Προς το περιεχόμενο

The Forest


Galis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν θεωρούν ότι ήθελαν παραπάνω χρόνο ας μην έμπαιναν καν στην διαδικασία να κυκλοφορήσουν Early access.

 

πρώτη φορα έχω δει Developer να ασχολείται με hotfix για την Alpha έκδοση αντί να κοιτάω να τελειώσει το Game.

 

Συμφωνώ με τον Undertaker όμως, ας τελειώσουν την ιστορία και ούτε που με νοιάζει.

 

Είμαι πολύ περίεργος να δω τι έχουν σκεφτεί ως εξήγηση για την φύση των μεταλλαγμένων. Έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται για

στρατιωτικό πείραμα αλλά εξωγήινη νοημοσύνη. Προς τα εκεί τουλάχιστον δείχνει ένα εύρημα και συγκεκριμένα το εξώφυλλο ενός περιοδικού που βρίσκεις σε μια σπηλιά (έλεγε κάτι για strange alien artifact found that can bring back the dead αν θυμάμαι καλά).

 

 

 

Συνειδητοποιείς ότι το team αποτελείται από 3 άτομα έτσι?

 

 

Φίλε, δεν ειναι δικαιολογία αυτή. Το από πόσα άτομα αποτελούνται ειναι δικό τους πρόβλημα, όχι των αγοραστών της Early Access. Δεν μπορεί κάποιος να καταβάλει 20 ευρώ το 2014 και παίρνει το παιχνίδι ολοκληρωμένο στα χέρια του το 2018. Ας προσλάβουν προσωπικό. Από ότι έχω μάθει, το παιχνίδι έχει κάνει καλές πωλήσεις.

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι πολύ περίεργος να δω τι έχουν σκεφτεί ως εξήγηση για την φύση των μεταλλαγμένων. Έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται

για στρατιωτικό πείραμα αλλά εξωγήινη νοημοσύνη. Προς τα εκεί τουλάχιστον δείχνει ένα εύρημα και συγκεκριμένα το εξώφυλλο ενός περιοδικού που βρίσκεις σε μια σπηλιά (έλεγε κάτι για strange alien artifact found that can bring back the dead αν θυμάμαι καλά).

 

Και εμένα από τότε που ανακαλύψαμε

με κάτι φιλαράκια το Vault με έχει πεθάνει η περιέργεια.

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι πρόκειται για ανθρώπινο πείραμα.

 

Αν προσέξεις δίπλα από το Vault έχει είσοδο για Keycard που μπορείς να την βρεις πάνω σε έναν από τους κανίβαλους.

 

Παρόλα αυτά δεν αποκλείεται για Εξωγήινους αν κρίνω από τις κατασκευές και τα στηρίγματα που βρίσκονται κάτω στις σήραγγες.

 

 

Αν το χειριστούν καλά και βάλουν λίγη φαντασία (με μέτρο φυσικά) θα βγάλουν διαμάντι σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θεωρούν ότι ήθελαν παραπάνω χρόνο ας μην έμπαιναν καν στην διαδικασία να κυκλοφορήσουν Early access.

 

πρώτη φορα έχω δει Developer να ασχολείται με hotfix για την Alpha έκδοση αντί να κοιτάω να τελειώσει το Game.

 

Φίλε, δεν ειναι δικαιολογία αυτή. Το από πόσα άτομα αποτελούνται ειναι δικό τους πρόβλημα, όχι των αγοραστών της Early Access. Δεν μπορεί κάποιος να καταβάλει 20 ευρώ το 2014 και παίρνει το παιχνίδι ολοκληρωμένο στα χέρια του το 2018. Ας προσλάβουν προσωπικό. Από ότι έχω μάθει, το παιχνίδι έχει κάνει καλές πωλήσεις.

 

Guys Early Access αγοράσατε μάλλον ξεχνιέστε...

 

Note: This Early Access game is not complete and may or may not change further. If you are not excited to play this game in its current state, then you should wait to see if the game progresses further in development.

 

 

Πάλι καλά να λέτε που το game είναι τόσο ποιοτικό μέχρι στιγμής και φαίνεται ότι θα το τελειώσουν σε σχέση με πολλά αλλα Early Access games.

 

When will these games release?

Its up to the developer to determine when they are ready to 'release'. Some developers have a concrete deadline in mind, while others will get a better sense as the development of the game progresses. You should be aware that some teams will be unable to 'finish' their game. So you should only buy an Early Access game if you are excited about playing it in its current state.

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι το game θα κάνει release και για PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ίσως φανώ **** αλλά θα το ξαναπώ!!!

Μην πετάτε spoilers!

Ειδικά για ένα παιχνίδι που ούτε καν έχει κυκλοφορήσει ολοκληρωμένο!!!

 

Φίλε σόρρυ αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να κρύψω κάτι που ίσως είναι spoiler. Αν υπάρχει κάποιος κώδικας, πες το μου να το διορθώσω.

 

Guys Early Access αγοράσατε μάλλον ξεχνιέστε...

 

 

Πάλι καλά να λέτε που το game είναι τόσο ποιοτικό μέχρι στιγμής και φαίνεται ότι θα το τελειώσουν σε σχέση με πολλά αλλα Early Access games.

 

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι το game θα κάνει release και για PS4.

 

Οκ, ξέρουμε ότι είναι ΕΑ αλλά ο ρυθμός ανάπτυξης δεν παύει να είναι υπερβολικά αργός... Βέβαια, είναι παιχνιδάρα. Αυτό το αναγνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 χρονια δεν είναι πολλά, AAA games περνούν τόσο καιρό και έχουν 50+ άτομα stuff. Imho παραπονιέστε αδίκως, δηλαδή εγώ που πηρά EA games όπως DayZ, Nether κτλ τι να πω?

 

Για τα spoilers use this χωρίς τα quotes ;)

 

["spoiler]text[/spoiler"]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μείς με gauros & fever πάντως παίζουμε αυτή την αηδία και κάνουμε χαβαλέ όταν νυχτώνει.. :P

 

Πήγαινε κόψε κανένα ξύλο γιατί θα ξεπαγιάσουμε το βράδυ και άσε τα posts στο insomnia!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για όσους δεν το έμαθαν, κυκλοφόρησε η έκδοση 0.51b η οποία ολοκληρώνει την ιστορία του παιχνιδιού. Το τερμάτισα χθες αλλά δεν θα σποϊλάρω. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που είχες φτάσει, αλλά από εκεί που σταματούσε προστέθηκε περίπου 1-1,30 ώρα. Καλό ήτανε το τέλος αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, για τα γούστα μου τουλάχιστον και κάπως αναμενόμενο, αφού αν είχες βρει το εξώφυλλο με το artifact μπορούσες να υποψιαστείς τι θα αποκαλύπτονταν.

 

Εδώ μια περίληψη του τι θα ανακαλύψεις:
 

Ουσιαστικά, η ιστορία είναι γύρω από ένα αρχαίο artifact που μπορεί να φέρνει τους νεκρούς στη ζωή με αντάλλαγμα μια θυσία. Μια φαρμακευτική εταιρεία έχτισε μια βάση πάνω στο αρχαιολογικό εύρημα όπου πολλοί γονείς έφερναν τα ετοιμοθάνατα παιδιά τους για να τα αναστήσουν. Η συσκευή όμως δεν τα έφερνε απλά στη ζωή αλλά και τα μετάλλασε. Τα παιδιά τέθηκαν υπο παρακολούθηση μέχρι που το έσκασαν καταστρέφοντας τα πάντα. Αυτό κατάλαβα εγώ, εκτός αν παρανόησα κάτι. Κάποια πράγματα δεν εξηγήθηκαν επαρκώς όπως ο ρόλος των ιεραποστόλων, αν αυτοί είχαν άμεση συμμετοχή στην εξέλιξη της ιστορίας ή ήταν απλοί επισκέπτες και αν όλοι οι κανίβαλοι ήταν μεταλλαγμένοι ή μεικτοί. Στο τέλος του παιχνιδιού, βρίσκεις τον γιο σου νεκρό και για να τον φέρεις στη ζωή ρίχνεις με ένα δεύτερο artifact ένα αεροπλάνο που περνάει, θυσιάζοντάς τους επιβάτες για το γιο σου. Ένα χρόνο μετά, σε μια τηλεοπτική εκπομπή εμφανίζεσαι με το γιο σου όπου μεταλλάσσεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπάνω νομίζω, εξαρτάται κατά πόσο θα βοηθηθείς από walkthroughs και πόσο χρόνο θα επενδύσεις στο χτίσιμο της βάσης σου. Έχει πολύ ψάξιμο σε σπηλιές κτλ. Θα έλεγα κανα 15ωρο-20ωρο. Σα παιχνίδι συνολικά είναι από τα 10 καλύτερα που έχω παίξει στη ζωή μου, απλά το τέλος δεν ήταν αυτό που θα θεωρούσα ιδανικό. Φοβερή ατμόσφαιρα, τρομαχτικό, ρεαλιστικό, μυστηριώδες, έχει τα πάντα.

 

Αν δεν το έχεις παίξει, μην διαβάσεις το spoiler. Θα χαλάσεις όλη τη μαγεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το έμαθαν, κυκλοφόρησε η έκδοση 0.51b η οποία ολοκληρώνει την ιστορία του παιχνιδιού. Το τερμάτισα χθες αλλά δεν θα σποϊλάρω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...