Προς το περιεχόμενο

The Forest


Galis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια,σκεφτομαι με εναν φιλο να παρουμε το παιχνιδι για το co-op που εχει,πρεπει να ειναι πολυ καλο.

αλλα γενικα ξερει κανεις τι παιζει με τα bugs στο παιχνιδι;

θα ειναι playble στο mutli?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full playable είναι! Εγώ το έχω και το έχω λιώσει στο single. Για λίγο που μπήκα στο multi, μια χαρά ήταν και αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 6 μήνες μετά...

μερικές νέες εικονες, το παιχνιδι εχει γνωρισει τεράστια βελτίωση γενικά σε όλους τους τομείς, επισης απορώ πως στο καλό το ps4 θα μπορεσαι να ανταποκριθει σε τοσο πυκνη βλάστηση/γραφικά  με σταθερο 30 fps δεδομένου πως το δάσος κατα ενα μεγάλο μέρος ειναι καταστρεφόμενο

 

και ναι η βλάστηση ειναι animated σαν του Witcher 3

 

5B4A4355DABF86999CFB1BD487AF492B37C805F4

 

A25251B75CF86DEF43E21146A916D0A5B243DAAF

 

 

76BB895EAAD5B3EE0AC8C062E964646CF33D227B

 

 

DA7767B77B5D20A2D18857F078B4970D93099228

 

 

29AF7FD5679318568B869698DD4A08BE99A5E514

 

 

3D2B04D1EDC3C926AFA2E77AB1576FBE1D461C55

 

 

E8C746815A449E2FEC80456BAECE942980B85C4D

 

 

21E0C417E43097AC56FB5B7B55DD7CC1867BB999

 

 

1A08CFFA458624EC75FDE0A849BE745CCE07910A

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάμε για unity engine..δε θέλεις και τέρας pc γιαυτήν..υποθέτω στο ps4 δε θα μασάει

παραμένει όμως ωραιό παιχνίδι,άσχετα με την unity που έχουν άλλα παιχνίδια και είναι εκτρώματα..

 

Στο coop τί κάνεις;Έχω να παίξω αρκετό καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Παίζω την 0.46c έκδοση αυτή τη στιγμή και έχω φτάσει τις 60 μέρες in-game. Μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος και θα τολμήσω να ισχυριστώ ότι είναι μακράν το κορυφαίο survival παιχνίδι αυτή τη στιγμή. Βέβαια, είναι ακόμη έκδοση Alpha και κάποιες περιοχές έχουν ένα αόρατο τοίχος που σου απαγορεύει να προχωρήσεις. Δυστυχώς έχω εξερευνήσει όλες τις σπηλιές και βρει όλα τα κομμάτια της ιστορίας που αποκαλύπτονται μέχρι αυτή την έκδοση, μη έχοντας πλέον να κάνω πολλά εκτός από το να αναπτύσσω τη βάση μου και να προκαλώ τους κανίβαλους να επιτεθούν. Όσο για την ιστορία του παιχνιδιού, φαίνεται να είναι άκρως ενδιαφέρουσα.

 

Οι απαιτήσεις του παιχνιδιού είναι χαμηλές, αν και το optimization δεν έχει ολοκληρωθεί με αποτέλεσμα να λαγκάρει που και που. Το pc μου φέρει έναν Phenom II X4 3.4Ghz, Radeon R9 270 2GB και Ram 8GB και το παιχνίδι τρέχει κρύσταλλο με όλα τα settings στο τέρμα και ανάλυση 1920x1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω την 0.46c έκδοση αυτή τη στιγμή ...... με όλα τα settings στο τέρμα και ανάλυση 1920x1080.

 

Μιας και το έχεις ψάξει το παιχνίδι. Θα ήθελα να μου πεις έναν αποτελεσματικό τρόπο με τον οποίο νικάς τα μεταλλαγμένα (bosses) του παιχνιδιού! Να φανταστώ φλεγόμενα βέλη; Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ, πάντα τρέχω.  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-6 βομβες μολοτωφ για spider queen και armsy. 3 δυναμιτες για τους cowman και εισαι κομπλε. Παντα απο πιο ψηλο σημειο βεβαια για μη σε φτανουν. Αμα πας σωμα με σωμα, τοτε φλεγομενο τσεκουρι αν και ειναι εξαιρετικά επικίνδυνο, ιδιαίτερα με τους cowman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παλικάρια τι θα γίνει με το release;

 

Από το 14 είναι σε alpha ακόμα; Λίγο χαζό το βρίσκω...

 

Σαν παιχνιδάκι λέει αλλά στην κατάσταση που είναι δεν έχει σκοπό γιατί ούτε τον γιο σου μπορείς να βρεις, ούτε έχει κάποιο συγκεκριμένο objective που μπορείς να κάνεις.

 

Απλά φτιάχνεις πράγματα και σκοτώνεις τους κανιβάλους μέχρι να βαρεθείς.

 

Πάντως έχει τα φόντα να γίνει παιχνιδάρα με ωραία ιστορία.

 

 

Ήδη αυτό το Bunker που βρέθηκε στο βάθος της τεράστιας τρύπας μου έχει εξάψει την περιέργεια.

 

Αν στην ιστορία αποδειχθεί ότι όλα είναι ένα πείραμα του στρατού (γιαυτό και οι μεταλλαγμένοι) και ότι το αεροπλάνο το έριξαν και δεν έπεσε από βλάβη θα *** άσχημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δημιουργοί του ανακοίνωσαν ότι αυτή τη στιγμή επεκτείνουν την ιστορία του παιχνιδιού και ετοιμάζουν τα τμήματα που αφορούν

το υπόγειο καταφύγιο

. Όντως, έχει καταντήσει αηδία με τη πορεία του. Κοντεύει τρία χρόνια και ακόμα είναι στην έκδοση 0.48. Σε αυτό το ρυθμό, θέλει τουλάχιστον άλλα τόσα για να ολοκληρωθεί. Βέβαια, την ιστορία να μου τελειώσουν εμένα και σκασιλάρα μου το υπόλοιπο παιχνίδι.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θεωρούν ότι ήθελαν παραπάνω χρόνο ας μην έμπαιναν καν στην διαδικασία να κυκλοφορήσουν Early access.

 

πρώτη φορα έχω δει Developer να ασχολείται με hotfix για την Alpha έκδοση αντί να κοιτάω να τελειώσει το Game.

 

Συμφωνώ με τον Undertaker όμως, ας τελειώσουν την ιστορία και ούτε που με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...