Προς το περιεχόμενο

oc AMD fx 8350


andreas84gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

το τροφοδοτικό αυτό του το πούλησα εγώ του φίλου αντρέα. το είχα σε σύστημα με τον 3770κ κλοκαρισμένο στα 4,5 και τις 2Χ7950 cf oc στα 1200 κ 1600 και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. δεν νομίζω να είναι απο αυτό... μάλλον απο μητρική μου λέει κάτι.

για να το λες εσυ που το χες κ το χεις δουλεψει κιολας κατι θα ξερεις..αρα,ναι αυτο που σκεφτηκα κ στην αρχη....μητρικη..κριμα να μη μπορεις να σηκωσεις πανω απο 4,2..

 

αντε παω να κανω ανασταση κ μιλαμε μετα!

 

καλη ανασταση σε ολους!

Ρε πατριδα πως και δεν σε ειχα δει οτι εισαι απο τα μερη μου; :-PΕτοιμασου για συναντηση με κρασοκατασταση χαχαχαΑποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια απο τα ίδια κερατέα εσύ μαρκόπουλο εγώ. άντε καλή ανάσταση σε όλους!

μαρκοπουλο?ωραιος,να κανονισουμε καφεδακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ρε ενοείται και ο απο πάνω σου κερατιώτης και πολύ καλό μου φιλαράκι.για κοίτα το απο πάνω σου πόστ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πατριδα πως και δεν σε ειχα δει οτι εισαι απο τα μερη μου; :-PΕτοιμασου για συναντηση με κρασοκατασταση χαχαχαΑποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

ωχχχχ...τωρα το ειδα..πατριδα ψηστειτε για κρασο'meeting!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ είμαστε 2 τρελοί τώρα θα γίνουμαι 3 την κάτσαμε την βάρκα χαχαχαχα σου στέλνω με πμ το τηλ μου.

τέλος απο εδώ να συνεχίσει το θέμα του παιδιού γιατί το μαμησαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


σκεφτηκα να αλλαξω μητρικη κ παντα με το budget που εχω ειμαι αναμεσα στις GIGABYTE GA-990FXA-UD3 κ ASUS M5A99FX PRO R2.0.η asus εχει power phase 6+2+2.ετσι λεει στο site.κ μαλιστα γραφει οτι απο τα τυπικα 8+2 ειναι καλυτερο.η gigabayte εχει 8+2.ποια να ειναι καλυτερη σε συνεργασια παντα με τον 8350?λογικα με αυτες θα μπορω ευκολα να φτασω το 4.8??εχει κ ενα καλο ακομα η asus.το auto tuning που σου κανει αυτοματα oc χωρις να πειραξεις κατι εσυ.τα μετραει μονο του ολα.αν ειναι βεβαι αξιοπιστο αυτο κ σταθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με auto oc δεν κάνεις δουλειά...Και οι 2 πολύ καλές είναι σε αυτά τα χρήματα.Η asus λέει οτι έχει 6+2 digi vrm.

 

Από αυτές εγώ θα παίρνα την....sabertooth  :P

 

 

πολύ σωστά δεν κάνεις δουλειά  με auto oc αν δεν το κάνεις manual...αλλά ρε συ Αντρέα να αλλάξεις μητρική μόνο και μόνο για να κλοκάρεις τον cpu?  ούτε και εγώ με την τρέλα που με βαράει δεν θα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστά δεν κάνεις δουλειά  με auto oc αν δεν το κάνεις manual...αλλά ρε συ Αντρέα να αλλάξεις μητρική μόνο και μόνο για να κλοκάρεις τον cpu?  ούτε και εγώ με την τρέλα που με βαράει δεν θα το έκανα.

 

Ενταξει πολυ κοσμος δεν τη παλευει...Και εγω ενας απο αυτους ειμαι! Αλλαξα mobo για να κλοκαρω τον 3570k...Τρελα ειναι αυτη! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πολυ κοσμος δεν τη παλευει...Και εγω ενας απο αυτους ειμαι! Αλλαξα mobo για να κλοκαρω τον 3570k...Τρελα ειναι αυτη! :devil:

ποια θα παρεις φιλε?η sabertooth rev2 ειναι κορυφη για oc.δε νομιζω να κερδισεις κατι αλλαζωντας την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη sabbertooth πηρα για τον 8350. Στην υπογραφη μου θα δεις το αλλο συστημα που εχω με τον 3570k. Πριν την asrock extreme 6 ειχα μια msi χωρις πολλες επιλογές οποτε και άλλαξα. Αφου εμαθα λοιπον απο αυτο το λαθος, στηνοντας το amd πηγα καρφι σε καλο κομματι..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bill εχεις δικο ειναι ακραιο να την αλλαξω μονο κ μονο για κλοκαρισμα,αλλα με αυτο το σκεπτικο τον πειρα τον 8350 απο την αρχη...τωρα για την sabertooth κ εγω αυτη θελω.. αλλα ειναι ακριβη για το budget μου δυστηχως.οποτε μου μενουν αυτες που ανεφερα ποιο πανω.παντως μπορει η asus pro  να εχει 6+2 phase αντι 8+2 της gigabyte αλλα σε reviews που διαβαζα κλοκαρετε ποιο ευκολα η asus κ ειναι κ ποιο σταθερη..οποτε μαλλον για την asus θα παω.δεν νομιζω μετα να εχω θεμα πλεον με τα 4.8 που θελω να φτασω τον fx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλοκάρεις πρέπει !

 

1) Να κλείσεις το APM .

 

2) Να κλείσεις το C1E.

 

3) Να κλείσεις τα C6 STATES.

 

4) Να κλοκάρεις από το bios ανεβάζοντας το load line calibration ακόμα και στο extreme. Αυτό θα το δεις μόνος σου !

 

5) Να ανεβάσεις με πολλαπλαστιαστή αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...