Προς το περιεχόμενο

μοναστηρια shaolin


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος πια, και μετά λέει νομιμοποιήστε το χόρτο. Φανταστείτε τι ποστ θα έχουμε μετά...

>implying οτι δεν υπαρχουν νομιμα κανναβοειδη και απλα τα βαζεις στο τσιγαρο που στριβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την έχω δει αλλα δεν θέλω να γίνω batmen (που είναι αδύνατο) αλλα σαολιν

Το άγιο όρος δεν βγάζει σαολίν .... αυτοί δεν ξέρουν kung fu και άλλα πολεμικά τεχνάσματα ,απλά είναι μοναχοί τους και ασκητευουν.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ειναι αν χρειάζεται πολύ χρόνος για να γίνεις σαολιν .. γιατι απότι ξέρω εκπαιδεύονται απο μικρά παιδιά.

Ναι αλλά ο Παϊσιος είχε νικήσει Σαολίν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που "κοροιδευουν" μαλλον εχουν φαει πολυ δουλεμα στην ζωη τους κ ξεσπανε σε ενα απροσωπο φορουμ...Μου θυμιζουν κατι τυπακια στο στρατο που ενω δεν ειχαν φαει καθολου καψωνι εκαναν τα χειροτερα στους νεους.... :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος πια, και μετά λέει νομιμοποιήστε το χόρτο. Φανταστείτε τι ποστ θα έχουμε μετά...

 

ποση ωρα σε πηρε να σκεφτεις την ανοησια που ειπες?oh-really-please-tell-me-more.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Επιτρέπεται η είσοδος σε γυναίκες?

.

Δηλαδή θα πάρεις και γκόμενα μαζί ή θα παραγγέλνεις απ' έξω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος πια, και μετά λέει νομιμοποιήστε το χόρτο. Φανταστείτε τι ποστ θα έχουμε μετά...

γιατί πιστεύεις ότι δεν είχε πιει όταν τα έγραφε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξερεις κανα τροπο για να κανω Kamekameha?

 

 

 

Nαι ξερω, ωστοσο σε παρακαλω, μην μου ζητησεις να τον μοιραστω μεσω ενος φορουμ. Φαντασου να μαθουν ολοι καμε χαμε.

 

Ναι αλλά ο Παϊσιος είχε νικήσει Σαολίν.

 

Ψεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ξερω, ωστοσο σε παρακαλω, μην μου ζητησεις να τον μοιραστω μεσω ενος φορουμ. Φαντασου να μαθουν ολοι καμε χαμε.

 

 

Ψεματα.

 

και γω θελω καμε χαμε,teach me master the way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ξερω, ωστοσο σε παρακαλω, μην μου ζητησεις να τον μοιραστω μεσω ενος φορουμ. Φαντασου να μαθουν ολοι καμε χαμε.

 

 

Ψεματα.

Χελονοτζίνι εσύ είσαι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και γω θελω καμε χαμε,teach me master the way

 

No can do, αγαπητε συμφορουμιτη. Εξ'αρχης ειναι δυσκολο αυτο που μου ζητας, ειμαστε λιγοι εμεις που μπορουμε να τιθασευσουμε τοση δυναμη αλλα και ευθυνη!

 

Χελονοτζίνι εσύ είσαι; :P

 

Δεν ξερω ποιος ή τι ειναι αυτο που μου ζητας. Εγω ενας ταπεινος μοναχος Shaolin ειμαι που απλα τυχαινει να ξερω καμεχαμε και καιο κεν.

Επεξ/σία από linkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα πάρεις και γκόμενα μαζί ή θα παραγγέλνεις απ' έξω;

 

θα την πάρω μαζί να δει πως είναι μηπως θέλει να γίνει και αυτή σαολίνα :-)

 

 

Για να πορευτείς θα πρέπει να κάνεις το πρώτο βήμα. 

Ξεκίνα με την φιλοσοφία του βουδισμού. Κάντο τρόπο ζωής. Και μετά θα βρεις το δρόμο σου. 

 

Έχεις μπροστά σου δεκαετίες. 

 

ήδη έχω κάνει μερικά βήματα..

κάποιες φορές που έκατσα οκλαδών και διαλογιζόμουν για ώρες έπιασα επικοινωνία με τον "ανώτερο εαυτό μου" . Μέσα απο αυτή την κατάσταση έκστασης που βρισκόμουν κατάφερα να δω την ζωή μου σε βάθος και να καταλάβω πως σπαταλάμε τον λιγοστό χρονο που μας δόθηκε απο την ανώτερη δύναμη του σύμπαντος , σε πράγματα ανούσια , μικρά , τόσο μικρά που μοιάζουν με κοπριές κουνελιού σε ένα κήπο με χρυσάνθεμα..

 

και έτσι βλέποντας την ταινία επανήρθε ξανά αυτή η ανάγκη , που ήταν κριμένη βαθιά στο υποσυνείδητο μου ! :mellow:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...