστικός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πει κάτι για 5+ το παιδί.Για 4.4-4.5 που ανέφερε είναι εφικτό

εγω το 5+ που ειπα το ειπα σε υποθετικο χρονο κ κατω φυσικα απο ορισμενες συνθηκες-υποδομες....απλα θεωρω οτι αυτη η μητρικη δεν εχει την καταλληλη υποδομη απο πλευρας παροχης ρευματος κ ψυξης για να αντεξει την πιεση που θα φαει απο 4,5..σε φιλο με παρομοια πραγματα που το χα κανει το μηχανημα βαρεσε 80 βαθμους στο 100% με τελειως ανοδικη ταση (θα πηγαινε κ παραπανω δηλαδη) κ το σταματησα..

 

ανακεφαλαιωνοντας,αν δεν τον δουλευεις συχνα στο 100% παρτο το ρισκο κ καντο..αν ομως του βαρας συχνα 100αρια η γνωμη μου ειναι να μη το κανεις..απο πλευρας επεξεργαστη παντως ο 8350 ειναι οπλο..σκυλι,δεν καταλαβαινει τιποτα που να τον πινεις μερα νυχτα..με καλη μητρικουλα θα χες για πρωινο ενα 4,7-4,8 

 

 

οπως κ να χει κουβεντα κανουμε παραθετοντας ο καθενας τις εμπειριες του..την οποια αποφαση,την παιρνεις εσυ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δω παιδια.σκεφτομουν να την αλλαξω κ να παρω μια λιγο καλυτερη που να σηκωνει χωρις πολλα ζορια το oc που θελω να του κανω.θα δειτε κ τις φωτο που εβγαλα απο το bios κ θα μου πειτε τι μπορει να γινει. 

post-241603-0-47648800-1367696719_thumb.jpg

post-241603-0-51308500-1367696754_thumb.jpg

post-241603-0-60597600-1367696775_thumb.jpg

post-241603-0-54456700-1367696790_thumb.jpg

post-241603-0-29496900-1367696809_thumb.jpg

post-241603-0-80598200-1367696831_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μολις προσεξα το τροφοδωτικο σου..σκεφτομαι μη τυχον κ μενει απο ρευμα κ τρως τις μπλε οθωνες..το 650αρι παιζει να μην επαρκει....πολυ πιθανο

 

να φανταστεις εγω εχω ενα 550αρι για μητρικη-επεξεργαστη κ αλλο ενα 650αρι μονο για την GTX 590 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικό αυτό του το πούλησα εγώ του φίλου αντρέα. το είχα σε σύστημα με τον 3770κ κλοκαρισμένο στα 4,5 και τις 2Χ7950 cf oc στα 1200 κ 1600 και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. δεν νομίζω να είναι απο αυτό... μάλλον απο μητρική μου λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικό αυτό του το πούλησα εγώ του φίλου αντρέα. το είχα σε σύστημα με τον 3770κ κλοκαρισμένο στα 4,5 και τις 2Χ7950 cf oc στα 1200 κ 1600 και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. δεν νομίζω να είναι απο αυτό... μάλλον απο μητρική μου λέει κάτι.

για να το λες εσυ που το χες κ το χεις δουλεψει κιολας κατι θα ξερεις..αρα,ναι αυτο που σκεφτηκα κ στην αρχη....μητρικη..κριμα να μη μπορεις να σηκωσεις πανω απο 4,2..

 

αντε παω να κανω ανασταση κ μιλαμε μετα!

 

καλη ανασταση σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα κι εγω πριν παρω το παρακατω συστημα ελεγα οτι θα κλοκαρω οπωσδηποτε την cpu...Ελα ομως που με καλυπτει απολυτα(games κλπ)...σε συνδιασμο με ssd που θα μου 'ρθει την τεταρτη,το συστημα θα πεταει!!!

Αν θες να κανεις oc μονο και μονο για το εφε δεν λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...