Προς το περιεχόμενο

SLI Gigabyte GTX 650Ti Boost & AMD FX


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να τα αφήνεις να τρέχουν ολόκληρα πρώτα, αλλιώς δεν σου βγάζει σωστά Min FPS.

Βέβαια ότι και να κάνεις, θα συνεχίσει να κάνει τσατσιές όταν αλλάζει σκηνές, ειδικά το Valley, αλλά αντί για 18-20 θα βγάλεις 25-27.

ε καλα κλαιν, το avg θα βγει ιδιο αυτο το χω τσεκαρει 

 

αλλωστε μια γενικη ιδεα θελουμε να παρουμε απο αυτα οχι να μετραμε το 1-2% αποκλιση (και πολυ λεω) που μπορει να υπαρξει αν δε το κανεις τελεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι και εγω το sli με αυτες τις καρτες ομως την δςυτεεη θα την παρω μετα απο μηνες. Τι λετε θα αξιζει?

Όχι. Δεν αξίζει.

Ποτέ κάποιος δεν βάζει δεύτερη κάρτα τελικά.

ή θα πάρεις δύο κάρτες από την αρχή η μία πιο δυνατή, όπως GTX 670.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβασα το αρθρο απο την αρχη. Πρωτον θα ηθελα να πω ενα μεγαλο Μπραβο για τον κοπο που μπηκες Heat και μας εδειξες καποια αποτελεσματα απο εναν,εν κοινης γνωμης,κακο επεξεργαστή.

 

Οσο αγορα τα benchmarks,εγω ασχολουμαι πιο με πολυ με αυτα των παιχνιδιων παρα με τα Heaven κτλπα. Απορια που εχω για το bioshock.Τελικα το Average ποσο ειναι ? :P Εγω εκανα το εξης απλο,εβαλανα τρεξει το benchmark του Bioshock και κατεγραψα min,max,average με το Fraps. Ψαχτο και θα δεις ειναι πιο ευκολο ετσι.

Για το Crysis τωρα,εγω τρεχω ακριβως οπως το τρεχουν στο guru3d και ειναι κομπλε.Ψησου να κανεις και εσυ το ιδιο.. Επισης κατεβασε και κανενα αλλο παιχνιδακι που να εχει δικο του bench για να δουμε πως τα πανε οι καρτες μας :) Hitman,Dirt,Metro ειναι λιγα απο αυτα..

 

Επειδη τωρα ειμαι δουλεια,οταν θα γυρισω θα μεταφερω ολα τα benches που εχω κανει να τα εχουμε ολα σε ενα threat,νοικοκυρεμενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίξω κάνα παιχνίδι να ευχαριστηθώ και θα βάλω και άλλα Test. Θα τα πούμε και αργότερα. Πρέπει να πάρω δίσκο γιατί δεν με φτάνει το 120αρης. Με βλέπω για κάνα Kingston250.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σκεφτομαι και εγω το sli με αυτες τις καρτες ομως την δςυτεεη θα την παρω μετα απο μηνες. Τι λετε θα αξιζει?

Όχι. Δεν αξίζει.

Ποτέ κάποιος δεν βάζει δεύτερη κάρτα τελικά.

ή θα πάρεις δύο κάρτες από την αρχή η μία πιο δυνατή, όπως GTX 670.

Oκ σε ευχαριστώ.Αποστολή από το SK17i με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γιατι ειχα δει 61fps και μου φαινοταν λιγο κουλο... Πω 74fps δυσκολα θα τα φτασω :/ Χωρις oc βγαζω 61fps, με Oc δεν εχω δοκιμασει αλλα υπολογιζω 71-72 :(

 

Με 30% αύξηση γιατί υπολογίζεις μόνο 71-72;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...